Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άρα ο ανεμιστήρας της ψύκτρας δεν "βγάζει" αέρα αλλά "βάζει" αέρα?

 

Χρησιμοποίησε αν μπορείς τις λέξεις βγάζει/βάζει από/προς σε παρακαλώ γιατί δυσκολεύομαι να το καταλάβω.

 

Βαζει δηλαδη ριχνει αερα μεσα στην ψυκτρα (ελπιζω να μην τον εχεις βαλει αναποδα και τραβαει αερα απο την ψυκτρα και τον ριχνει στις μνημες?)

 

Ο πισω ανεμιστηρας του κουτιου βγαζει τον αερα εξω απο το κουτι.

side_wtags.jpg

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε την ιδια Οθονη Qnix QX2710

 

Το ξερω σου εχω γραψει στο θεμα που ειναι για αυτη την οθονη αν ετρεξες το τεστ

 

http://www.insomnia.gr/topic/508345-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%B1-qnix-27-2560x1440p/page-19?do=findComment&comment=54731195

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα! εβαψα τις 2 βασεις των ssd με ασπρο ματ βερνικοχρωμα (τρομερο σπρευ) καμια σχεση καμερα με πραγματικοτητα..
θελω γνωμη. να βαξω και τον ssd εκτος του αυτοκολητου ασπρο? η τα πισω μαυρα καλυματα των pci θυρων?

edit: βαφτηκε και ο δισκος

post-330850-0-75469800-1458674806_thumb.jpg

post-330850-0-51770900-1458674813_thumb.jpg

post-330850-0-54219800-1458693563_thumb.jpg

Επεξ/σία από ekans
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.Φίλος έφτιαξε νέο σύστημα και έχουμε ένα θεματάκι.

Διαλεξε το enthoo luxe καθώς δεν είχε διαθεσιμότητα το pro.

To τζαμάκι του όμως κάνει ένα θόρυβο,θα παραθέσω βίντεο απο άλλο άτομο που βρήκαμε youtube να καταλάβετε περί τίνος πρόκειται.

Έχει κανείς ιδέα για το πως να το σταματίσουμε.? Δεν είναι το θέμα πως το κάνει όταν το ακουμπάς,το κάνει κάθε τρείς και λίγο μόνο του(ίσως υποθέτω απο μικρές δονήσεις απο τον hdd ή την αντλία της υδρόψυξης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.Φίλος έφτιαξε νέο σύστημα και έχουμε ένα θεματάκι.

Διαλεξε το enthoo luxe καθώς δεν είχε διαθεσιμότητα το pro.

To τζαμάκι του όμως κάνει ένα θόρυβο,θα παραθέσω βίντεο απο άλλο άτομο που βρήκαμε youtube να καταλάβετε περί τίνος πρόκειται.

Έχει κανείς ιδέα για το πως να το σταματίσουμε.? Δεν είναι το θέμα πως το κάνει όταν το ακουμπάς,το κάνει κάθε τρείς και λίγο μόνο του(ίσως υποθέτω απο μικρές δονήσεις απο τον hdd ή την αντλία της υδρόψυξης)

αμα το βγαλει και γυρω γυρω  τοποθετηση ταινια αυτοκολλητη με αφρολεξ που ειναι νομιζω θα φτιαξει !

 

 

http://www.maratsinos.gr/Category/Hxomonwtika/Product/1744/tainia--aytokolliti--afrolex--steganopoiisis

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλοαπογοήτευση γιατί δεν είναι και φτηνό.Θα στείλει βέβαια μήνυμα στη phanteks να δει μήπως του πουν για αλλαγή αλλά αν δεν,τότε θα δοκιμάσουμε ότι είπε ο limenikos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι λογω της διαφορας του υλικου. Plexi και μεταλλο , και το πως ειναι δεμενα μεταξυ τους. Οταν ανεβαζει θερμοκρασιες το κανει και σε εμενα, στο pro , αλλα οχι τοσο πολυ οσο ακουγεται στο βιντεο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι λογω της διαφορας του υλικου. Plexi και μεταλλο , και το πως ειναι δεμενα μεταξυ τους. Οταν ανεβαζει θερμοκρασιες το κανει και σε εμενα, στο pro , αλλα οχι τοσο πολυ οσο ακουγεται στο βιντεο. 

