Προς το περιεχόμενο

Microsoft: Σε ανοδικά επίπεδα οι πωλήσεις Windows Phone 8 συσκευών


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι δεν τρεχει android. Παρτο και θα καταλαβεις και γιατι δεν εχει 1GΒ και γιατι κοστιζει τοσο.

ρε συ πραγματικά το σκέφτομαι, αλλά με φοβίζει η λίγη μνήμη του...μου αρέσει και το design του...και το lumia 800 σκεφτομουν, το οποίο ειδικά στο μπλε τα σπάει..είναι πολύ όμορφα σαν συσκευές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε συ πραγματικά το σκέφτομαι, αλλά με φοβίζει η λίγη μνήμη του...μου αρέσει και το design του...και το lumia 800 σκεφτομουν, το οποίο ειδικά στο μπλε τα σπάει..είναι πολύ όμορφα σαν συσκευές!

Δεν χρειαζετε να σε αγχωνει το θεμα μνημη κανει τοσο καλη κατανομη των πορων που δεν θα το καταλαβεις καν ειναι πολυ στρωμενο το λειτουργικο και πραγματικα ειναι ισως το μοναδικο λειτουργικο που δεν θελει πολυ μνημη εγω αναμεσα στο νοκια και htc θα παρω το samsung ativ s αυτο ειναι τρελο μοντελακι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να έχουν 300% αύξηση ,αλλά το μερίδιο τους στην αγορά είναι ακόμα ελάχιστο.

Έχει ακόμα πολύ δρόμο για να πείσει η Microsoft ,αλλά πιστεύω πως θα τα καταφέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν τρεχει android. Παρτο και θα καταλαβεις και γιατι δεν εχει 1GΒ και γιατι κοστιζει τοσο.

 

Όταν βλέπεις κάτι τέτοιο λογικό να τρομάζεις.Και άντε τώρα βλέπω προσπαθούν η Rovio και η MS να βγάλουν ειδική έκδοση,αλλά δεν σημαίνει πως θα το κάνουν όλοι.

Angry Birds and PES 2012 join Skype: won't work on Windows Phones with 256MB RAM (updated).

 

Δεν λέω φυσικά πως το android τα πάει καλά στην εκμετάλευση της rom,απεναντίας.Κατάφεραν το S3 με 1gb RAM να κολλάει...και να θέλει workaround fixes για να ναι smooth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μόνο που θα προσθέσω ακόμη μια που από τις πωλήσεις το κάναμε vs είναι ότι μια αξιοπρεπή συσκευή έχει γύρω στα 400 ευρώ για να τρέχει android ios6 windows 7.5 και 8 τα περί 600 ευρώ για ναυ αρχίδες τύπου lumia 920 iphone 5 και SIII είναι μάρκετ και όσοι τσιμπήσουμε :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ερωτευθεί το Lumia 920, και το 820 σαν 2η επιλογή αλλά με χαλάει το 512MB RAM,

Άντε τώρα κάποια προγράμματα (Skype κτλ.) δεν τρέχουν σε 256MB Ram, ποιος μου λέει εμένα ότι του χρόνου, αν επιλέξω συσκευή με 512MB, δεν θα μου συμβεί το ίδιο?

 

Έχω περάσει από android και γούσταρα την όλη φάση με το customization με τις roms, με όλα τα διαθέσιμα apps..

Αλλά με ότι rom και αν είχα (original ή custom) μετά από 1 μήνα συνεχής χρήσης, είχα απίστευτη μείωση την απόδοση και κυρίως στην ανταπόκριση της συσκευής...

(Το θεωρώ γελοίο να περιμένω εως και 5-6 sec για να ανοίξουν οι επαφές μου, 70 στο σύνολο, και άλλα 4-5 sec από την στιγμή που πατήσω το call, μέχρι να αρχίσει να καλλεί)

Επιπλέον βαρέθηκα να παίζω με άχρηστα apps, αφού ξέρω ότι πραγματικά χρησιμοποιώ 2-3, τα υπόλοιπα είναι απλά για να υπάρχουν...

 

Θέλω μια συσκευή να δουλεύει.

Να δουλεύει για όσο γίνεται περισσότερο καιρό και χωρίς προβλήματα... και επειδή δεν θέλω να τα δώσω στους μανάβηδες της apple, που προφανώς έχουν πολλούς ενδιάμεσους για να ανεβαίνει έτσι η τιμή του μήλου, λέω να τα δώσω στην ΝΟΚΙΑ και στον Bill που ίσως δωρίσει και ένα μέρος απ' αυτά...

 

Συγνώμη για το off topic, αλλά ήθελα να με ακούσει κάποιος... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ερωτευθεί το Lumia 920, και το 820 σαν 2η επιλογή αλλά με χαλάει το 512MB RAM,

Άντε τώρα κάποια προγράμματα (Skype κτλ.) δεν τρέχουν σε 256MB Ram, ποιος μου λέει εμένα ότι του χρόνου, αν επιλέξω συσκευή με 512MB, δεν θα μου συμβεί το ίδιο?

 

Έχω περάσει από android και γούσταρα την όλη φάση με το customization με τις roms, με όλα τα διαθέσιμα apps..

Αλλά με ότι rom και αν είχα (original ή custom) μετά από 1 μήνα συνεχής χρήσης, είχα απίστευτη μείωση την απόδοση και κυρίως στην ανταπόκριση της συσκευής...

(Το θεωρώ γελοίο να περιμένω εως και 5-6 sec για να ανοίξουν οι επαφές μου, 70 στο σύνολο, και άλλα 4-5 sec από την στιγμή που πατήσω το call, μέχρι να αρχίσει να καλλεί)

Επιπλέον βαρέθηκα να παίζω με άχρηστα apps, αφού ξέρω ότι πραγματικά χρησιμοποιώ 2-3, τα υπόλοιπα είναι απλά για να υπάρχουν...

 

Θέλω μια συσκευή να δουλεύει.

Να δουλεύει για όσο γίνεται περισσότερο καιρό και χωρίς προβλήματα... και επειδή δεν θέλω να τα δώσω στους μανάβηδες της apple, που προφανώς έχουν πολλούς ενδιάμεσους για να ανεβαίνει έτσι η τιμή του μήλου, λέω να τα δώσω στην ΝΟΚΙΑ και στον Bill που ίσως δωρίσει και ένα μέρος απ' αυτά...

 

Συγνώμη για το off topic, αλλά ήθελα να με ακούσει κάποιος... :)

 

1GB έχει το NOKIA 820.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι άτομο της φωτογραφίας είναι αλήθεια, απλά έχω φάει ένα μικρο-κόλλημα από την 1η στιγμή που το είδα...

 

Τα HTC τα βλέπω σαν πιθανή αγορά, γιατί βλέπω κάτι 700άρια για το 920 και όσο και να μου αρέσει δεν μπορώ να δώσω τόσα...

 

Τα 500-550 που βλέπω για το HTC είναι πιο βατά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να αγοράσουν αρκετοί τα windows 8 να αποκτήσει ένα υγιές μερίδιο αγοράς 10-15% για να φτιαχτούν και κάποιες καλές εφαρμογές. Η υποστήριξη παραμένει προβληματική. Ελπίζω οι νέες εφαρμογές twittre & facebook για τα 8 να είναι καλύτερες από τις προβληματικές για τα 7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς πάνε καλύτερα απο πέρσι. Δε γινόταν να πάνε χειρότερα. Το θέμα είναι αν σε μερικούς μήνες (τώρα είναι νωρίς για να ξέρουμε) θα πουλάνε ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...