Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!Είμαι καινούργιο μέλος και δεν ξέρω αν αυτό που θα σας ρωτήσω έχει ξανασυζητηθεί.Εχω μεγάλο μπέρδεμα με sportsdirect,paypal και eurobank.9/12/2013 κάνω παραγγελία στο sportsdirect ποσό 65,97 και την πληρώνω μου στέλνουν e-mail και μ' ενημερώνουν ότι μέρος αυτής ακυρώνεται γιατί δεν έχουν κάποια απ'αυτά διαθέσιμα σύνολο μετά την ακύρωση 49,17 έρχεται η παραγγελία όλα οκ μέχρι εδώ η διαφορά του ποσού 16,80 που πρέπει να μου επιστραφεί μέχρι και σήμερα είναι δεσμευμένο και περιμένω να γυρίσει στην κάρτα μου σε επικοινωνία που είχα μαζί τους λένε ότι έχουν δώσει εξουσιοδότηση στο paypal για επιστροφή η eurobank λέει ότι δεν έχει λάβει παραστατικά για αποδέσμευση ποίος ευθύνεται το paypal τελοςπάντων περιμένω 30 ημέρες όπως λέει η τράπεζα πάμε παρακάτω.1/1/2014 κάνω άλλη παραγγελία 69,40 φορτίζω την κάρτα μου και αν είναι δυνατό δεσμέυει και αυτό το ποσό για πιο λόγο δεν ξέρω πήγα να ολοκληρώσω την παραγγελία μου στο sportsdirect δεν μπόρεσα τα αντικείμενα παραμένουν στο καλάθι και αυτοί μου στέλνουν συνέχεια e-mails για ολοκλήρωση της παραγγελίας ενώ στο paypal έχει γίνει η χρέωση αλλά είναι σε εκκρεμότητα.Τώρα δεν ξέρω τι να κάνω να ακυρώσω την πληρωμή στο paypal αλλά πώς δεν υπάρχει η επιλογή cancell που αλλού μπορώ να πάω απόσυρση η ζητήστε χρήματα?Να πάω στο sportsdirect και να ξανακάνω chekout η θα με χρεώσει δεύτερη φορά.Η eurobank λέει ότι μετά τις 9/1 που συμπληρώνονται οι 30 ημέρες θα αποδεσμευτεί το ποσό και θα είναι διαθέσιμο και η επιστροφή ακόμη και λογαριασμό με  και το ποσό της φόρτισης η στις 30 ημέρες θα αποδεσμευτεί το refund και για το ποσό της τελευταίας φόρτισης θα περιμένω άλλες 30 ημέρες.Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο αλλά ήθελα να καταλάβετε το πρόβλημα και να μου προτείνεται λύσεις εάν έχετε παρόμοια εμπειρία.Να σημειώσω ότι χρόνια χρησημοποιώ το paypal χωρίς πρόβλημα και φυσικά το εμπιστευομαι τώρα γιατί έγινε αυτό το μπέρδεμα δεν ξέρω.Αν ήξερα ότι θα μπερδευτούμε έτσι θα περίμενα 30 ημέρες και μετά θα έκανα οποιαδήποτε κίνηση με κάρτα και paypal

 

Μαλλον θεμα της eurobank ειναι ,αν και απ'οτι καταλαβα εχεις προπληρωμενη και οχι χρεωστικη οποτε ειναι λιγο ποιο περιεργα τα πραγματα , δοκιμασε να επικοινωνησεις με το support του Paypal , γιατι καθε περιπτωση ειναι ξεχωριστη , αλλα οπως ειπα μαλλον η eurobank για καποιο λογο αργει να πιστωσει τα λεφτα στον λογαριασμο σου.

 

Εχεις στην καρτα μονο ακριβως το ποσο που χρειαζεσαι ?Κανεις τις αγορες απο το sportsdirect σε ευρω ?Μηπως τις κανεις σε λιρες και χρεωνεσαι την μετατροπη συναλλαγματος οποτε δεν φτανουν τα λεφτα?

