Προς το περιεχόμενο

Ποια είναι τα δικαιώματα των μηχανικών από ιδιωτικά πανεπιστήμια;


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα μίλησα ξανά με έναν φίλο που ήμασταν μαζί στη Καβάλα αυτός σπούδαζε διοίκηση επιχειρήσεων.

 

Τον ρώτησα αν πήρε πτυχίο και μου είπε πως τα παράτησε και πήγε σε ένα ιδιωτικό πανεπιστήμιο που το αναγνώρισαν σχεδόν όλα τα μαθήματα και σε ένα χρόνο θα πάρει κανονικά πτυχίο ΑΕΙ.

 

Ξέρετε αν γίνετε το ίδιο και με τις ειδικότητες των μηχανικών δηλαδή ένας που πάει σε ιδιωτικό πανεπιστήμιο έχει τα ίδια δικαιώματα με απόφοιτο πολυτεχνείου, μπορεί να γραφτεί στο TEE;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πρόκειται για ιδιωτικό στην Ελλάδα νομίζω δεν γίνεται με ΤΙΠΟΤΑ να σε αναγνωρίσει το ΤΕΕ. Εδώ δεν αναγνωρίζει καλά καλά όλες τις σχολές μηχανικών που είναι 5ετούς φοίτησης, θα αναγνωρίσει τα ιδιωτικά? Αν πας εξωτερικό όμως γίνεται, αλλα πρέπει να δώσεις κάποιες εξετάσεις μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πρόκειται για ιδιωτικό στην Ελλάδα νομίζω δεν γίνεται με ΤΙΠΟΤΑ να σε αναγνωρίσει το ΤΕΕ. Εδώ δεν αναγνωρίζει καλά καλά όλες τις σχολές μηχανικών που είναι 5ετούς φοίτησης, θα αναγνωρίσει τα ιδιωτικά? Αν πας εξωτερικό όμως γίνεται, αλλα πρέπει να δώσεις κάποιες εξετάσεις μετά.

Φιλε μου ιδιοτικο ειναι τι και αν εμεις απο ΤΕΙ τρεχουμε τοσα χρονια αλλωστε μην ξεχνας την οικονομικη μας κατασταση και τη τροικα που μπορει να κανει οτι θελει.

 

Το ιδιο ειχα ακοσει παλιοτερα την κυπρο αλλα δεν εδωσα σημασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου ιδιοτικο ειναι τι και αν εμεις απο ΤΕΙ τρεχουμε τοσα χρονια αλλωστε μην ξεχνας την οικονομικη μας κατασταση και τη τροικα που μπορει να κανει οτι θελει.

 

Το ιδιο ειχα ακοσει παλιοτερα την κυπρο αλλα δεν εδωσα σημασια.

 

Ρε συ ρέντ ποιός ο λόγος να μπείς στο τεε-τσμέδε; Σάμπως και θα πάρεις κανα complex/εργαστάσιο/κλπ εργολαβεία, ή μηπως σου τρέχουν απ τα μπατζάκια όσο είσαι άνεργος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ ρέντ ποιός ο λόγος να μπείς στο τεε-τσμέδε; Σάμπως και θα πάρεις κανα complex/εργαστάσιο/κλπ εργολαβεία, ή μηπως σου τρέχουν απ τα μπατζάκια όσο είσαι άνεργος;

Βρε φίλε δεν είναι μόνο το TEE είναι γενικά τα δικαιώματα εδώ δεν έχω δουλειά πόσο μάλλον να κολλήσω ένσημα σε μέση τάση για να αναβαθμίσω

το πτυχίο μου.

 

Επίσης είναι και πολλές προκηρύξεις ακόμα και 5 μηνών που αποκλείομαι λόγο τυπικών προσόντων άρα μικραίνουν ακόμα οι πιθανότητες να βρω δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...