Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άντε να δείξω και το δικό μου.

 

post-376299-0-61316800-1453053879_thumb.jpg

post-376299-0-42570800-1453053881_thumb.jpg

post-376299-0-53529500-1453054405_thumb.jpg

post-376299-0-36595600-1453053890_thumb.jpg

 

Μιας και ήθελα μίνι πισί, εντελώς αθόρυβο - έφτιαξα το παραπάνω.

 

Κουτί: ένα από το Πλαίσιο. Δεν θυμάμαι όνομα. cpu: i3-4170, Asrock B85m Pro4 mobo, 32gb ram (4x8gb 1600mhz Teamgroup), Samsung 850 pro 256gb, Τροφοδοτικό seasonic 400w Fanless Platinum series.

 

Στο επόμενο διάστημα θα αναβαθμιστεί με i5-4590 και Gtx960 Low Profile.

Ενδεχομένως να μπει και η Cryorig H7 για ψύξη του i5.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απλά προς ενημέρωση, στις ΑΙΟ δεν κάνει θόρυβο η αντλία (εκτός αν είναι μάπα όλη η AIO λύση) αλλά οι ανεμιστήρες του ψυγείου. Δυστυχώς επειδή για σωστή απόδοση, προτείνονται οι Static Pressure ανεμιστήρες, βγάζουν πολύ θόρυβο...

 

Ναι και εγω για τους ανεμιστηρες εχω ακουσει οτι κανουν θορυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

900D Full Custom Dual Αcrylic Loop

 

Ετοιμη η πρωτη λουπα παιδια!!! Πιστευω συντομα και η δευτερη σε λευκο παστελ

 

 

 

 

 

 

 

Περισσοτερες φωτο εδω :  http://www.insomnia.gr/topic/594530-corsair-900d-owners/?p=54580953

Πέραν του ότι είναι πολύ όμορφο, είσαι και ποιητής στις φωτογραφίες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέραν του ότι είναι πολύ όμορφο, είσαι και ποιητής στις φωτογραφίες :P

Ευχαριστω πολυ να σε καλα! Ασχολουμαι με φωτογραφια και επεξεργασια εικονας η φωτο ειναι τραβηγμενη απο S5 οταν τελειωσω και την δευτερη λουπα θα παει για φωτογραφηση σκεφτομουν για Παρνηθα τι λες :ρ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ να σε καλα! Ασχολουμαι με φωτογραφια και επεξεργασια εικονας η φωτο ειναι τραβηγμενη απο S5 οταν τελειωσω και την δευτερη λουπα θα παει για φωτογραφηση σκεφτομουν για Παρνηθα τι λες :ρ

Κοίτα αν είναι να πας Πάρνηθα για φωτογράφηση καλό θα ήταν το θέμα του κουτιού να αλλάξει... να γίνει κάτι στο πράσσινο της τσόχας και η φωτογράφηση να λάβει χώρα έξω από το καζίνο :P πέρα από την πλάκα αν έχεις όρεξη πάρε τα βουνά να δούμε καμμία περίτεχνη φώτο ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα αν είναι να πας Πάρνηθα για φωτογράφηση καλό θα ήταν το θέμα του κουτιού να αλλάξει... να γίνει κάτι στο πράσσινο της τσόχας και η φωτογράφηση να λάβει χώρα έξω από το καζίνο :P πέρα από την πλάκα αν έχεις όρεξη πάρε τα βουνά να δούμε καμμία περίτεχνη φώτο ;)

Αλλαγη θεματος δν παιζει :ρ θα το παω Σανατορειο πανω στην ταρατσα :ρ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερας hardware. Δωσε λιγη σημασια και στα καλωδια ομως.

Μαλλον το αδικει η φωτο...Μονο τα καλωδια για την gpu δεν ειναι ομορφα κρυμμενα.Αυτα τα 4 που φαινονται δυστηχως ειναι τα νεα τυπου καλωδια της corsair που εχουν 2 ακρες 8pin σε ενα καλωδιο ομως μου παρουσιαζε θεμα στο overclock της gpu(οσο κουφο και να φαινεται ειναι αληθεια!!!) και αναγκαστικα επρεπε να χρησιμοποιησω και τα 2 και μ χαλαει λιγο το οπτικο αποτελεσμα και ισως λιγο το καλωδιο θυρων usb του κουτιου αλλα δεν κρυβεται καλυτερα.Το μονο αλλο κολπακι που εχω κανει και φαινεται μονο με ανοιχτο κουτι ειναι με κατι zippakia που εφτιαξα το sag της καρτας...Με το παραθυρο το πλαινο του Enthoo Pro φαινεται πολυ ωραια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον το αδικει η φωτο...Μονο τα καλωδια για την gpu δεν ειναι ομορφα κρυμμενα.Αυτα τα 4 που φαινονται δυστηχως ειναι τα νεα τυπου καλωδια της corsair που εχουν 2 ακρες 8pin σε ενα καλωδιο ομως μου παρουσιαζε θεμα στο overclock της gpu(οσο κουφο και να φαινεται ειναι αληθεια!!!) και αναγκαστικα επρεπε να χρησιμοποιησω και τα 2 και μ χαλαει λιγο το οπτικο αποτελεσμα και ισως λιγο το καλωδιο θυρων usb του κουτιου αλλα δεν κρυβεται καλυτερα.Το μονο αλλο κολπακι που εχω κανει και φαινεται μονο με ανοιχτο κουτι ειναι με κατι zippakia που εφτιαξα το sag της καρτας...Με το παραθυρο το πλαινο του Enthoo Pro φαινεται πολυ ωραια

 

Ετσι διπλα 8πινα ειχε το Antec edge που εδωσα και ευτυχως το evga g2 που πηρα εχει ενα 8πινο σε καθε καλωδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι διπλα 8πινα ειχε το Antec edge που εδωσα και ευτυχως το evga g2 που πηρα εχει ενα 8πινο σε καθε καλωδιο.

Και εγω το G2 ηθελα ομως οταν το πήρα ειχε θεμα με το production και θα αργουσε 1 μηνα.Αρα αναγκαστικα επειδη ηθελα κατι καλο με 100% γιαπωνεζους πυκνωτες και δυνατο customer support αναγκαστικα πηρα το RMx .Γενικα τα καλωδια λογω το οτι εχουν μεσα πυκνωτες νομιζω ητανε αρκετα ακαμπτα και μ εβγαλαν το λαδι.Απλα δεν μπορεσα να εχω το τελειο αποτελεσμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης LLLEFTERIS είπε:
Ετσι διπλα 8πινα ειχε το Antec edge που εδωσα και ευτυχως το evga g2 που πηρα εχει ενα 8πινο σε καθε καλωδιο.
Και εγω το G2 ηθελα ομως οταν το πήρα ειχε θεμα με το production και θα αργουσε 1 μηνα.Αρα αναγκαστικα επειδη ηθελα κατι καλο με 100% γιαπωνεζους πυκνωτες και δυνατο customer support αναγκαστικα πηρα το RMx .Γενικα τα καλωδια λογω το οτι εχουν μεσα πυκνωτες νομιζω ητανε αρκετα ακαμπτα και μ εβγαλαν το λαδι.Απλα δεν μπορεσα να εχω το τελειο αποτελεσμα

 

Που ειναι η καλυπτρα τροφοδοτικου. ?
Αν την βαλεις και βαλεις και sleeved extentions πετας. !!!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...