Φιλικη συμβουλη , ανοιξε ενα λογαριασμο που θα εχεις ΜΟΝΟ για Online αγορες (δεν χρειαζεται να το ξερει η τραπεζα αυτο γιατι θα σου προτεινουν παλι prepaid) και να χρησιμοποιεις την χρεωστικη για τετοιες αγορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά συγνώμη που επιμένω αλλά δεν ξέρω αγγλικά..Υπάρχει κάποιος τρόπος να ακυρωθεί η εκκρεμής συναλλαγή απο το paypal και αν ναι ποιός είναι αυτός? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαλλον θεμα της eurobank ειναι ,αν και απ'οτι καταλαβα εχεις προπληρωμενη και οχι χρεωστικη οποτε ειναι λιγο ποιο περιεργα τα πραγματα , δοκιμασε να επικοινωνησεις με το support του Paypal , γιατι καθε περιπτωση ειναι ξεχωριστη , αλλα οπως ειπα μαλλον η eurobank για καποιο λογο αργει να πιστωσει τα λεφτα στον λογαριασμο σου.

 

Εχεις στην καρτα μονο ακριβως το ποσο που χρειαζεσαι ?Κανεις τις αγορες απο το sportsdirect σε ευρω ?Μηπως τις κανεις σε λιρες και χρεωνεσαι την μετατροπη συναλλαγματος οποτε δεν φτανουν τα λεφτα?

Φιλικη συμβουλη , ανοιξε ενα λογαριασμο που θα εχεις ΜΟΝΟ για Online αγορες (δεν χρειαζεται να το ξερει η τραπεζα αυτο γιατι θα σου προτεινουν παλι prepaid) και να χρησιμοποιεις την χρεωστικη για τετοιες αγορες.

Συμφωνώ σ'αυτό που λες για την Eurobank γιατί ήταν αρνητικοί για τον λογαριασμό και επέμεναν για κάρτα επίσης μου είπαν κάτι τελείως άκυρο ότι είχα κάνει υπέρβαση στην προηγούμενη συναλλαγή καμία σχέση η πληρωμή είχε γίνει κανονικά αυτοί πήραν τα χρήματα που ήθελαν και είχα και υπόλοιπο τώρα γιατί δέσμευσαν την επιστροφή άγνωστο.Οχι όλες οι αγορές μου είναι σε ευρώ και υπάρχει στην κάρτα και παραπάνω.Ίσως παίζει ρόλο το ότι την φόρτισα και μετά από 5 λεπτά έκανα την πληρωμή?

Επεξ/σία από georgia6575
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ σ'αυτό που λες για την Eurobank γιατί ήταν αρνητικοί για τον λογαριασμό και επέμεναν για κάρτα επίσης μου είπαν κάτι τελείως άκυρο ότι είχα κάνει υπέρβαση στην προηγούμενη συναλλαγή καμία σχέση η πληρωμή είχε γίνει κανονικά αυτοί πήραν τα χρήματα που ήθελαν και είχα και υπόλοιπο τώρα γιατί δέσμευσαν την επιστροφή άγνωστο.Οχι όλες οι αγορές μου είναι σε ευρώ και υπάρχει στην κάρτα και παραπάνω.Ίσως παίζει ρόλο το ότι την φόρτισα και μετά από 5 λεπτά έκανα την πληρωμή?

 

Ε δεν ξερω , διαβασε με προσοχη τους ορους χρησης της καρτας σου , για τις πιθανες χρεωσεις και για τις ημερες που περνει να πραγματοποιηθουν συναλλαγες οπως επιστροφη , παντως μεσα στο σ/κ δεν προκειται να καταφερεις κατι με την τραπεζα οποτε ανοιξε μια συνομιλια με το paypal να σιγουρευτεις οτι δεν φταινε αυτοι η οτι δεν εχεις κανει κατι εσυ, οπως να μεταφερεις τα χρηματα στο Paypal account σου και οχι στην καρτα η κατι αντιστοιχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιθανόν να έχει κάνει λάθος η τράπεζα. μου εχει συμβεί και με την πειραιώς και σταμάτησα να την χρησιμοποιώ,

 

όταν παραγγέλνεις γίνεται προδεσμευση ενα ποσό x.

 

οταν ολοκληρωθεί ο έλεγχος της παραγγελίας και ειναι ετοιμα να σταλούν, τοτε παίρνει τα χρήματα το sports, είτε είναι x, ειτε x-y (λόγω μη διαθεσιμότητας μερικών προϊόντων).

