Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το θέμα είναι ότι προτιμώ το Core X9 λόγω ότι η κάρτα γραφικών είναι σε κάθετη διάταξη και όχι οριζόντια. Στο Phanteks που είχα, την είχα δέσει με δεματικά στην άκρη γιατί λύγιζε από το βάρος, δυστηχώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παρατηρήσει σε πολλά builds την κάρτα γραφικών να γέρνει και δεν μπορώ να καταλάβω που οφείλεται γιατί σε εμένα

η classified που είναι και γομάρι + το waterblock (νομίζω είναι πιο βαριά με το waterblock) + το backplate η κάρτα κάθεται αλφάδι, δεν γέρνει χιλιοστό...και σφιχτά δεν κουνιέται καθόλου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παρατηρήσει σε πολλά builds την κάρτα γραφικών να γέρνει και δεν μπορώ να καταλάβω που οφείλεται γιατί σε εμένα

η classified που είναι και γομάρι + το waterblock (νομίζω είναι πιο βαριά με το waterblock) + το backplate η κάρτα κάθεται αλφάδι, δεν γέρνει χιλιοστό...και σφιχτά δεν κουνιέται καθόλου..

ρε φίλε με το συμπάθειο κιόλας. αλλά την έχεις 27,9εκ και την έχω 31.5. την έχω πιο μεγάλη οπότε και πιο βαριά. για τις κάρτες μιλάμε πάντα, ατιμούλικα αμέσως το μυαλό σας στις κονταρομαχίες πάει :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι ότι προτιμώ το Core X9 λόγω ότι η κάρτα γραφικών είναι σε κάθετη διάταξη και όχι οριζόντια. Στο Phanteks που είχα, την είχα δέσει με δεματικά στην άκρη γιατί λύγιζε από το βάρος, δυστηχώς. 

 

Μα το 540 το βαζεις και οριζοντια μην σου πως οτι για οριζοντια εχει κατασκευαστει.

 

maxresdefault.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Corsair air 540 χωράει τα πάντα μέσα (εκτός από το reservoir B) ) και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο..!!!

 

 

Βγαλε και καμια με καλητερη αναλυση να θαυμασουμε το μαναρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φίλε με το συμπάθειο κιόλας. αλλά την έχεις 27,9εκ και την έχω 31.5. την έχω πιο μεγάλη οπότε και πιο βαριά. για τις κάρτες μιλάμε πάντα, ατιμούλικα αμέσως το μυαλό σας στις κονταρομαχίες πάει :P

Έλα ρε φίλε δεν την είχα για τόσο "μικρή" την δική μου, χωρίς πλάκα έβγαλα την windforce 780 που είχα και έβαλα αυτήν, λόγο πλάτους αναγκαστικά έβγαλα το reservoir έξω αλλά και στο μάκρος μου φάνηκε πιο μεγάλη η classy, κάτσε να δω πόσο την δίνει την windforce μάκρος..

 

Όχι για οριζόντια δεν είναι φτιαγμένο γιατί τα ποδαράκια για κάθετα τα έχει , όχι όμως οτι δεν μπαίνει ανετα και οριζόντια..

 

Το απογεματάκι θα ανεβάσω καθαρές αγορίνα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το 540 το βαζεις και οριζοντια μην σου πως οτι για οριζοντια εχει κατασκευαστει.

 

maxresdefault.jpg

 

γιατί νομίζω ότι αυτό είναι το 240;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία μπορείς με το 540 να αλλάξεις orientation, για να μην ζορίζετε το pci από το βάρος της κάρτας γραφικών. Ένα άλλο που έχω παρατηρήσει είναι ότι η υδρόψυξη Η75 κάνει ένα ελαφρύ θόρυβο σαν να βράζει. το ακούω γιατί δεν έχω κουτί τώρα και τα έχω χύμα όλα τα εξαρτήματα. αν δεν είναι κάτι σοβαρό σκέφτομαι να το έχω στο γραφείο σαν το παιδί στο βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...