Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα μεταφορικά για Ελλάδα είναι 10 ευρώ η παραγγελία και έρχονται στην πόρτα σου;

 

Ναι τα μεταφορικά είναι 10 ευρώ με κατ' οίκον παράδοση. Για σήμερα όμως υπάρχει εκπτωτικός κωδικός -50% στα έξοδα αποστολής, για αγορές πάνω απο 20 λίρες.

50OFFPOST

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ευρώ ανεξαρτήτως όγκου παραγγελίας;

Όχι. Υπολογίζεται ανάλογα τον όγκο και το βάρος. Πριν κάνεις checkout θα δεις πόσα είναι τα μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά!! Μιας και βλέπω ότι μέχρι απόψε τα μεσάνυχτα έχει -50% στα μεταφορικά λέω να πάρω κάτι παπουτσάκια Nike.Το νούμερο που φοράω στα συγκεκριμένα όταν τα δοκίμασα σε μαγαζί είναι 9,5 αγγλικό (10,5 αμερικάνικο). Να υποθέσω ότι τα νούμερα που έχει στο site να επιλέξεις είναι Αγγλίας και όχι Αμερικής σωστά? Οπότε πρέπει να βάλω 9.5 και όχι 10.5 έτσι?

 

ναι τα νουμερα ειναι αγγλικα στο site.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, έμεινα Παυλόπουλος.

 

29/12 μεσημέρι προς απόγευμα παρήγγειλα, σήμερα 10 και κάτι το πρωί παραδόθηκε το δέμα από DHL :shock: . Με αργία στη μέση.

 

Ούτε η premium παράδοση της Amazon που είναι πολύ πιο ακριβή δε μπορεί να υποσχεθεί τέτοιους χρόνους. Τώρα να δω πότε θα φτάσει και η παραγγελία που έβαλα στις 31/12.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εκανα παραγγελια σαββατο απογευμα και ειμαι στο ιδιο σταδιο με εσενα , οποτε μαλλον περιμενουνε να μαζευτουνε μερικες παραγγελις μεχρι να τις στειλουνε φανταζομαι , παιζει δηλαδη ενω εχουμε 2 μερες διαφορα στην παραγγελια να μας ερθουν την ιδια μερα , και ναι δυσκολο μεχρι πρωτοχρονια :P

Κανω παραθεση το δικο μου ποστ για να σας ενημερωσω οτι η παραγγελια παραδοθηκε στις 31/12 11:00 (τριτη παραμονη πρωτοχρονιας) ενω ειχε γινει σαββατο 28/12 19:00 , δλδ εκανε 2 μερες και κατι να φτασει με ενδιαμεση κυριακη + οτι ηταν περιοδος εορτων.

Μειναμε χαζοι ολοι (5 ατομα 300 ευρω παραγγελια) γιατι εκτος οτι δεν τα περιμεναμε ποιο νωρις απο 3-5 του μηνα ητανε ολα οπως φαινονταν και πετυχαμε και τα νουμερα ακριβως .

Ακομα και οι φτηνες μαρκες οπως donnay/slazenger φαινεται να εχουν μια αξιοπρεπη ποιοτητα , τουλαχιστον εφαμιλη sprider/zara και ειναι σε πολυ χαμηλοτερες τιμες , απλα να δεινετε σημασια στα "reviews" αλλων χρηστων για τυχων διαφορες στα νουμερα και στα υλικα κατασκευης (να εχουνε τουλαχιστον καποιο ποσοστο βαμβακι).

