Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Getta Robo είπε

 

Ειχε προσφορες χθες και πηρα καποια παντελονια τελικα που βρηκα, ελπιζω να ερθουν μεχρι τελος της βδομαδας που ερχεται... Παρελαβε κανεις προσφατα να πει με ποια εταιρεια συνεργαζονται τωρα για την αποστολη;


Πριν περίπου 10 μέρες που πήρα, μου ήρθαν με dhl πάντως.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Παραγγελία πριν 7 μέρες, στις 27/6.

Έχει κολλήσει στις Βρυξέλλες από το Σάββατο 29/6 ή πληροφορία με το tr. Nr. δηλαδή 5 μέρες τώρα. 

Εχω καιρό να παραγγείλω, αλλά θυμάμαι ότι οι πληροφορίες μέσω tr. nr. είχαν σχεδόν καθημερινά νέες πληροφορίες στο που βρίσκεται η αποστολή. 

Πίστευα ότι θα παραλάβω μέχρι Παρασκευή αλλά δύσκολο μου φαίνεται πλέον. 

 

 

 

IMG_20190703_082321.jpg

Επεξ/σία από snapy13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 3 4 μέρες έκανα παραγγελία για φίλο και όταν το πήρε η  dhl το δέμα μου έδωσε εκτιμόμενη ημέρα παράδοσης 12 Ιουλίου. Οπότε μάλλον βιάζεσαι. Έχουν επιλέξει τον πιο αργό και φθηνό τρόπο αποστολής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pantelikas είπε

Πριν 3 4 μέρες έκανα παραγγελία για φίλο και όταν το πήρε η  dhl το δέμα μου έδωσε εκτιμόμενη ημέρα παράδοσης 12 Ιουλίου. Οπότε μάλλον βιάζεσαι. Έχουν επιλέξει τον πιο αργό και φθηνό τρόπο αποστολής

Είχα διαβάσει εδώ πριν μερικές σελίδες ότι η εκτιμώμενη ημερομηνία δεν ισχύει και έρχονται αρκετά νωρίτερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσολάβησε ΣΚ όπου δεν κινείται το δέμα γι αυτό δεν έχει βγάλει κάποια κίνηση ακόμα, παίζει να σου βγάλει σήμερα κάτι ή αύριο το πρωί.

Λογικά Παρασκευή θα παραλάβεις

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια εχει κανενας αποψη για το συγκεκριμενο μπουφαν https://gr.sportsdirect.com/k100-karrimor-dual-shell-jacket-604026?colcode=60402648 το εχει σε προσφορα και λεω να το παρω αν αξιζει ή καποιο αδιαβροχο μπουφαν ...γιατι για βροχη μου το εβγαλε αυτο

Επεξ/σία από mosxotrelos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω πολλά   Χρόνια να ψωνίσουν από το sports direct. Σήμανε πήγα να κανω μια αγορά και για 4 αθλητικές ζακέτες μου ζητάει 16€ μεταφορικά για standard delivery. Δεν εινα κάπως πολλά για 4 απλά τεμάχια ρούχων ?

αναφερεις από 10€ Standard delivery και από 12€ Express delivery αλλά αυτό αφορά μόνος ένα τεμάχιο ?.

Επεξ/σία από mobile_32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, mobile_32 είπε

Έχω πολλά   Χρόνια να ψωνίσουν από το sports direct. Σήμανε πήγα να κανω μια αγορά και για 4 αθλητικές ζακέτες μου ζητάει 16€ μεταφορικά για standard delivery. Δεν εινα κάπως πολλά για 4 απλά τεμάχια ρούχων ?

αναφερεις από 10€ Standard delivery και από 12€ Express delivery αλλά αυτό αφορά μόνος ένα τεμάχιο ?.

ναι, γενικα τα εχουν ανεβασει τα μεταφορικα τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσκολα τοσο φθηνα. Αξιζει και παλι, αρκει να εισαστε αρκετα ατομα για παραγγελια. Εγω θα περιμενω και Black Friday, περυσι ειχε πολυ καλα κουπονια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αποφύγετέ το. Δεν είναι απλά η Ryan Air των αθλητικών, είναι πολύ χειρότερο. Με τις παραγγελίες και μέχρι να πάρουν τα χρήματα είναι όλα μια χαρά αλλά έτσι και χρειαστεί να αλλάξεις κάτι, σκας πάνω στο χειρότερο Customer Care όλων των εποχών: ή δεν απαντούν ή όταν απαντήσουν θα δίνουν άκυρες απαντήσεις (με ασύντακτα & ανορθόγραφα αγγλικά!) ή λαμβάνεις μόνο αυτοματοποιημένα μηνύματα ή copy-paste του FAQ. Κοινώς, μπαίνεις σε έναν φαύλο κύκλο μηνυμάτων μέχρι να απογοητευτείς και να τα παρατήσεις.  Ειλικρινά, τέτοια κατάντια customer care ούτε στο χειρότερο κινέζικο e-μαγαζάκι…

Επίσης, έχετε υπόψιν σας πως μπορείτε να επιστρέψετε κάτι μόνο για να πάρετε ακριβώς το ίδιο σε άλλο νούμερο!! Οτιδήποτε άλλο δεν είναι αποδεκτό. Θα χρεωθείτε 3 φορές τα ταχυδρομικά (3Χ20€ στη δική μου περίπτωση) για να τα ξανα-παραλάβετε στο σωστό νούμερο και αν θελήσετε αλλαγή με πχ ένα άλλο σχέδιο t-shirt τότε κλάφτα Χαράλαμπε… δεν θα το βάλουν στην ίδια παραγγελία μαζί μ’ αυτά που θα σας ξαναστείλουν πίσω. Όοοχι, πρώτα θα σας δώσουν refund ή πιστωτικό και μεταααά θα πρέπει να κάνετε μια εντελώς νέα, ανεξάρτητη παραγγελία (άλλα 20€!) για να έρθουν κι αυτές οι αλλαγές. Αρνούνται δηλαδή ακόμα και να συνδυάσουν αποστολές!

Τα size chart, σε όλα τα ρούχα ήταν λάθος. Ενώ υπάρχουν πίνακες στο site για να βρεις το νούμερό σου, κατέληγαν συνήθως 1-2 νούμερα μεγαλύτερα! Αγόρασα φούτερ που ενώ οι μετρήσεις με έδειχναν καθαρό Large, παρήγγειλα Medium και τελικά χρειαζόμουν Small. Τόση ακρίβεια...

Τέλος πάντων, κάντε έναν κόπο και διαβάστε τι τους σούρνουν οι ίδιοι οι Άγγλοι.

Τελικά, λόγω αναξιόπιστων size chart, ακριβών ταχυδρομικών, άκαμπτων κανόνων επιστροφών και του χείριστου customer care, θα μου έβγαινε πολύ φτηνότερο και ξεκούραστο να αγοράσω τα ίδια ή παραπλήσια πράγματα από Ελλάδα και φυσικά να τα έχω δοκιμάσει κιόλας.   

 

 

Επεξ/σία από iagos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας βάζει κανονικά στο site? όταν προσπαθώ να μπω βγάζει Hello, this site is currently not available. Please try again later. 
αλλά αν δοκιμάσω να μπω με vpn μπαίνει κανονικά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, billsnake21 είπε

Σας βάζει κανονικά στο site? όταν προσπαθώ να μπω βγάζει Hello, this site is currently not available. Please try again later. 
αλλά αν δοκιμάσω να μπω με vpn μπαίνει κανονικά.....

Κανονικά ανοίγει.

image.png.8482d0c3a429e4394cd173ca071edcc6.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...