Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπήκαν και τα καλωδιακια.

IMG_20160318_203229.jpgIMG_20160318_203251.jpgIMG_20160318_203324.jpgIMG_20160318_203555.jpgκαι ένα με 44multi και καρφωτό 1.20ν όλα τα άλλα auto με aida 64.

IMG_20160320_160621.jpgIMG_20160320_160610.jpg

 

οι φώτο είναι από κινητό και για να προλάβω όσους πουν για τι διαφορά στους πυρήνες μόλις άλλαξα και πάστα και κάνει κάτι κουλά μέχρι να πατήσει .έχει στρώσει το 59 πάει γύρω στο 55 και θα στρώσει και άλλο .οι ανεμιστήρες τής h100i είναι τέρμα χαμηλά

Νομίζω ότι θα ήταν καλύτερα αν ο πίσω ανεμιστήρας έβγαζε αέρα αντί για να βάζει. Όχι τίποτα άλλο Αλλά βάζεις τζάμπα σκόνη..
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομίζω ότι θα ήταν καλύτερα αν ο πίσω ανεμιστήρας έβγαζε αέρα αντί για να βάζει. Όχι τίποτα άλλο Αλλά βάζεις τζάμπα σκόνη..

καλησπέρα. φιλαράκο στον ανεμιστήρα εχω φτιάξει φίλτρο. συν ότι έχει θετική πίεση το κουτί και έχει πολύ λιγότερη σκόνη .επίσης με αφτί την διάταξη εχω πολύ καλύτερες θερμοκρασίες. ο κάτω 140αρης στέλνει φρέσκο αέρα στην κάρτα γραφικών και οι δυο πάνω στέλνουν στην h100i.τον επόμενο μήνα θα αντiκατασταθουν οι μαμά corsair με 3 120αρηδες enermax μπροστά και 1 πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα. φιλαράκο στον ανεμιστήρα εχω φτιάξει φίλτρο. συν ότι έχει θετική πίεση το κουτί και έχει πολύ λιγότερη σκόνη .επίσης με αφτί την διάταξη εχω πολύ καλύτερες θερμοκρασίες. ο κάτω 140αρης στέλνει φρέσκο αέρα στην κάρτα γραφικών και οι δυο πάνω στέλνουν στην h100i.τον επόμενο μήνα θα αντiκατασταθουν οι μαμά corsair με 3 120αρηδες enermax μπροστά και 1 πίσω.

Οκ, την γνώμη μου είπα, αλλά και πάλι με το φίλτρο βάζει σκόνη.. Δεν έχει καμία διαφορά στην θερμοκρασία όπως και να τον έχεις πάντως.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθές έκανα και εγώ μια αναβάθμιση στο τερατάκι ορίστε το σύστημα μου οποιαδήποτε παρατήρηση δεκτη!!!

ομορφο , αλλα μονο το κουτι δε βλεπουμε, βγαλε καμμια πιο κοντινη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα τοσα προβληματα οταν εβαλα υγρο που εβαλα soft tubes στο μισω, δεν ειναι ωραιο παιδια δεν το βαζω χαχα :P θα ανεβασω οταν αλλαξω καρτα λογικα Ιανουαριο ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιτέλους έφτασα κι εγώ το δικό μου σε σημείο που να μη φοβάμαι να το δείξω.Έχει ακόμα λίγο δρόμο, αλλά εντάξει, βγαίνει από την τελευταία στροφή και πιάνει ευθεία! ^_^

Το επόμενο βήμα είναι sleeved επεκτάσεις για το 24ρι της μητρικής και τα 8πινα της κάρτας.

Έχω και μία λίγο παλαιότερη με κάποια διαφορετικά πράγματα επάνω.Σήμερα ολοκλήρωσα τις αλλαγές.Προσωπικά μου αρέσει αρκετά περισσότερο το σημερινό, είναι πιο σκούρο.Αν και δεν έχει τόσο επιτυχημένες γωνίες λήψης θα έλεγα και αδικείται σε σχέση με το πριν.Ζωντανά πάντως είναι σαφώς πιο όμορφο.  :ph34r:

Α, ξέχασα να πω, το κουτί είναι το corsair 540.

Γνώμες-προτάσεις;

post-64677-0-73129200-1459189955_thumb.jpg

post-64677-0-63854300-1459189964_thumb.jpg

post-64677-0-57846800-1459189974_thumb.jpg

post-64677-0-40287800-1459208005_thumb.jpg

Επεξ/σία από Bigi444444
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε και οι κοντινές χαχαχαχα

Στην πρωτη φωτογραφια παντως το κουτι δειχνει κοντα στο καλοριφερ και αρα να το προσεξεις. Ωραιο σαν συνολο και στην πρωτη φωτο του παραπανω post αλλα χαλια αυτη η μπαρα της razer :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πρωτη φωτογραφια παντως το κουτι δειχνει κοντα στο καλοριφερ και αρα να το προσεξεις. Ωραιο σαν συνολο και στην πρωτη φωτο του παραπανω post αλλα χαλια αυτη η μπαρα της razer :P

Και εγω εχω καλοριφερ πισω απο το γραφειο. Αν το αφηνα αναμμενο , θα ειχαν λιωσει τα παντα :P Φανταζομαι το εχει κλεισει ο φιλος ή το αναβει οταν το pc δε δουλευει (οχι οτι ειναι σωστο , αλλα λεμε τωρα :P )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω εχω καλοριφερ πισω απο το γραφειο. Αν το αφηνα αναμμενο , θα ειχαν λιωσει τα παντα :P Φανταζομαι το εχει κλεισει ο φιλος ή το αναβει οταν το pc δε δουλευει (οχι οτι ειναι σωστο , αλλα λεμε τωρα :P )

Είναι και το άλλο βέβαια,ποιος ανάβει πλέον καλοριφέρ :P !!! Πάντως και το PC είναι μια εναλλακτική πηγή θερμότητας για το χειμώνα!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα γενικά το έχω χαμηλωμένο το καλοριφέρ σε σχέση με τα υπόλοιπα και δεν είναι και τόσο κοντά το γραφείο στο καλοριφέρ όσο φαίνεται στην φωτογραφία το έχω τραβηγμένο πιο μπροστά.

Tώρα όσο για την μπάρα τις razer που είπε ο φίλος πιο πάνω δεν ξέρω εμενα με έχει βολέψει παρα πολύ με το BT και με την ήχο που βγάζει αλλα θα το ήθελα να ήταν παραπάνω watt από τα 30rms που είναι τώρα ώστε να δικαιολογείται και η τιμή τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ τα πρώτα δύο χρόνια, άλλαζα θέση στον πύργο γιατί το καλοκαίρι το είχα δίπλα στο θερμοσυσσωρευτή, θεωρώντας ότι θα έχει μεγάλη διαφορά.

 

Πέρυσι βαρέθηκα και είπα να το αφήσω όπως το είχα. Τελικά η διαφορά ήταν αμελητέα, αν υπήρχε κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...