Προς το περιεχόμενο

[PHP] - Υπολογισμός μεταφορικών βάσει βάρους - (paypal)


orotoi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ,

 

Εχει κάποιος κάνει κάτι σχετικά?

 

Θέλω να υπολογίζω την τελική τιμή βάσει του συνολικού βάρους αλλά και χώρας αποστολής Στο paypal σαν ρυθμίσεις shipping έχει μόνο 5 ranges τιμών απο χ - ψ, τόσο % ή ενα flat rate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος ότι ο υπολογισμός των μεταφορικών γίνεται στο paypal; Δεν το έχω δουλέψει, αλλά από όσα ξέρω αυτό εξαρτάται και από την εταιρία που θα κάνει τη μεταφορά, αλλά και από τη συμφωνία που έχεις κάνει εσύ με αυτή. Λογικό το βρίσκω να σου έχει μόνο αυτές τις επιλογές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτα στο http://stackoverflow.com/ αν δεν βρεις κάτι.

 

Απ' ότι αντιλαμβάνομαι το θέμα αυτό δεν έχει καμία σχέση με προγραμματισμό, άρα ούτε με StackOverflow ούτε θεωρητικά και με το παρόν forum. Απλά το Paypal σου δίνει κάποιες επιλογές οι οποίες δεν καλύπτουν το φίλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αυτό που λέει ο defacer, οι επιλογές του paypal (για non-US merchants) δε με καλύπτουν. Για US-merchants έχει τις δυνατότητες που θέλω (υπολογισμό με βάρος και τοποθεσία).

@dewn: ξέρουμε απο πριν πόσο είναι τα μεταφορικά ανάλογα με το τελικό βάρος του καλαθιού και το τόπο προορισμού..

 

Και ρώταω αν έχει κάνει κανείς κατι σε php.. Να υπολογίζει τα μεταφορικά πριν τη φόρμα του paypal_cart και να στέλνει στη φόρμα το ποσό των μεταφορικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...