 

τώρα καποιες τραπεζες κανουν την εξης πατατα. ενω εχει δεσμευτεί ηδη το ποσο χ, οταν παει να γινει η πληρωμη δίνουν το ποσο x ή x-y , χωρις να το συσχετίσουν με το προδεσμευμένο, και ετσι παραμένεις με την δέσμευση.

 

μου εφαγε μιση μερα να βγαλω ακρη με την πειραιώς, ενω αρχικά επιμέναν πως ειναι δυο παραγγελίες.

 

για το παραπάνω θέμα παραθέτω σχετική απάντηση από το paypal

 

If it is the case that there is a pending charge for the exactly same amount as the payment on the 19th of June : it is likely that your bank has reserved the funds expecting that Sports Direct will claim them. However as there are no pending payments to the merchant  in PayPal the bank should release those funds back to your account.


σου παραθέτω ενα παραδειγμα αρχικης δεσμευσης απο paypal , και μικρότερης χρέωσης  λόγω μη διαθεσιμότητας.

 

αν και σε εσένα ειναι ετσι, τοτε δεν περιμένεις καμια επιστροφή απο paypal. η τράπεζα σου εχει δεσμεύσει απλά την διαφορά, 

post-48616-0-18090400-1388839328_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια παραγγειλε κανενας οταν ειχε εκπτωση στα μεταφορικα.

εκανα παραγγελια 1 1 14 κ δεν επαιρνε τον 50offpost.

ποσα μεταφορικα πληρωνετε συνηθως;

εμενα μου εβαλε 15ευρω.

ειναι παρα πολλα ελεος δηλαδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει λήξει αυτός ο κωδικός. Το κόστος των μεταφορικών διαμορφώνεται ανάλογα με τον όγκο και το βάρος. Κάντε ένα κόπο να διαβάσετε ελάχιστες σελίδες πριν για να μην επαναλαμβάνουμε τα ίδια και τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα μεταφορικά μεταβάλλονται ανάλογα τα βάρος και τον όγκο των προϊόντων που θες να παραγγείλεις. Εγώ πρόλαβα την προσφορά και πλήρωσα 5€ από 10€ που μου αντιστοιχούσε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η προσφορα ηταν μεχρι 2 του μηνα κ ναι ξερω οτι παει αναλογα το βαρος κ το μεγεθος αλλα δεν λεει περιπου να ξερουμε.15 ηταν τα μεταφορικα οτι πραγματα κ να εβαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια παραγγειλε κανενας οταν ειχε εκπτωση στα μεταφορικα.

εκανα παραγγελια 1 1 14 κ δεν επαιρνε τον 50offpost.

ποσα μεταφορικα πληρωνετε συνηθως;

εμενα μου εβαλε 15ευρω.

ειναι παρα πολλα ελεος δηλαδη

 

Διαβασε και τα προηγουμενα ποστ , δεν θα παθεις τιποτα :)

Οσο για το πολλα / λιγα , πολλα δεν ειναι σε καμια περιπτωση , ειναι πανω κατω νορμαλ , γιατι ερχονται απο Αγγλια με κουριερ , απλα αν μιλαμε για παραγγελια ενος ατομου με λιγα πραγματα ναι σου ανεβαζει πολυ το συνολο αλλα μπορεις να το μοιραστεις με φιλους που ισως να θελουν και αυτοι κατι η στην τελικη παρομοια προιοντα σε αυτες τις τιμες εδω δεν βρισκεις η θα χρειαστει να ψαξεις παρα πολυ και να εισαι και τυχερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση εκ μερους φιλου......στα παπουτσια Kangol για 44 νουμερο ποιο ειναι το ιδανικο το 10 uk?

Εχει παρει κανεις ωστε αν μπορει να βοηθησει?

 

Επισης στα Nike για 44 νουμερο παλι το 10uk επιλεγουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση εκ μερους φιλου......στα παπουτσια Kangol για 44 νουμερο ποιο ειναι το ιδανικο το 10 uk?

Εχει παρει κανεις ωστε αν μπορει να βοηθησει?

 

Επισης στα Nike για 44 νουμερο παλι το 10uk επιλεγουμε?

