Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 λεπτά πριν, Colt1911 είπε

Καλησπέρα παιδιά, ηθελα να κανω παραγγελία χθές τελευταια στιγμη το ακυρωσα.

'Εχουμε νεότερα ; Ισχυουν ακομα οι δασμοι ;

 

εμένα σήμερα έφτασε Αθήνα και θα περάσει τελωνείο. Δευτέρα - Τρίτη θα έχω νέα για το πόσο χρεώθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, vagstef είπε

εμένα σήμερα έφτασε Αθήνα και θα περάσει τελωνείο. Δευτέρα - Τρίτη θα έχω νέα για το πόσο χρεώθηκα.

τη παραγγελία την έκανες μετα τις 01-01 ???

Κρατα μας ενήμερους για το ποσο .

 

 

7 ώρες πριν, Colt1911 είπε

Καλησπέρα παιδιά, ηθελα να κανω παραγγελία χθές τελευταια στιγμη το ακυρωσα.

'Εχουμε νεότερα ; Ισχυουν ακομα οι δασμοι ;

 

Εγω τωρα τους έστειλα μνμ τι γίνεται και πως θα στέλνουν γιατι θα πληρώνουμε φόρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, nebtios είπε

τη παραγγελία την έκανες μετα τις 01-01 ???

Κρατα μας ενήμερους για το ποσο .

ναι 6/1 την έκανα. φαντάζομαι ο εκτελωνισμός θα γίνει Δευτέρα, περιμένω email τους. 

όταν φύγει από κει και έχω ποσό θα στείλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, vagstef είπε

ναι 6/1 την έκανα. φαντάζομαι ο εκτελωνισμός θα γίνει Δευτέρα, περιμένω email τους. 

όταν φύγει από κει και έχω ποσό θα στείλω

Ήταν μεγάλο το ποσό της παραγγελίας σου ; Εγώ έχω βγαλει ένα κόστος 200 €. Για να δούμε θα περιμενω ενημέρωση σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Colt1911 είπε

Ήταν μεγάλο το ποσό της παραγγελίας σου ; Εγώ έχω βγαλει ένα κόστος 200 €. Για να δούμε θα περιμενω ενημέρωση σου 

119 σύνολο υπολογίζω 80αρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας , έκανα και εγώ παραγγελία στο sportsdirect και σε επικοινωνία με την dhl επειδή είχε γίνει ένα λάθος μου είπαν ότι δεν ξέρουν αν το πακέτο θα περάσει από τελωνείο . Κατάφερα να επικοινωνήσω μαζί τους με το sportsdirect εννοώ και να πληροφορηθω ότι δεν θα υπάρξει καμία επιπλέον επιβάρυνση. 

Screenshot_20210116-205056~2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, darcsecrets είπε

Καλησπέρα σας , έκανα και εγώ παραγγελία στο sportsdirect και σε επικοινωνία με την dhl επειδή είχε γίνει ένα λάθος μου είπαν ότι δεν ξέρουν αν το πακέτο θα περάσει από τελωνείο . Κατάφερα να επικοινωνήσω μαζί τους με το sportsdirect εννοώ και να πληροφορηθω ότι δεν θα υπάρξει καμία επιπλέον επιβάρυνση. 

Screenshot_20210116-205056~2.png

Καλησπέρα...κ εμένα κάπως έτσι μου απάντησαν.Με παρέπεμψαν στους όρους που έχουν στο site και αναφέρει ότι σε χώρες που ανήκουν στην EU δεν υπάρχει τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, dimchlin είπε

Καλησπέρα...κ εμένα κάπως έτσι μου απάντησαν.Με παρέπεμψαν στους όρους που έχουν στο site και αναφέρει ότι σε χώρες που ανήκουν στην EU δεν υπάρχει τελωνείο.

Λεει ότι αν παραγγείλεις εκτός EU μπορεί να χρεωθεις import fees. Θεωρώντας ότι το UK είναι εντός EU. Όμως αυτό άλλαξε και ίσως δεν έχουν ενημερώσει τους όρους. Εμένα η παραγγελία μου από αρχές Ιανουαρίου που έκανα είναι ήδη στο αεροδρόμιο και είναι στο στάδιο εκτελωνισμου.

Το status update στο tracking λεει ότι θα επικοινωνήσει η DHL μαζί μου για να τους στείλω το απαιτούμενα έγγραφα και λογικά θα με ρωτήσουν αν θα προχωρήσουν με τον εκτελωνισμό.

Αλλά επειδή έφτασε Παρασκευή λογικά θα γίνει Δευτέρα.

Screenshot_20210117-003938_Chrome.jpg.e75624170ed026010741ea2db872507f.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, vagstef είπε

Λεει ότι αν παραγγείλεις εκτός EU μπορεί να χρεωθεις import fees. Θεωρώντας ότι το UK είναι εντός EU. Όμως αυτό άλλαξε και ίσως δεν έχουν ενημερώσει τους όρους. Εμένα η παραγγελία μου από αρχές Ιανουαρίου που έκανα είναι ήδη στο αεροδρόμιο και είναι στο στάδιο εκτελωνισμου.

Το status update στο tracking λεει ότι θα επικοινωνήσει η DHL μαζί μου για να τους στείλω το απαιτούμενα έγγραφα και λογικά θα με ρωτήσουν αν θα προχωρήσουν με τον εκτελωνισμό.

Αλλά επειδή έφτασε Παρασκευή λογικά θα γίνει Δευτέρα.

Screenshot_20210117-003938_Chrome.jpg.e75624170ed026010741ea2db872507f.jpg

Συμφωνώ απόλυτα σ αυτό που λες, αλλά είναι δυνατόν να μην ξέρουν να σε ενημερώσουν; Ή ν' αλλάξουν τους όρους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας εφόσον μου έστειλαν μήνυμα όπου ξεκαθαρίζουν ότι δεν θα υπάρξει καμία επιπλέον επιβάρυνση τότε το φταίξιμο είναι δικό τους θα προσπαθήσω να το αποδείξω και στην DHL σε περίπτωση τελωνείου ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα ήρθαν 2 Updates που δεν περίμενα Κυριακάτικα,


17 Jan 21 9:30 AM - Clearance event - ATHENS,GREECE
Further Details - Paperwork is required from the importer to continue with the clearance processing
Next Steps - A DHL representative shall attempt to contact the importer for the required paperwork. Customer should contact DHL Customer Service if not reached by DHL

και μετά

17 Jan 21 9:30 AM - Processing for clearance - ATHENS,GREECE

δεν έχει επικοινωνήσει κανείς απο DHL ακόμα, αν δεν πάρουν αύριο το πρωί λέω να τους πάρω εγώ

 

Επεξ/σία από vagstef
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...