 

Και στο δικό μου το luxe συμβαίνει αυτό, όχι όπως στο βίντεο βέβαια. Όταν ανοίγω το pc μετά από 2-3 λεπτά κάνει 4-5 φορές κάτι απότομα μπαμ (όπως τα πλαστικά μπουκάλια νερού, που στο άκυρο αποφασίζουν να σου κόψουν την χολή). Το ίδιο συμβαίνει και όταν το κλείνω κάποιες φορές, πυροβολάει. 

 

Υποθέτω είναι συστολή/διαστολή? Or something like that, who knows. 

 

Δεν θα δοκιμάσω στο δικό μου με το χέρι όπως στο βίντεο για να μην απογοητευτώ :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι συστολη-διαστολη και ακουγεται παραπανω λογω των υλικων θεωρω και του πως ειναι δεμενα. Καποια στιγμη θα κανω ενα βιντεο καθως θα παιζω. Δε ξερω αν θα ακουστει βεβαια αυτο περισσοτερο ή η καρτα γραφικων μου :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καλη φαση (αλλα λιγο χρονοβορα) ειναι να το στοκαρεις με σιλικονη(οχι θερμοκολιση).Ετσι εκανα εγω το δικο μου.Και δεν ακουγοταν τιποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο δικό μου το luxe συμβαίνει αυτό, όχι όπως στο βίντεο βέβαια. Όταν ανοίγω το pc μετά από 2-3 λεπτά κάνει 4-5 φορές κάτι απότομα μπαμ (όπως τα πλαστικά μπουκάλια νερού, που στο άκυρο αποφασίζουν να σου κόψουν την χολή). Το ίδιο συμβαίνει και όταν το κλείνω κάποιες φορές, πυροβολάει. 

 

Υποθέτω είναι συστολή/διαστολή? Or something like that, who knows. 

 

Δεν θα δοκιμάσω στο δικό μου με το χέρι όπως στο βίντεο για να μην απογοητευτώ :P

:D χαχαχαχαχ έλιωσα.Λοιπόν οκ αν είναι τόσο συχνό φαινόμενο μάλλον δεν θα δεχτούν rma οπότε custom δουλειά.Έχει επικοινωνήσει κανείς σας με την phanteks να δει τι έχουν να πουν.?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.Φίλος έφτιαξε νέο σύστημα και έχουμε ένα θεματάκι.

Διαλεξε το enthoo luxe καθώς δεν είχε διαθεσιμότητα το pro.

To τζαμάκι του όμως κάνει ένα θόρυβο,θα παραθέσω βίντεο απο άλλο άτομο που βρήκαμε youtube να καταλάβετε περί τίνος πρόκειται.

Έχει κανείς ιδέα για το πως να το σταματίσουμε.? Δεν είναι το θέμα πως το κάνει όταν το ακουμπάς,το κάνει κάθε τρείς και λίγο μόνο του(ίσως υποθέτω απο μικρές δονήσεις απο τον hdd ή την αντλία της υδρόψυξης)

 

 

Είναι κλασικό πρόβλημα και κυρίως στα Enthoo όπως συμβαίνει και στο δικό μου. Απο συστολή-διαστολή είναι και δεν διορθώνεται απο όσο το είχα ψάξει. Δεν είναι θέμα ελαττωματικού κομματιού. Αν το googlareis θα δείς πολύ κόσμο να το έχει.

 

Όταν παίζω κάποιο βαρύ game ακούγεται πάντα στην αρχή και μόλις το κλείσω το κάνει και πάλι για 2-3 λεπτά, λόγω της αλλαγής θερμοκρασίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπήκαν και τα καλωδιακια.

IMG_20160318_203229.jpgIMG_20160318_203251.jpgIMG_20160318_203324.jpgIMG_20160318_203555.jpgκαι ένα με 44multi και καρφωτό 1.20ν όλα τα άλλα auto με aida 64.

IMG_20160320_160621.jpgIMG_20160320_160610.jpg


οι φώτο είναι από κινητό και για να προλάβω όσους πουν για τι διαφορά στους πυρήνες μόλις άλλαξα και πάστα και κάνει κάτι κουλά μέχρι να πατήσει .έχει στρώσει το 59 πάει γύρω στο 55 και θα στρώσει και άλλο .οι ανεμιστήρες τής h100i είναι τέρμα χαμηλά 

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...