 

Καλύτερα να μην πάρει kangol. Πριν καιρό πήρα για τον συζ το 9.5 ευελπιστώντας να είναι το 44 γιατί δεν έβρισκα πουθενά κάποιο σχόλιο για τα νούμερα.  Τελικά έγραφε ότι είναι 43.5 και ήταν 44.5-45 ( του είναι μεγάλο ).

Επειδή ρώτησε και ένα αλλο παιδί για kangol ,είδα σχόλιο στο ζευγάρι εκείνο, που ταίριαζε στην περίπτωση που σου περιγράφω. Το 9.5 δηλαδή 43.5 αλλά είναι πολύ μεγαλύτερο.

Σε Nike επειδή όπως είπα ο συζ φοράει 44, παίρνει το 9.5 και από Ελλάδα και απο sportsdirect.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να μην πάρει kangol. Πριν καιρό πήρα για τον συζ το 9.5 ευελπιστώντας να είναι το 44 γιατί δεν έβρισκα πουθενά κάποιο σχόλιο για τα νούμερα.  Τελικά έγραφε ότι είναι 43.5 και ήταν 44.5-45 ( του είναι μεγάλο ).

Επειδή ρώτησε και ένα αλλο παιδί για kangol ,είδα σχόλιο στο ζευγάρι εκείνο, που ταίριαζε στην περίπτωση που σου περιγράφω. Το 9.5 δηλαδή 43.5 αλλά είναι πολύ μεγαλύτερο.

Σε Nike επειδή όπως είπα ο συζ φοράει 44, παίρνει το 9.5 και από Ελλάδα και απο sportsdirect.

Μαγδαληνη τα Kangol ειναι αυτα http://www.sportsdirect.com/kangol-vinnie-mid-mens-boots-114272 και σκεφτεται για το 10αρι.

Λες να ειναι για τα πανηγυρια το νουμερο?

 

Στα nike δεν υπαρχει 9,5 αλλα 9 και 10.

Αυτα ειναι http://www.sportsdirect.com/nike-air-affect-v-mens-training-shoes-131094

Λες το 9αρι να ειναι μικρο ή το 10αρι μεγαλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγδαληνη τα Kangol ειναι αυτα http://www.sportsdirect.com/kangol-vinnie-mid-mens-boots-114272 και σκεφτεται για το 10αρι.

Λες να ειναι για τα πανηγυρια το νουμερο?

 

Στα nike δεν υπαρχει 9,5 αλλα 9 και 10.

Αυτα ειναι http://www.sportsdirect.com/nike-air-affect-v-mens-training-shoes-131094

Λες το 9αρι να ειναι μικρο ή το 10αρι μεγαλο?

 

Αστα να πάνε τα kangol στα νουμερα. Η μετάφραση στο ρώσικο σχόλιο λέει ότι ότι του ήταν μικρά. Εγώ λέω μακριά απο αυτή τη μάρκα. Ας διαλέξει κάτι πιο σίγουρο.

 

Στα Nike επειδή άλλοι δυο φίλοι φοράνε 44 όλοι τους φοράνε το 9.5, οπότε μάλλον θα τον χτυπάει το 9 και το 10 θα του είναι μεγάλο. Βέβαια δεν ξέρω αν βάλει πατάκι, πως θα του είναι το 10άρι. Δεν κοιτάει για σιγουριά κάποιο άλλο σχέδιο που έχει το 9.5;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστα να πάνε τα kangol στα νουμερα. Η μετάφραση στο ρώσικο σχόλιο λέει ότι ότι του ήταν μικρά. Εγώ λέω μακριά απο αυτή τη μάρκα. Ας διαλέξει κάτι πιο σίγουρο.

 

Στα Nike επειδή άλλοι δυο φίλοι φοράνε 44 όλοι τους φοράνε το 9.5, οπότε μάλλον θα τον χτυπάει το 9 και το 10 θα του είναι μεγάλο. Βέβαια δεν ξέρω αν βάλει πατάκι, πως θα του είναι το 10άρι. Δεν κοιτάει για σιγουριά κάποιο άλλο σχέδιο που έχει το 9.5;

Καταλαβα......καλα κανω εγω και δεν αγοραζω παπουτσια αν δεν τα δοκιμασω πρωτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...