Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το cable management τη μεγαλυτερη σημασια παιζει το κουτι.

Πριν πάρω το cubitek είχα το stacker 831. Δεν μαζευόταν με τίποτα, ειδικά αν υπήρχαν πολλοί σκληροί κλπ.

Αυτό που έχω τώρα(#17) δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα, μπαίνουν όλα από πίσω, ακόμη και τα sata καλώδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνισω με τον

antbyron

 

εγω δεν εχω modular psu και εχω πολλους δισκους, ειδικα στο kandalf κουτι που οι δισκοι ειναι μοιρασμενοι πανω αριστερα και κατω δεξια γινεται μπαχαλο απο τα καλωδια. ουτε η υδροψυξη δεν χωρουσε μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολο και καποια μοντα μπορει να γινει καμια φορα με τιποτα cable holders για παραδειγμα κτλ!! :) Ουτε εγω εχω modular psu αν και θα βοηθουσε αρκετα!!Καποιο extension sleeved δεν θα μπορουσε να κανει δουλεια με τους σκληρους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν και με παίρνει να το "μαζέψω" λίγο ακόμα ξέμεινα από cable ties οπότε σταμάτησα εδώ.

οι μοναδικές αλλαγές που έχω κάνει στο κουτί είναι ένα fan controller για να έχω ξεχωριστά τις στροφές κάθε ανεμιστήρα , led στο κάτω μέρος του κουτιού και έχω αλλάξει και την φορά του πίσω ανεμιστήρα (τραβάει αέρα , θετική πίεση δλδ λιγότερη σκόνη κιόλας) και της α70 (τραβάει κατευθείαν κρύο αέρα από τον πίσω ανεμιστήρα, 6 βαθμούς κάτω σε full load )

 

post-200402-0-37304100-1354999157_thumb.jpg

post-200402-0-54002000-1354999166_thumb.jpg

post-200402-0-79300600-1354999171_thumb.jpg

Επεξ/σία από grouspen
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και με παίρνει να το "μαζέψω" λίγο ακόμα ξέμεινα από cable ties οπότε σταμάτησα εδώ.

η μοναδικές αλλαγές που έχω κάνει στο κουτί είναι ένα fan controller για να έχω ξεχωριστά τις στροφές κάθε ανεμιστήρα , led στο κάτω μέρος του κουτιού και έχω αλλάξει και την φορά του πίσω ανεμιστήρα (τραβάει αέρα , θετική πίεση δλδ λιγότερη σκόνη κιόλας) και της α70 (τραβάει κατευθείαν κρύο αέρα από τον πίσω ανεμιστήρα, 6 βαθμούς κάτω σε full load )

 

post-200402-0-37304100-1354999157_thumb.jpg

post-200402-0-54002000-1354999166_thumb.jpg

post-200402-0-79300600-1354999171_thumb.jpg

φιλε δλδ εχεις αλαξει την φορα του ανεμηστηρα απο πισω να ρουφαει και στην ψυκτρα παλη αποπισω να ρουφαει και να διωχνει μπροστα τον αερα?οπου τον βγαζει ο πανω ανεμηστηρας τον ζεστο αερα σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι Uv λαμπες και εχουν αυτοκολλητο σαν σκρατσ.

 

Ευχαριστω!!!Απο θεμα φωτισμου κανουν δουλειτσα?Δωσε μου και ενα λινκ αν μπορεις!

 

φιλε δλδ εχεις αλαξει την φορα του ανεμηστηρα απο πισω να ρουφαει και στην ψυκτρα παλη αποπισω να ρουφαει και να διωχνει μπροστα τον αερα?οπου τον βγαζει ο πανω ανεμηστηρας τον ζεστο αερα σωστα?

 

Απο οτι καταλαβα εχει αλαξει την φορα του ανεμιστηρα να τραβαει μπρος τα μεσα και αυτος που μπαινει να τον τραβαει ο ανεμιστηρας της ψυχτρας!!

 

Εdit:Το ιδιο λεμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20120913021.th.jpg20120913019.th.jpg20120913010.th.jpg20120913026.th.jpg

 

Καλησπέρα νατο και το δικό μου το μηχανηματάκι μην σας μπερδεύει δεν είναι turbo-x το μηχάνημα μονο το κουτί είναι "περιομενο" εντυπώσεις και αν έχετε να μου προτείνεται τίποτα άλλο να του βάλω

 

Καλές γιορτές να έχουμε όλοι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαι το update που ειχα πει!!Με αναγκασε βεβαια να αλλαξω θεση σε σκληρο και καλωδιο sata λογο ογκου αλλα χαλαλι της!!

 

img259k.jpg

 

img256w.jpg

Επεξ/σία από ssns
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...