Προς το περιεχόμενο

Microsoft: Σε πτωτικά επίπεδα η μετοχή της, αυξάνεται η ανησυχία των επενδυτών


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αυτα που διαβαζω απο τον arktika θα με κανει να θελω τα Windows 8 να πανε καλα. :-D

 

Επισης αυτο το μικρομαλακη ειναι το ονομα που χρησιμοποιεις για την Microsoft? :unsure: :-D Γιατι? Ποια η χρησιμοτητα να την λες ετσι? Για να υποβαθμιζεις την συζητηση? Αλλος σοβαρος λογος δεν φαινεται στον οριζοντα....

Επισης νομιζω οτι δεν λεγεται Linux αυτο που χρησιμοποιεις αλλά GNU/Linux.

Επισης ακομα και εγω που εχω αμετρητη υπομονη δεν μπορω να διαβασω τα μηνυματα σου που μοιαζουν σαν σεντονι με μυρμηγκια. :unsure:

τοτε κατσε και καταλαβε καλυτερα την υπογραφη σου! :ph34r: B) :fear: :whistle:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τοτε κατσε και καταλαβε καλυτερα την υπογραφη σου! :ph34r: B) :fear: :whistle:

Aυτο θα μου δωσει απαντησεις στα ερωτηματα:

Γιατι αποκαλεις μικρομαλακη την Microsoft?

Γιατι αποκαλεις το λειτουργικο που χρησιμοποιεις Linux ενω αυτο που χρησιμοποιεις λεγεται GNU/Linux?

Γιατι δεν πατας το ΕΝΤΕΡ για να αφηνεις παραγραφους στα μηνυματα σου?

 

Δεν νομιζω οτι υπαρχει καμια σχεση. Μαλλον εσυ πρεπει να καταλαβεις τι εννοει και τι δεν εννοει η υπογραφη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα νταξει προφανως ο arktika ειναι πορωμενος linuxakias :D καπως ετσι ειναι ολοι τους (with all due respect haha) αλλα μη μας κανετε ρε παιδια με τετοιο attitude να τα μισησουμε και απο πανω... Γλυκουλικα ειναι οκ, δε μπορουμε οι περισσοτεροι να κανουμε τη δουλεια μας με linux, γιαυτο εχουνε και μικροτερο μεριδιο. Τι ευθυνεται γιαυτο δε μας αφορα. Το καλυτερο για τον καθενα ειναι αυτο που του κανει τη δουλεια του. Ειρηνη ημην :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο για το hardware. Εννοείται πως δεν υποστηρίζονται όλα. Απλά οι απολύτως απαραίτητοι drivers. Το ίδιο συμβαίνει και με το linux αλλά σε πολύ μικρότερο βαθμό. Σημασία έχει πως εκτελούνται προγράμματα Os X από κλασικά PC.

 

Και τι γίνεται με hardware που δεν έχει drivers για mac?κάνουμε dual boot σε windows?Εγώ πάντως με ένα πρόχειρο search βλέπω χρήστες να ρωτάνε αν κάνει το εκάστοτε hw για hackintosh και να βγάζει παιδικά bugs λόγω έλλειψης driver.Και απο όσο θυμάμαι αν κάνεις update κλειδώνουν.Ποιό το νόημα να τρέχουμε προγράμματα του Mac όταν θα χουμε ένα pc που ενδεχομένως να μην λειτουργουν,να ασχοληθούμε τόσες για να τα ρυθμίσουμε.Αυτό γίνεται και με τις linux διανομές και είναι ευρέως αποδεκτό πως ένας χρήστης που δεν έχει υπομονή και γνώσεις,δε τα επιλέγει.Στο κάτω κάτω,αν θέλω βάζω ένα mac os theme πάνω στα windows και είμαι κομπλέ.Η γιατί δεν βάζω Windows με virtualbox Hackintosh? :P

Σίγουρα εμένα πάντως δεν με πείθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10" touch screen monitors,με μπαταρία και wireless HDMI!

Αυτό χρειαζόμαστε αυτή τη στιγμη,για να μετατρέψουμε τα desktops μας και σε tablets σπιτιού!:-)

Εγώ αν είχα μια φτηνή επιλογή,μιας τέτοιας οθόνης,θα το σκεφτόμουνα 2 και 3 φορές,αν θ'αγοραζα κάποιο ταπλετ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.aformi.gr/2011/10/%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%B2-%CF%84%CE%B6%CE%BF%CE%BC%CF%80%CF%82-%CE%B7-%CE%BE%CE%B5%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CE%BD%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%B7-%CE%B1%CE%B3%CE%B9%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7/

 

καληνυκτα και στις δυο εταιρειες

 

http://www.youtube.com/watch?v=VytEh3DMEgw

 

ελα νταξει προφανως ο arktika ειναι πορωμενος linuxakias :D καπως ετσι ειναι ολοι τους (with all due respect haha) αλλα μη μας κανετε ρε παιδια με τετοιο attitude να τα μισησουμε και απο πανω... Γλυκουλικα ειναι οκ, δε μπορουμε οι περισσοτεροι να κανουμε τη δουλεια μας με linux, γιαυτο εχουνε και μικροτερο μεριδιο. Τι ευθυνεται γιαυτο δε μας αφορα. Το καλυτερο για τον καθενα ειναι αυτο που του κανει τη δουλεια του. Ειρηνη ημην :D

 

ο οχλος και οι μαζες παντα ηταν για τον π.....ο γι αυτο μπορεις να κοιταξεις λιγο στο βαθυ παρελθον αλλα και στις προσφατες εκλογες....!ποσα παιρνει αραγε το φορουμ απο τις εταιρειες αυτες? ισως και συ!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς πάντως που υπάρχουν και οι "πεφωτισμένες" ελιτ, ώστε να υπάρχει κάποια ελπίδα σωτηρίας για τις φτωχές "μάζες".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

http://www.aformi.gr...οπη-αγιοποίηση/

 

καληνυκτα και στις δυο εταιρειες

 

http://www.youtube.com/watch?v=VytEh3DMEgw

 

 

 

ο οχλος και οι μαζες παντα ηταν για τον π.....ο γι αυτο μπορεις να κοιταξεις λιγο στο βαθυ παρελθον αλλα και στις προσφατες εκλογες....!ποσα παιρνει αραγε το φορουμ απο τις εταιρειες αυτες? ισως και συ!?

 

 

Είναι πολλά τα λεφτά Άρη! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Άντε και του χρόνου θα προσθέσουμε και τις κονσόλες στο market share των λογισμικών!

 

πολύ καλή ιδέα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...