Προς το περιεχόμενο

Νεα Τηλεοραση


kjtzemis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδες.

Θελω λιγο την βοηθεια σας.

Ενδιαφερομαι να αγορασω μια τηλεοραση 37"-40" εκει γυρω στα 500Ε.

Βασικα στην αρχη ελεγα για 32" αλλα δεν πολυψηνομε γιατι ισως μου φανει μικρη..Ειμαι ειδη κατωχος της LG 42LW5400 42" (την εχω και στην υπογραφη μου) την οποια την αγορασα τον περασμενο Φεβρουαριο και την εχω στο σαλονι,η τηλεοραση ειναι φοβερη και παιζει εξισου καλα και ταινιες και παιχνιδια,εχει φοβερα χρωματα και ειμαι πληρως ικανοποιημενος.Αυτη την φορα θελω μια τηλεοραση για να την βαλω στο δωματιο μου, το πλατος της θελω να ειναι μεχρι 95cm μιας και δεν χωραει μεγαλυτερη στο σημειο που θελω να την βαλω (οχι οτι εχω και αλλο σημειο στο δωματιο για να την βαλω).

Θα χρησιμοποιειτε κυριως για gaming και λιγοτερο για ταινιες μιας και ταινιες θα βλεπω στην 42" που ειδη εχω οπως ειπα παραπανω, φυσικα τα βραδυα θα την χρησιμοποιω και κανονικα σαν τηλεοραση.

Θελω να εχει ενσωματομενο αναλογικο δεκτη mpeg4 (που πλεον οι περισσοτερες εχουνε) και αν υπαρχει περιπτωση να εχει 3D (αν δεν εχει δεν με πολυ πηραζει),φυσικα να ειναι full Hd και με οσο λιγοτερο input lag γινετε μιας και θα χρησιμοποιειτε κυριως για gaming οπως ειπα.

Δεν ξερω τι τηλεοραση να παρω (lcd,led,plasma), ποια ειναι πιο καταλληλη για gaming?

Επεισης εχω ακουσει οτι τις τελευταιες χρονιες οι πιο αξιοπιστες ειναι οι LG,Samsung,Panasonic.Ισχυει κατι τετοιο?Απο θεμα ομορφιας ψηνομουνα αρκετα για panasonic οι οποιες μου φενοντε αρκετα κομψες οπως και οι LG.

 

Ελεγα να περιμενω μεχρι τις εκπτωσεις των Χριστουγεννων που σιγουρα θα εχουμε καποιες πολυ καλες προσφορες σε καταστηματα οπως Κωτσοβολος κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οντως αυτη μου φενετε αρκετα καλη και εχει οτι χρειαζομε.Και ειναι και αρκετα ομορφη.

Μπορουμε να βρουμε κατι σε Panasonic στα ιδια περιπου χαρακτηριστικα και στην ιδια τιμη (και ας μην εχει 3d δεν θα τα βαψω και μαυρα)?

 

Ξερει κανενας ποτε του μηνος ξεκινανε οι εκπτωσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν συγκεκριμένη ημερομηνία. Πρόσεχε πάντως τις "προσφορές" του Κωτσόβολου και κάνε μια βόλτα τώρα να δεις τι τιμές έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν συγκεκριμένη ημερομηνία. Πρόσεχε πάντως τις "προσφορές" του Κωτσόβολου και κάνε μια βόλτα τώρα να δεις τι τιμές έχει.

Απο κωτσοβολο σκεφτομουνα να αγορασω τηλεοραση αναλογα και με τις προσφορες που θα βγαλει.

Αυτη που εχω τωρα απο εκει την ειχα παρει.

 

Μπορουμε να βρουμε κατι σε Panasonic στα ιδια περιπου χαρακτηριστικα και στην ιδια τιμη (και ας μην εχει 3d δεν θα τα βαψω και μαυρα)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...