Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια καλύτερη καρτουλα θες (εκτός αν δεν ασχολείσαι με gaming)

ναι το ξερω ειναι το επομενο που θα ερθει σιγα σιγα.. αλλα προς το παρον παιζω μονο lol οποτε μου φτανει αυτη..

επισης σκεφτομαι να βαψω τον ssd ασπρο με η χωρις το αυτοκολητο.. καποια γνωμη? και τι σπρευ?

Επεξ/σία από ekans
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι μεταλικος, βγαλε το αυτοκολλητο και τριψτον με πολυ λεπτο γυαλοχαρτο, ισα ισα για να καθησει πανω καλα το καινουριο χρωμα, μετα παρε το ακρυλικο gloss/mat σπρευ σου και συμφωνα με τις προδιαγραφες του σπρευ ως προς την αποσταση ψεκασματος περνα τον 1 χερι, περιμενε κανα 20λεπτο και μετα περνα τον αλλο ενα. Αυτο προτεινω εγω. Απλα καλυψε καλα ολες τις υποδοχες για να μην μπει χρωμα εκει που δεν θες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή ακομα καλυτερα μπορεις και με plasti-dip, και οταν το βαρεθεις το βγαζεις! η μπουκαλα εχει 15-20ευρω οποτε ειναι ακριβη επιλογη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το ξερω ειναι το επομενο που θα ερθει σιγα σιγα.. αλλα προς το παρον παιζω μονο lol οποτε μου φτανει αυτη..

επισης σκεφτομαι να βαψω τον ssd ασπρο με η χωρις το αυτοκολητο.. καποια γνωμη? και τι σπρευ?

Οχι βαψιματα.Παιζουν προβληματα με εγγυησεις.Εγω εβαλα αυτοκολητα. 0.70 λεπτα.Πολυ καλη δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι βαψιματα.Παιζουν προβληματα με εγγυησεις.Εγω εβαλα αυτοκολητα. 0.70 λεπτα.Πολυ καλη δουλεια.

ο adata εχει αυτοκολητο στο κεντρο δεν νομιζω να γινει τοσο καλη δουλεια οπως τον 850evo, και θελω να βαψω οτι περισσευει απτο αυτοκολητο που ειναι μαυρο σε ασπρο.. τωρα αν χαθει εγγυηση ας χαθει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας φίλοι, moders και μη! Έκανα ένα μικρό βιντέακι από το τελευταίο μου δημιούργημα γιατί οι φωτό ήταν πολλές,  enjoy και παρακαλώ τα σχόλια σας , σας ευχαριστώ !

 

 

https://app.evver.com/play/d66a383a60c47b77321a78fb43dafcee

 

Σας παραθέτω και ένα photo album για παρατηρητικούς moders 

 

https://imageshack.com/a/8InM/1

 


Οι σωλήνες σύντομα θα αντικατασταθούν απο Acrylics 10mm/12mm και HDC fittings της ΕΚ , και θα πέσει πολύ bending !!

post-81490-0-77518500-1458426374_thumb.jpg

  • Like 26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σου έβαλα like για το άσπρο-μαύρο θέμα. Το κόκκινο-μαύρο δεν τον αντέχω. Πραγματικά, αν τακτοποιήσεις το θέμα των σωλήνων θα είναι άψογη η εμφάνιση. Τώρα είναι λίγο μπουρδουκλωμένα.

Επεξ/σία από pnick
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


tIFR1RX.jpg

 

 

Να κάνω μια άσχετη ερώτηση γιατί το έχω απορία, μιας που καθάρισα προχθές και το δικό μου? 
 
Γιατί βάζουμε το CPU Cooler να κοιτάει προς τα δεξιά(προς τις μνήμες)? Δεν θα έπρεπε να κοιτάζει προς τα αριστερά(προς το πίσω fan) για να φεύγει ο ζεστός αέρας κατευθείαν έξω από το κουτί? Εμένα θα με βόλευε πάρα πολύ να κοιτάζει προς τα αριστερά γιατί το fan βρίσκει στις μνήμες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

 

Να κάνω μια άσχετη ερώτηση γιατί το έχω απορία, μιας που καθάρισα προχθές και το δικό μου? 

 

Γιατί βάζουμε το CPU Cooler να κοιτάει προς τα δεξιά(προς τις μνήμες)? Δεν θα έπρεπε να κοιτάζει προς τα αριστερά(προς το πίσω fan) για να φεύγει ο ζεστός αέρας κατευθείαν έξω από το κουτί? Εμένα θα με βόλευε πάρα πολύ να κοιτάζει προς τα αριστερά γιατί το fan βρίσκει στις μνήμες!

το θεμα δεν ειναι προς τα που κοιταει αλλα προς τα που φυσαει....

μπενει δεξια αλλα φυσαει προς τα αριστερα περνοντας μεσα απο το συστημα ψυξης για να το δροσιζει και ο αερας απο αριστερα που βγενει παει στον πισω ανεμιστηρα και βγενει εξω απο το κουτι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Να κάνω μια άσχετη ερώτηση γιατί το έχω απορία, μιας που καθάρισα προχθές και το δικό μου? 

 

Γιατί βάζουμε το CPU Cooler να κοιτάει προς τα δεξιά(προς τις μνήμες)? Δεν θα έπρεπε να κοιτάζει προς τα αριστερά(προς το πίσω fan) για να φεύγει ο ζεστός αέρας κατευθείαν έξω από το κουτί? Εμένα θα με βόλευε πάρα πολύ να κοιτάζει προς τα αριστερά γιατί το fan βρίσκει στις μνήμες!

 

Ο ανεμιστηρας "σπρωχνει" αερα προς την ψυκτρα δε τραβαει δεν ειναι σαν το βεντιλατερ του αυτοκινητου.

Για να μην σου βρισκει στις μνημες επρεπε η να παρεις ποιο κοντες μνημες η ποιο ψηλη ψυκτρα η να παρεις macho που γερνουν προς τα πισω και ετσι δεν εχεις προβλημα σαν αυτη που εχω εγω.

 

index.php?ct=news&action=file&id=8804

 

DSC00026.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ανεμιστηρας "σπρωχνει" αερα προς την ψυκτρα δε τραβαει δεν ειναι σαν το βεντιλατερ του αυτοκινητου.

 

Άρα ο ανεμιστήρας της ψύκτρας δεν "βγάζει" αέρα αλλά "βάζει" αέρα?

 

Χρησιμοποίησε αν μπορείς τις λέξεις βγάζει/βάζει από/προς σε παρακαλώ γιατί δυσκολεύομαι να το καταλάβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...