Προς το περιεχόμενο

CM Hyper 212evo ή Corsair H60;


giannaros_mes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα!

Εδω και λιγο καιρο εχω μια CM Hyper 212evo και σκέφτομαι να την αλλάξω με μια corsair h60.Αξίζει τον κόπο;Απ'οτι εχω διαβάσει έχουν παρόμοιες επιδωσεις σε θερμοορασιες.

Όσον αφορά το θόρυβο;Η 212 κάνει μόνο ενα μικρο βουητό οταν τρέχει στο 100% αλλα με την h60 γλυτωνω ενα ανεμηστιρακι.Τι προτείνετε;

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Να σημειώσω οτι η ψυκτρα θα ειναι πανω σε ενα 3570k και όχι στο σύστημα της υπογραφής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toν 3570 με τι ρολογια/τασεις τον δουλευεις?

Και για ποιο λογο θες να αλλαξεις την 212evo? Eχεις προβλημα με θερμοκρασιες? Με θορυβο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς τον i5 δεν τον εχω δουλέψει ακομα μιας και τον εχω σε μητρική που χρειάζεται update για να τον αναγνωρίζει.Δεν εχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το oc αλλα λέω να ξεκινήσω να το ψάχνω.Έλεγα μήπως ειναι πιο ήσυχη η h60 και σε περίπτωση που ξεκινήσω το oc να εχω και το κεφαλι μου ήσυχο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα περασμενο το speedfun και παρολο που που το ειχα ρυθμισμενο στο auto speed παντα ρυθμιζοταν στο 100% αλλα και στο 95% να το κατεβαζα δεν ακουγοταν τιποτα μετα.Απο θερμοκρασιες απο 36-60 σε stock ρυθμισεις παντα. Μια φορα που εβαλα για λιγο το prime95 ειχε ανεβασει πανω απο 85.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ερωτηση μου ειναι γενικα αν αξιζει να προχωρησεις σε μια τετοια αλλαγη.Σε διαφορα forum που ειδα αλλοι λενε οτι η h60 ειναι καλυτερη σε αλλα οχι και γενικα πως εχουν παρομοιες επιδοσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το αφησω προς το παρων το θεμα γιατι απ'οτι διαβαζω η H60 δεν ειναι και η καλυτερη λυση καθως υπαρχουν αρκετες αεροψυκτρες με καλυτερες επιδοσεις και σε χαμηλοτερη τιμη.Θα συνεχισω λοιπον με την hyper 212evo και βλεπουμε.

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφώς και δεν αξίζει να δώσεις τόσα χρήματα για να πας στην Η60 απ' τη στιγμή που έχεις τη Hyper 212.

 

Αν θες να πας σε νερό, πας τουλάχιστον σε Η80/Η100 και κατά προτίμηση τις καινούριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπλεκεις με νερο απτη στιγμη που δεν συντρεχει προφανης λογος να το κανεις. Απο αυτα που λες καταλαβαινω πως θα σε υπερκαλυψει η 212, οσο για το θορυβο υπαρχει παντα η δυνατοτητα να προχωρησεις στην αγορα πιο ησυχου και συναμα πιο αποδοτικου ανεμιστηρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...