Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά θέλω την βοήθειά σας.

Έχω το enthoo pro και μητρική την msi z97 gaming 3 οπότε θέλω να κινηθώ σε κόκκινα μαύρα χρώματα τι μου προτείνετε τι μπορώ να κάνω?

σκέφτομαι να βάψω τα φίλτρα σε κόκκινο χρώμα να βάλω κάποιο τροφοδοτικό modular με κόκκινα καλώδια. Επίσης θέλω να πάω την καλύπτρα μέχρι μπροστά να πιάνει δηλαδή όλο το πάτωμα και επειδή έχω αφαιρέσει της θέσεις για δίσκους και 5.25 ,με κάποιο τρόπο να βάλω κάτι να καλύψει το κενό στην πίσω πλευρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aσχετο, 

466874_Gainward_Geforce_GTX4701280_Mo_Gd

Αυτό ή το στοκ carbon fiber της Αsus?

asus_gtx470.jpg

Η άσπρη είναι κάπως σαν να έχει ξεθωριάσει το λευκό κάπου στην μέση.Συν ότι δεν έχει λογότυπο..Το θέμα είναι πως φαίνονται κουμπομένες στο κουτί πάνω.Πάντος απο τις συγκεκριμένες δύο παρόλο που μο αρέσουν τα ασπρόμαυρα θα έλεγα και γω την carbon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η άσπρη είναι κάπως σαν να έχει ξεθωριάσει το λευκό κάπου στην μέση.Συν ότι δεν έχει λογότυπο..Το θέμα είναι πως φαίνονται κουμπομένες στο κουτί πάνω.Πάντος απο τις συγκεκριμένες δύο παρόλο που μο αρέσουν τα ασπρόμαυρα θα έλεγα και γω την carbon.

Απλά εγώ της έσβησα το λογότυπο στην ζωγραφική στα γρήγορα, για αυτό έμοιαζε έτσι. :P

Κανονικά είναι Gainward, στο νετ την βρήκα.

 

Αλλά αφού υπάρχει ομοφωνία ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το ξέρω, αν δεν στρώσει με το όλα έξω για την 212evo, θα ρωτήσω γνώμες.

 

Κανά καλό σε άσπρο μάυρο?

πχ αυτό https://www.skroutz.gr/s/361702/Corsair-Carbide-500R.html

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=41259&cat=1αυτο μου ερχεται προχειρα. Μετα ειπωθηκαν τα σ340 και η440 , εξισου πολυ ωραια για ασπρο κουτι. Ο,τι θες μαυρο, το βαφεις ,ειμαι σιγουρος οτι δε θα σου ειναι προβλημα :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε @Sheogorath 2Χ 470 τι θεμοκρασιες εχεις?επεισης δεν ειναι καλο να της δωσεις για να πάρεις μια πολύ ποιο ήσυχη και πολυ καλυτερη? απο της 2 αυτες θημαμαι παλια ειχα και 2 470 και 2 480 και 3 480 απλος πολυ ρευμα πλέον για σήμερα χωρίς λόγο, μικρή VRAM.γιατι δεν το σκέφτηκες αυτο?παντως κουραζεσαι γιατι και σε χειμωνα πισω βγαζουν αερα απο πιστολακι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε @Sheogorath 2Χ 470 τι θεμοκρασιες εχεις?επεισης δεν ειναι καλο να της δωσεις για να πάρεις μια πολύ ποιο ήσυχη και πολυ καλυτερη? απο της 2 αυτες θημαμαι παλια ειχα και 2 470 και 2 480 και 3 480 απλος πολυ ρευμα πλέον για σήμερα χωρίς λόγο, μικρή VRAM.γιατι δεν το σκέφτηκες αυτο?παντως κουραζεσαι γιατι και σε χειμωνα πισω βγαζουν αερα απο πιστολακι!

Δεν φαντάζεσαι πόσο με χαλαρώνει ο white noise... Τίποτα δεν συγκρίνεται με τον ήχο ζεστού αέρα που κινείται ;)

 

Και ήθελα να βάλω Sli για να γεμίσει το κουτί :P

 

Εdit~

Οσο για τις θερμοκρασίες με Custom Fan Profile, μαξ 65 βαθμοί ;)

Επεξ/σία από Sheogorath
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια δεν σε ενοχλεί?στα Games τα σύγχρονα πως πανε οι 2?εγω πάντως είχα τρελαθεί με της 4χ 480 και 2Χ 480 2Χ 470 που είχα κάποτε και κοιτούσα να της ξεφορτωθώ οσο ποιο γρηγορα μπορω με εβγαζε την ψυχη για να τρεξω ενα παιχνιδι 

 

edit 

δες αυτο το βίντεο 2Χ 480 ειναι ελαχιστα ποιο γρηγορες απο μια 680 που ειναι ποιο κρύα εχει περισσοτερους Cuda cores ειναι ποιο ήσυχη δεν σου βγάζει την ψυχή και το ρεύμα 130% ποιο κάτω απο της 2 480

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω δει, το ξέρω απλά όπως έχω ξαναπεί εδώ μέσα, η αρχιτεκτονική σε Kepler και μετά έγινε πολύ gaming και έχασε υπερβολικά σε double precision, εκτός από Titan και 980ti.

 

Επειδή τα παιχνίδια δεν είναι το μόνο που κάνω, προτιμώ να έχω κάτι τέτοιο παρά μια Titan (εντάξει αρκετά πιο κάτω είναι αλλά καταλαβαίνεις). Το 1.2gb μαξάρει γρήγορα, αλλά δεν μαμιέται :P

 

Αυτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...