Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαζί με το invoice (απόδειξη) σου έχει και μια φόρμα επιστροφής που βάζεις μαζί με το επιστραφέν προϊόν και κάτω ένα απόκομμα με μηχανογραφημένη την διεύθυνση επιστροφής που κολλάς έξω από το δέμα.

 

Περιέχει αναλυτικές πληροφορίες για το πως θα συμπληρώσεις την φόρμα.

 

 

 

 

 

 

 

σε ευχαριστω πολυ, ελπιζω να μην χρειαστει, αλλα καλο κανει να ξερουμε δυο πραγματα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χαίρεται,

 

θέλω να αγοράσω από sportsdirect και έχω μία ερώτηση (αν έχει απαντηθεί, δεν είχα το κουράγιο να διαβάσω 87 σελίδες. Έκανα αναζήτηση αλλά δε βρήκα κάτι):

 

Αφορά τις διαστάσεις σε jean παντελόνια. Γράφει π.χ. για κάποια παντελόνια:

 

- 34W S,

- 34W R,

- 34W L.

 

To 34W είναι κατανοητό. Τα S, R και L τι σημαίνουν;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον ασχοληθεί να απαντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στο λιντς ειναι δεν το βλεπω για πριν τη πρωτοχρονια

Εγω εκανα παραγγελια σαββατο απογευμα και ειμαι στο ιδιο σταδιο με εσενα , οποτε μαλλον περιμενουνε να μαζευτουνε μερικες παραγγελις μεχρι να τις στειλουνε φανταζομαι , παιζει δηλαδη ενω εχουμε 2 μερες διαφορα στην παραγγελια να μας ερθουν την ιδια μερα , και ναι δυσκολο μεχρι πρωτοχρονια :P

Επεξ/σία από christos_0b
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω την περασμενη παρασκευη εκανα παραγγελια 250 ευρω ( 33 κομματια ) και σημερα το πρωι τα πηρε η DHL και αρχισε να προχωραει σιγα σιγα....

 

  Processed at EAST MIDLANDS - UK EAST MIDLANDS - UK 16:46
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εκανα παραγγελια το Σαββατο μεσημερι με την ευχη να ερθουν μεχρι την πρωτοχρονια(αργησα λιγο να παραγγειλω,πηρα και κατι ρουχα να φοραγα πρωτοχρονια), στην dhl λεει 

Arrived at Delivery Facility in ATHENS - GREECE ATHENS - GREECE

14:10

Σαββατο μεσημερι παρεγγειλα,Τριτη(σημερα) λεει οτι ειναι ηδη Αθηνα...αλλα μενω Πατρα, ξερει κανεις αν θα τα φερουν σημερα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εκανα παραγγελια το Σαββατο μεσημερι με την ευχη να ερθουν μεχρι την πρωτοχρονια(αργησα λιγο να παραγγειλω,πηρα και κατι ρουχα να φοραγα πρωτοχρονια), στην dhl λεει 

Arrived at Delivery Facility in ATHENS - GREECE ATHENS - GREECE

14:10

Σαββατο μεσημερι παρεγγειλα,Τριτη(σημερα) λεει οτι ειναι ηδη Αθηνα...αλλα μενω Πατρα, ξερει κανεις αν θα τα φερουν σημερα???

 

Κι εγώ στην Πάτρα μένω κι είχα κάνει μια παραγγελία Παρασκευή απόγευμα κι έφτασαν στο σπίτι μου Τρίτη πρωί, άρα νομίζω ότι κανονικά αύριο θα τα έπαιρνες αλλά πέφτει η αργία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα μπλουζάκια slazenger που λέει 3 for 10 http://www.sportsdirect.com/slazenger-tipped-polo-shirt-mens-542002?colcode=54200226 πρεπει να τα πάρεις το ίδιο χρώμα για να ισχύει η έκπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι.

