Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mια ακομα ερώτηση, στο χαρτι της επιστροφής δίνει αυτή τη διεύθυνση:

Customer Returns

Unit B

Brook Park East

Meadow Lane

Shirebrook

NG20 8RY

 

Δεν πρέπει να συμπληρώσω κατι αλλο; Π.Χ. United Kingdom?

Eγώ όταν έστειλα δέμα για επιστροφή κόλλησα το χαρτί με την διεύθυνση στο δέμα και συμπλήρωσα και το united kindom. Το δέμα έφτασε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην κάρτα έχεις λεφτά; μήπως έχει λήξει; αν και νομίζω και στις δύο περιπτώσεις θα σου ακυρωνε τελείως την πληρωμή.

 

Όσο για τα έξοδα αποστολής μάλλον κάποιο προϊόν που είχες στο καλαθι βγήκε oos (out of stock) γι αυτό μειώθηκαν τα μεταφορικά. Κοίταξες καλά και όλα σωστά; το καθαρό πόσο χωρίς τα μεταφορικά είναι ίδιο;

 

Καλημέρα,

 

η κάρτα έχει λεφτά και δεν έχει λήξει γιατί κάνω συχνά αγορές από το ίντερνετ και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Βέβαια, σκέφτομαι μήπως επειδή είναι σχετικά μεγάλο το ποσό που πρέπει να πληρωθεί, μπλοκάρει με κάποιον τρόπο η κάρτα? Μήπως να έσπαγα την παραγγελία σε 2? Δε ξέρω τί άλλο να δοκιμάσω..

 

Όσο για τα μεταφορικά, όχι δεν άλλαξε κάποιο από τα προιόντα μου, τα κοίταξα ένα - ένα. Όπως είπε και το άλλο παιδί, έπεσαν :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

η κάρτα έχει λεφτά και δεν έχει λήξει γιατί κάνω συχνά αγορές από το ίντερνετ και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Βέβαια, σκέφτομαι μήπως επειδή είναι σχετικά μεγάλο το ποσό που πρέπει να πληρωθεί, μπλοκάρει με κάποιον τρόπο η κάρτα? Μήπως να έσπαγα την παραγγελία σε 2? Δε ξέρω τί άλλο να δοκιμάσω..

 

Όσο για τα μεταφορικά, όχι δεν άλλαξε κάποιο από τα προιόντα μου, τα κοίταξα ένα - ένα. Όπως είπε και το άλλο παιδί, έπεσαν :-)

 

Μήπως η κάρτα είναι προπληρωμένη και έχει μέσα ακριβώς το ποσό της αξίας της αγοράς; Βάλε ένα 20άρικο ακόμα μέσα.

Επίσης αν δεν είσαι verified user και έχεις κάνει αρκετές αγορές μέχρι τώρα, ίσως σου μπλοκάρει την αγορά το paypal, επειδή δεν έχεις αποδείξει ότι η κάρτα σου ανήκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως η κάρτα είναι προπληρωμένη και έχει μέσα ακριβώς το ποσό της αξίας της αγοράς; Βάλε ένα 20άρικο ακόμα μέσα.

Επίσης αν δεν είσαι verified user και έχεις κάνει αρκετές αγορές μέχρι τώρα, ίσως σου μπλοκάρει την αγορά το paypal, επειδή δεν έχεις αποδείξει ότι η κάρτα σου ανήκει.

 

Την κάρτα αυτή την έχω αρκετό καιρό - κανά 3άρι χρόνια. Κι επειδή δεν αγοράζουμε μόνο αλλά πουλάμε κιόλας στο ebay, η κάρτα αυτή τη στιγμή έχει χρήματα για πολύ μεγαλύτερη αγορά από αυτή που (μάταια) προσπαθώ να κάνω.  Tώρα θα στείλω και στο paypal 1 mail μήπως και βγάλω καμμιά άκρη...τί μπλέξιμο κι αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δόξα τω Θεώ, η παραγγελία έγινε!!! :-)  :-)

 

Τί έφταιγε??? Είχα επιλέξει ως νόμισμα το ευρώ. Στο paypal όμως, τα χρήματα ήταν σε δολλάρια κι έτσι ο λογαριασμός φαινόταν άδειος.  Ουφφ...Δόξα τω Θεώ!

 

Σας ζάλισα κιόλας τόσες μέρες...Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια και το ενδιαφέρον σας παιδιά!!! Τώρα, θα ησυχάσετε από μένα!

 

Θα επανέλθω όταν λάβω την παραγγελία, να σας πω αν ήταν όλα οκ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα τα λεφτά σου ήταν στο PayPal balance σε διαφορετικό νόμισμα και όχι στην κάρτα. Λογικό λοιπόν. Με το καλό να τα παραλάβεις.

 

 

Ναι, ηταν σε δολλάρια γιατί πουλάμε πραγματάκια και κυρίως μας πληρώνουν σε δολλάρια. Τα χρήματα σε ευρώ που υπήρχαν μέσα, προφανώς δεν έφταναν. Ήμουν χαζή που δεν το σκέφτηκα αυτό 3 μέρες τώρα..

 

Σε ευχαριστώ για όλα Questionner και τη Μαγδαληνή !!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το καλό να παραλάβεις και καλά Χριστούγεννα να έχεις.

 

Σε ευχαριστώ πολύ και Καλά Χριστούγεννα και σε σένα!!! Από τα 27 πραγματάκια, μόνο 1 ισοθερμική φανελλίτσα είναι δική μου - τα άλλα είναι δωράκια :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω ο,τι μείωσαν τα μεταφορικά. Πριν ένα μήνα για την ίδια ακριβώς παραγγελία έδωσα 7€. Πριν 10 μέρες που ανέβασαν πάλι τα μεταφορικά θα έδινα 22€ για τα ίδια ακριβώς πράγματα. Τώρα μου βγάζει ο,τι πρέπει να δώσω 10€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλουνε άγριο κράξιμο για τα μεταφορικά.Πραγματικά είναι εξωπραγματικά...όλα τα site στέλνουνε τσάμπα πλέον απο 50 ευρώ και πάνω παραγγελεία...Ήδη πάντως στο Facebook έχει πέσει τρελό κράξιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είμαι πάλι! Η παραγγελία μου γράφει "ready to ship" , οπότε λογικά, αύριο θα τη στείλουν!

 

Μια χαρά κι όλα αυτά, χάρη στις ευχές που σου δώσαμε με τον συμφορουμίτη Questioner :P

Μας χρωστάς δωράκι...χαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά! Δε μένω στην Αθήνα και μεσολαβεί κι η Τετάρτη των Χριστουγέννων που είναι κλειστά, αλλά ούτως ή άλλως, για παραμονή Πρωτοχρονιάς τα θέλω, οπότε μια χαρά είμαστε και πάλι!

 

Εσείς οι δύο Μαγδαληνή μου, φυσικά και δικαιούστε δωράκι, γι'αυτό θα στείλω το κουτί πρώτα από εκεί για να διαλέξετε ό,τι σας αρέσει (βέβαια, τα περισσότερα είναι ....μπεμπέ :-D  :-D  :-D   )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...