Προς το περιεχόμενο

απορια αγορας μητρικης


erikokoko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να σας ρωτησω ρε παιδια με τον επεξεργαστη της Intel Core i3 3240 (s 1155 , 3.4 GHz , 3 MB)

τι μητρικη να παρω σας παρακαλω εχω χαθει!!!Επισης θελω να μου πειτε τι ειναι το IDE,,γιατι ψαχνω στο πλαισιο και μου διχνει μητρικες με τον ορο προσοχη δεν υποστηριζει ide,,Φυσικα εγω δεν ξερω αν ο υπολογιστης μου εχει η οχι...Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψάξε να βρεις μητρική για socket 1155 και να υποστηρίζει η συγκεκριμένη μητρική τον επεξεργαστή σου.όσο αφορά το ide.το ide είναι τρόπος σύνδεσης.υπάρχουν δύο είδη συνδέσεων όσο αφορά σκληρούς δίσκους και οπτικά μέσα.είναι τα ide τα οποία είναι και παλιάς τεχνολογίας και τα sata τα οποία είναι η νέα τεχνολογία εδώ και αρκετά χρόνια.όταν η μητρική λέει ότι δεν υποστηρίζει ide σημαίνει ότι δεν έχει υποδοχή για να συνδέσεις κάποια συσκευή ide.εσύ τώρα πριν επιλέξεις κάποια μητρική θα πρέπει να κοιτάξεις τον σκληρό σου δίσκο και το dvd που διαθέτεις.http://www.geek4share.com/wp-content/uploads/2012/09/sata.jpg ο πάνω δίσκος είναι sata και ο κάτω ide.αντίστοιχα είναι και στα dvd.αν είναι ένα από τα δύο ide μην αγχόνεσαι.υπάρχουν και μητρικές που υποστηρίζουν και ide

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...