 

αν βάλεις 3 διαφορετικά στο καλάθι, θα δεις πως αυτόματα βγάζει στο ένα 

 

Discount Applied: £5.00-£5.00 £5.00-£5.00

 

στο σύνολο δεν υπολογίζεται αρχικά η έκπτωση όμως, μέχρι να πας στο check out 

 

τα μπλουζάκια btw ειναι πολύ καλά για την τιμή τους. είχα πάρει το καλοκαίρι καμιά πενταριά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ όταν έστειλα δέμα για επιστροφή κόλλησα το χαρτί με την διεύθυνση στο δέμα και συμπλήρωσα και το united kindom. Το δέμα έφτασε

Το 'στειλες με DHL πίσω ή απλό ταχυδρομείο και με τι κόστος? Θέλω να επιστρέψω ένα bottom φόρμας και ένα T-shirt, συνολικής αξίας 21,50 euro με την προοπτική (αν γίνεται) να μου τα αφαιρέσουν από την επόμενη παραγγελία, αλλά δε ξέρω αν αξίζει τον κόπο.

(Πήρα τηλέφωνο στη DHL να ρωτήσω για το κόστος ενός δέματος, 1 κιλού περίπου, με προορισμό Αγγλία, και μου απάντησαν 87 ευρώ!) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 'στειλες με DHL πίσω ή απλό ταχυδρομείο και με τι κόστος? Θέλω να επιστρέψω ένα bottom φόρμας και ένα T-shirt, συνολικής αξίας 21,50 euro με την προοπτική (αν γίνεται) να μου τα αφαιρέσουν από την επόμενη παραγγελία, αλλά δε ξέρω αν αξίζει τον κόπο.

(Πήρα τηλέφωνο στη DHL να ρωτήσω για το κόστος ενός δέματος, 1 κιλού περίπου, με προορισμό Αγγλία, και μου απάντησαν 87 ευρώ!) 

 

Θα το στείλεις επιστολικό συστημένο με τα ΕΛΤΑ. Θα σου κοστίσει το πολύ 10€ για μια φόρμα και ένα tee. Το κόστος καθορίζεται ανάλογα με το βάρος μέχρι 2kg. 

 

Αν έχεις ζυγαριά ακριβείας μπορείς να ζυγίσεις το τελικό δέμα και να υπολογίσεις ακριβώς το κόστος μέσω της ιστοσελίδας των ΕΛΤΑ.

 

http://www.elta.gr/el-gr/%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AF%CF%83%CF%89%CE%BA%CF%8C%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%82.aspx

 

Στην πρώτη επιλογή συμπληρώνεις "Επιστολή".

 

Όσο για τα 21,5€ θα επιλέξεις στην φόρμα επιστροφής τον κωδικό επιστροφής "Β - product not required" ώστε να σου κάνουν refund το ποσό αυτό στο λογαριασμό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά!! Μιας και βλέπω ότι μέχρι απόψε τα μεσάνυχτα έχει -50% στα μεταφορικά λέω να πάρω κάτι παπουτσάκια Nike.Το νούμερο που φοράω στα συγκεκριμένα όταν τα δοκίμασα σε μαγαζί είναι 9,5 αγγλικό (10,5 αμερικάνικο). Να υποθέσω ότι τα νούμερα που έχει στο site να επιλέξεις είναι Αγγλίας και όχι Αμερικής σωστά? Οπότε πρέπει να βάλω 9.5 και όχι 10.5 έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το στείλεις επιστολικό συστημένο με τα ΕΛΤΑ. Θα σου κοστίσει το πολύ 10€ για μια φόρμα και ένα tee. Το κόστος καθορίζεται ανάλογα με το βάρος μέχρι 2kg. 

 

Αν έχεις ζυγαριά ακριβείας μπορείς να ζυγίσεις το τελικό δέμα και να υπολογίσεις ακριβώς το κόστος μέσω της ιστοσελίδας των ΕΛΤΑ.

 

http://www.elta.gr/el-gr/%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AF%CF%83%CF%89%CE%BA%CF%8C%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%82.aspx

 

Στην πρώτη επιλογή συμπληρώνεις "Επιστολή".

 

Όσο για τα 21,5€ θα επιλέξεις στην φόρμα επιστροφής τον κωδικό επιστροφής "Β - product not required" ώστε να σου κάνουν refund το ποσό αυτό στο λογαριασμό σου.

Να 'σαι καλά αδερφέ! Κατατοπιστικότατος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...