Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eσείς που λέτε για pc ιστορίες τρόμου, περιμένουμε φωτογραφίες!

 

 

Vol 2.

 

Μου έφερε φίλος ντεσκτοπ. Έκλεινε λέει μετά από 10 λεπτά χρήσης.

Τσέκαρα θερμοκρασίες, 100αρια και έκλεινε. Έλα όμως που ακουγόταν ένα ''κρακ-κρακ'' σαν να προσπαθούσε κάτι να δουλέψει και φράκαρε κάπου.

 

post-376299-0-23250700-1464448806_thumb.jpg

 

Δυστυχώς δεν βρήκα την κατάλληλη φώτο. Το παραπάνω τροφοδοτικό είχε τόσο χώμα μέσα που ο ανεμιστήρας δεν μπορούσε να γυρίσει. Τα ίδια είδα και στην gpu (5750 Ati). Παρόλα αυτά τίποτα δεν είχε καεί, ενώ το πισί δούλευε νον στοπ από το 2009-2010.

Το case ηταν ένα mini tower (στο πλάι το τροφοδοτικό + το dvd για να χωρέσουν). Υπόψιν ότι το παρέλαβα με:

 

amd ii x4 955 + stock cooler, ati 5750, psu coolermaster παίζει να ήταν - δεν είμαι σίγουρος), 1 τέρρα hdd 7200rpm. Από μόνο του φτάνει για να ψήσεις μπιφτεκάκια. Με μια άρτικ φριζερ προ, η θερμοκρασία κατέβηκε 25 βαθμούς.

 

 

Πάμε παρακάτω.

 

Μου έφερε μπαρμπας λαπτοπ. Acer του 2007. Το πληκτρολόγιο είχε αποτσίγαρα. 100άρια για πλάκα επίσης.

Αρχίζω καθαρισμό - η ψύκτρα είχε πιάσει αυτό το πράγμα από κάτω. Παίζει να ήταν κάτι ανάμεσα σε πίσα και νικοτίνη.

 

post-376299-0-89595500-1464449030_thumb.jpg

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπακι που κλεινει και μπλοκαρει το τροφοδοτικο? Wtf! Ποιο κουτι ειναι? Ανεβασε και αλλες φωτο ρε συ να δουμε καλυτερα! ;-)))

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπακι που κλεινει και μπλοκαρει το τροφοδοτικο? Wtf! Ποιο κουτι ειναι? Ανεβασε και αλλες φωτο ρε συ να δουμε καλυτερα! ;-)))

Δυστυχώς δεν είχα βγάλει πολλές φώτο γιατί, χωρίς καμία υπερβολή, είχα αλλάξει 3 μπλούζες ενώ έκανα δουλειά - γιατί τις είχα γεμίσει χώμα στο 3ωρο που το καθάριζα.

 

Σύντομα θα μου δώσουν ακόμα ένα - ίδια φάση, μίνι τάουερ. Παίζει να γίνεται πανικός επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι στο καλο? Οι ιδιοι ξερω γω που εχουν ενα παμβρωμικο συστημα με σκονη και σταχτες απο τσιγαρα 8 χρονια πχ, δεν τα λοιπουνται να τα καθαρισουν?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα δε συνεβαιναν ουτε στο Pentium 4 Prescott που εχω ακομη ρε φιλε ,πωπω... Απιστευτο πραγμα! Εδω ενα μηνα κανω να καθαρισω το phanteks και κατι με πιανει. Αλλα καλα που υπαρχουν και αυτοι , αλλιως δε θα ειχαν δουλεια τα παιδια που τα καθαριζουν κλπ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω, είναι λίγο εκτός θέματος άλλα και πάλι κουτί σας δείχνω άρα είναι κι εντός θέματος.

http://www.car.gr/parts/view/7566187/?lang=en

 

Γατάκια...:-) Ο Σήφης υδρόψυξε!

 

(Άραγε υπάρχει thread για τέτοιες περιπτώσεις; Δεν βρήκα κάποιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε το κουτάκι χτές στήθηκε και στο συστηματάκι ολα μια χαρά το κουτάκι πανέμορφο και στις διαστάσεις που το ήθελα αφου μπήκε και επάνω στο γραφείο με το γομάρο corsair που ειχα

post-40279-0-73469100-1464492678_thumb.jpg

post-40279-0-63158900-1464492684_thumb.jpg

post-40279-0-12279000-1464492689_thumb.jpg

post-40279-0-14722000-1464492694_thumb.jpg

  • Like 22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουκλάκι. Πέρασε ένα βάψιμο την ορατή μεριά του ODD μια μέρα και θα είναι τέλειο.
Αν είναι του στυλ σου και τα LEDs, μη το καθυστερείς άλλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε το κουτάκι χτές στήθηκε και στο συστηματάκι ολα μια χαρά το κουτάκι πανέμορφο και στις διαστάσεις που το ήθελα αφου μπήκε και επάνω στο γραφείο με το γομάρο corsair που ειχα

οο με γεια !!...τζι τζι εγινε.... :-D ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε το κουτάκι χτές στήθηκε και στο συστηματάκι ολα μια χαρά το κουτάκι πανέμορφο και στις διαστάσεις που το ήθελα αφου μπήκε και επάνω στο γραφείο με το γομάρο corsair που ειχα

Ποιο ειναι το κουτακι και απο που το τσιμπησες? Βλεπω σκρουτζ αλλα τιποτα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο ειναι το κουτακι και απο που το τσιμπησες? Βλεπω σκρουτζ αλλα τιποτα.

το phanteks enthoo pro m acrylic ειναι... δε πεζει στο σκρουτζ..γενικα πεζει θεμα με τι διαθεσιμοτητα απο ελλαδα..

μονο απο eshop κατοπιν παραγγελιας η απο εξωτερικο...

στο σκρουτζ αν θες πεζει αλλη εκδοση με το μισο τζαμακι μονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...