Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, irakleideas είπε

515602612_.png.6eafbabe4c4a050bb584e16073a2a760.png

 

Πρώτη παραγγελία από SD στη νέα brexit εποχη. Αξία 180 ευρω.

Δείχνει αποστολή με SKYNET.

Παρρήγγειλα στις 06.04 με την προοπτική να έρθουν εως 28.04 (δηλαδή πριν το Πάσχα).

Με βλέπω πάω για άκυρο...Με βλέπω να τα παίρνω μετα το Πάσχα.

Το δέμα είναι κολλημένο Αγγλία εδώ και μέρες. Χωρίς κανένα λόγο.

Βρε ας έρθει κι ας μη φάω τελωνείο, κι ας έρθει και το καλοκαίρι, είπε ένας φίλος..

 

 

Εγώ είχα κάνει παραγγελία 12/04 και την έστειλαν με skynet, σήμερα μου έγραψαν οτι πέρασε από τελωνείο στο Βέλγιο με την Emc Bucargo άρα 99% το γλιτώνουμε το τελωνείο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, irakleideas είπε

515602612_.png.6eafbabe4c4a050bb584e16073a2a760.png

 

Πρώτη παραγγελία από SD στη νέα brexit εποχη. Αξία 180 ευρω.

Δείχνει αποστολή με SKYNET.

Παρρήγγειλα στις 06.04 με την προοπτική να έρθουν εως 28.04 (δηλαδή πριν το Πάσχα).

Με βλέπω πάω για άκυρο...Με βλέπω να τα παίρνω μετα το Πάσχα.

Το δέμα είναι κολλημένο Αγγλία εδώ και μέρες. Χωρίς κανένα λόγο.

Βρε ας έρθει κι ας μη φάω τελωνείο, κι ας έρθει και το καλοκαίρι, είπε ένας φίλος..

 

 

Κάποιο νέο με την skynet; 

Εγώ παρήγγειλα κάτι για το αυτοκίνητο, ένα αξεσουάρ αξίας 100€, από Αγγλία και το στειλαν με αυτή την εταιρεία. 

Ελπίζω να μην έχει τελωνείο. 

Με ποια εταιρία παραλαμβανουμε, όταν με το καλό φανεί εδώ στην Ελλάδα; με acs, γενική κτλ; 

Επεξ/σία από panozit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα την παραγγελία στις 1 Απριλίου.

Από τις 12/4 είναι κολλημένο στην Ολλανδία και σήμερα έχουμε 20/4 !

Το Μάιο θα παραλάβω ;

Screen Shot 2021-04-20 at 14.41.28.png

Στις 7/3/2021 στις 11:08 ΠΜ, Chocobo είπε

Κάνω παράθεση σε εσένα μιας και δηλώνεις εθισμένος :P αλλά είναι γενική ερώτηση.

Τι vfm έχει το sportsdirect ? Πέραν απο κάτι adidas φόρμες που εδώ δεν έβρισκα δεν μπόρεσα ποτέ να βρώ κάτι άλλο.Α και κάτι everlast φάση που είναι σαν τα nike της λαικής εν τέλη :P

Την ίδια απορία έχω και εγώ. Πέρα από κάποιες σποραδικές προσφορές, που αναλαμβάνεις και το ρίσκο του μη δοκιμασμένου μεγέθους των προϊόντων, τι το τόσο εντυπωσιακό έχει το εν λόγω site ; Παλιότερα, μάλιστα, είχε πιο συχνά προσφορές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, panozit είπε

Κάποιο νέο με την skynet; 

Εγώ παρήγγειλα κάτι για το αυτοκίνητο, ένα αξεσουάρ αξίας 100€, από Αγγλία και το στειλαν με αυτή την εταιρεία. 

Ελπίζω να μην έχει τελωνείο. 

Με ποια εταιρία παραλαμβανουμε, όταν με το καλό φανεί εδώ στην Ελλάδα; με acs, γενική κτλ; 

Δυστυχώς σήμερα μου στείλανε αυτο

 

Air freight import from UK AWB: 

C

[email protected]

προς εμένα
πριν από 17 ώρες

Λεπτομέρειες

Hello,

 

We need the consignee to fill out and sign the attached Power of Attorney to begin with customs clearance process.  You may see the details in below.

 

We have received an air freight shipment from UK for you. The goods are currently at Cologne / Bonn Airport and must be cleared through customs.

In the attachment I send you the documents and our customs authorization to import from UK. Goods have to been declared in the next 90 days, if you didn’t replay in time, we are allowed to destroy your goods and charge you all costs.

 

To take over customs clearance, we need the following information:

- a customs clearance order so that we can represent you as a customs declarant (see attached: power of attorney)

- An understandable and precise English product description

- Quantity of the goods

- the tariff number (HS Code)  (s), if available

- a confirmation of the invoice value

- Your EORI number (The specification of an EORI is mandatory - for further questions please visit the official customs website in your country and apply if you do not have an Eori number. If you are a private person, you do not have to pay attention to this field)


Costs:

We charge a handling fee of 10,00 € in addition to Import VAT (19% of custom value) and Import Duty.

 

After receipt of payment we will release the goods for dispatch and send them to you. Please note that your shipment will be sent using the standard service. If express shipping is desired here, please contact us.

 

Note: Please report immediately, as additional storage costs will be incurred and calculated after 24 hours:

 

0-100 KG 5.00 € per day

100-200 KG 10.00 € per day

 

 

Vielen Dank

 

Mit freundlichen Grüßen / Regards

Αντε να ξεμπλέξω τώρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, panozit είπε

Δυστυχώς σήμερα μου στείλανε αυτο

 

Air freight import from UK AWB: 

C

[email protected]

προς εμένα
πριν από 17 ώρες

Λεπτομέρειες

Hello,

 

We need the consignee to fill out and sign the attached Power of Attorney to begin with customs clearance process.  You may see the details in below.