Οσο για τα μεταφορικα , ητανε 10 ευρω μονο για τα πρωτα 2 items , απο εκει και μετα μεχρι και τα 28 (με 3 ζευγαρια παπουτσια μεσα) ηταν σταθερα στα 15.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά. Χτες βράδυ έκανα την παραγγελία μου και πήγα να πληρώσω μέσω paypal αλλά δεν προχώρησε η πληρωμή (μάλλον). Μου στάλθηκε ένα μήνυμα στο mail μου ότι τα λεφτά θα μεταφερθούν όταν γίνει η επεξεργασία της παραγγελίας απο τη sportsdirect. Μέσα στο site της εταιρίας δεν φαίνεται πουθενά η παραγγελία στο ιστορικό. Σήμερα το πρωϊ με πήρανε τηλ απο την τράπεζα να μου πουν αν όντως εγώ προσπάθησα να κάνω μια αγορά χτες βράδυ και ότι δεν έχει εκτελεστεί για λόγους ασφαλείας (επειδή χρησιμοποιήθηκε η κάρτα για πρώτη φορά ηλεκτρονικά έτσι μου είπε). Τους είπα να προχωρήσουν την διαδικασία και μου απάντησε ότι δεν γίνεται και πρέπει να ξανακάνω την παραγγελία μου πάλι. Στο paypal που μπήκα πριν λίγο φαίνεται η συναλλαγή σε εκκρεμότητα. Εγώ τώρα τι κάνω που δεν μου χει ξανατύχει παρόμοιο γεγονός? Να ξαναπαραγγείλω (έχασα και τα μειωμένα μεταφορικά που ίσχυαν χτες :mad: ) ή όχι? Και αν ξαναπαραγγείλω η εκκρεμής αγορά που υπάρχει στο paypal τι γίνεται? Διαγράφεται με κάποιο τρόπο ώστε να είμαι σίγουρος ότι δεν θα μου χρεωθεί και αυτή στην κάρτα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τώρα να δω πότε θα φτάσει και η παραγγελία που έβαλα στις 31/12.

 

η δικιά μου παραγγελία στις 31/12 απόγευμα, "πάτησε" Ελλάδα σήμερα και την περιμένω κλασικά μεσημεράκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα μια βλακια και παρηγγειλα 2 φορες τα ιδια πραγματα, εστειλα μεσα σε 10 λεπτα mail να ακυρωσουν τη μια.Ξερω στελνουν γρηγορα και απαντανε στα mail αργα λετε να τους προλαβω πριν γινουν shipped??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα εχθές μια παραγγελία με paypal και τόσο στο paypal όσο και στο ebanking μου δεν φαίνεται να έχουν τραβήξει τα χρήματα και το status είναι pending. Τι παίζει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δικιά μου παραγγελία στις 31/12 απόγευμα, "πάτησε" Ελλάδα σήμερα και την περιμένω κλασικά μεσημεράκι

 

Είδα το μήνυμα σου και τσέκαρα το status και της δικής μου παραγγελίας. Έχουν παραδώσει ήδη!

 

Εντάξει, οι άνθρωποι δεν παίζονται. 31/12 εργαζόμουν και παρήγγειλα απόγευμα προς βραδάκι. Ούτε ελληνικό κατάστημα δε θα κατάφερνε να παραδώσει τόσο γρήγορα. Όπως φαίνεται από το tracking url, οι άνθρωποι και πρωτοχρονιά εργάζονταν.

 

Respect και με μόνο 5€ μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα εχθές μια παραγγελία με paypal και τόσο στο paypal όσο και στο ebanking μου δεν φαίνεται να έχουν τραβήξει τα χρήματα και το status είναι pending. Τι παίζει? 

 

Πρώτα γίνεται προ δέσμευση του ποσού, και όταν ελεγχθεί και προωθηθεί η παραγγελία γίνεται η χρέωση.

 

Λογικά κάπου στο ebanking σου θα αναφέρει κάπου το ποσό ή σαν δεσμευμένο ή σαν πρόβλεψη χρέωσης. Κάτι τέτοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και όμως το ebanking δεν λέει τίποτα! γι αυτό ανησύχησα κάπως. Τους έστειλα mail, αλλά όπως έχω διαβάσει και εδώ δεν απαντούν άμεσα. Στην αναμονή λοιπόν. 


Ok μου απάντησαν, (δεν το περίμενα τόσο γρήγορα) το θέμα είναι ότι ζήτησα να μου κάνουν αλλαγή σε ένα νούμερο και η απάντηση ήταν σαν αυτοματοποιημένη. 

"Thank you for your email.

We will endeavour to respond to your query at the earliest opportunity, normally within 1-5 working days.
During busy periods this may be longer, should you need to follow up on this case please quote the reference below:

Reference: CAS-5xxx-xxxx3

Kind Regards,
Customer Services"

 

 που μπορώ να παρακολουθήσω το case όπως λένε? Δεν το βρίσκω στο site τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...