 

We have received an air freight shipment from UK for you. The goods are currently at Cologne / Bonn Airport and must be cleared through customs.

In the attachment I send you the documents and our customs authorization to import from UK. Goods have to been declared in the next 90 days, if you didn’t replay in time, we are allowed to destroy your goods and charge you all costs.

 

To take over customs clearance, we need the following information:

- a customs clearance order so that we can represent you as a customs declarant (see attached: power of attorney)

- An understandable and precise English product description

- Quantity of the goods

- the tariff number (HS Code)  (s), if available

- a confirmation of the invoice value

- Your EORI number (The specification of an EORI is mandatory - for further questions please visit the official customs website in your country and apply if you do not have an Eori number. If you are a private person, you do not have to pay attention to this field)


Costs:

We charge a handling fee of 10,00 € in addition to Import VAT (19% of custom value) and Import Duty.

 

After receipt of payment we will release the goods for dispatch and send them to you. Please note that your shipment will be sent using the standard service. If express shipping is desired here, please contact us.

 

Note: Please report immediately, as additional storage costs will be incurred and calculated after 24 hours:

 

0-100 KG 5.00 € per day

100-200 KG 10.00 € per day

 

 

Vielen Dank

 

Mit freundlichen Grüßen / Regards

Αντε να ξεμπλέξω τώρα 

Επικοινωνησες με sportsdirect αντιγράφοντας αυτό το email, να δεις τι θα σου πουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, _Biohazard_ είπε

Επικοινωνησες με sportsdirect αντιγράφοντας αυτό το email, να δεις τι θα σου πουν;

Δεν είναι από SD,  αλλά από άλλο αγγλικό κατάστημα.. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/4/2021 στις 8:04 ΜΜ, vpanagopou είπε

Εγώ είχα κάνει παραγγελία 12/04 και την έστειλαν με skynet, σήμερα μου έγραψαν οτι πέρασε από τελωνείο στο Βέλγιο με την Emc Bucargo άρα 99% το γλιτώνουμε το τελωνείο!

Πάμε λίγο ομαδικά μάγκες, μπας και βοηθήσουμε όσους έχουν παραγγελίες SD με SKYNET

Πρώτη φωτό είναι αυτή, βλεπω ξαφνικά το δέμα αιφνιδιαστικά "μπήκε" Θεσσαλονίκη.

1550532163_.png.bcec561cffff5f2a99ad741c18d58f47.png

 

Χαίρομαι λέω έρχεται...

Καταρχήν χαίρομαι που βλέπω ότι πέρασε τελωνείο. Επίσης βλέπω ότι το δέμα εκτελωνίστηκε Βέλγιο, ενώ κάποιοι πάνω λέγατε για Ολλανδία.

Παίρνω για καλό κακό ένα τηλέφωνο στη SKYNET Ελλάδος 210 9966661 και μου λένε ότι μη χαίρεσαι, ακόμη δεν ήρθε Ελλάδα. Αυτό που βλεπεις στο tracking είναι ο τελικός προορισμός. Θα λάβεις το δέμα σου με ELTA ή ACS, θα σου δώσουμε ένα νέο tracking να το παρακολουθείς (ένα που ξεκινάει απο CC με το οποίο να το βλέπεις στα ΕΛΤΑ όταν μπει Ελλάδα, και ένα με LTN που θα βλέπεις τώρα μέχρι να μπει Ελλάδα) και ιδού η δεύτερη φώτο:

 

867252724_.png.ea0e7f5beb9b3edd9d4b5c4d31234bc9.png

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

IRAKLIS G10

GRUPPO AUTONOMO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα αν ειναι απο Τριτη χωρα και ΔΕΝ βλεπετε ενδειξη στο τρακινγκ CUSTOMS CLEARED σε χωρα της ΕΕ, τοτε να περιμενετε λυπητερη απο το τελωνειο.........

Ξαναλεμε:

Απο Sportsdirect ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΛΩΝΕΙΟ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παρήγγειλα και γω 245€ πράγματα, τρόμαξα όταν είδα τη διχογνωμία για το τι ισχύει, όσο το είχα ψάξει νόμιζα ότι ήταν ξεκάθαρο ότι δεν πληρώνουμε δασμούς για sd. έστειλα μέιλ για ακύρωση, αλλά τους ξαναρώτησα εκεί τι παίζει. 

 

Ελπίζω να με καθησυχάσει το (γενικώς άθλιο) customer support τους. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα παραγγελία 129 ευρώ ήρθε σε 13 μέρες με γενική δεν πλήρωσα τιπιτα παραπάνω. 

11 λεπτά πριν, michalismark είπε

Παρήγγειλα και γω 245€ πράγματα, τρόμαξα όταν είδα τη διχογνωμία για το τι ισχύει, όσο το είχα ψάξει νόμιζα ότι ήταν ξεκάθαρο ότι δεν πληρώνουμε δασμούς για sd. έστειλα μέιλ για ακύρωση, αλλά τους ξαναρώτησα εκεί τι παίζει. 

 

Ελπίζω να με καθησυχάσει το (γενικώς άθλιο) customer support τους. 

 

Δεν έχει τελωνείο ήρθαν μέσω Ολλανδίας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ξέρει κάποιος να μου πει γτ πάω να κάνω την παραγγελία και μόλις πατάω checkout μου γράφει (There are no delivery options available for your address. .)

και δεν προχωράει η παραγγελία;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...