Προς το περιεχόμενο
Δείξτε το κουτί σας.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι να το κανεις το κουτι ..τα ανεμιστηρια και τριχες οταν εχεις αυτο ??

ενα κασετοφωνο χρειαζεσαι μονο και εισαι ετοιμος για extreme gaming... :-D

post-338868-0-74206300-1464178860_thumb.jpg

post-338868-0-44977900-1464178884_thumb.jpg

• Like 5
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 13,5k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Χαλκός,ξύλο και μερικά ηλεκτρονικά!!!  

Λοιπόν αφού αποχαιρέτησα την kraken x52 αποφάσισα να το κάνω όλο Noctua. Ήρθαν λοιπόν τα εξής     Μία φωτογραφία με μαμά την u12s και οι υπόλοιπες με το λευκό προφίλ hc2

Μολις τελείωσε! I hope you like it! Σαν λατρης του World of warcraft ηθελα να φτιαξω ένα θεματικό εν όψη της επετειου 15ετων του παιχνιδου!! SPECS : Case : Thermaltake Core P5

Δημοσιευμένες Εικόνες

τι να το κανεις το κουτι ..τα ανεμιστηρια και τριχες οταν εχεις αυτο ??

ενα κασετοφωνο χρειαζεσαι μονο και εισαι ετοιμος για extreme gaming... :-D

:D spectrum.Ποσο ραμ εχει αυτο?? 16kb?? 24 ή 48??
  • Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

:D spectrum.Ποσο ραμ εχει αυτο?? 16kb?? 24 ή 48??

spectrum + παρακαλω....48kb ραμ ...256χ192 αναλυση !! :cry: 180 λιρες αγγλιας ....

post-338868-0-81310700-1464180215_thumb.jpg

• Like 3
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ειχα το spectrum με το datacorder που ειχε ενσωματωμενο. Εξελιγμενο μοντελο :P Αθανατο μηχανακι μεχρι που ο πατερας μου πηγε και το πουλησε. 

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ειχα το spectrum με το datacorder που ειχε ενσωματωμενο. Εξελιγμενο μοντελο :P Αθανατο μηχανακι μεχρι που ο πατερας μου πηγε και το πουλησε.

Εκεινο κι αν ηταν εξελιξη για τοτε.
  • Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτός ηταν ο +2. :)

Την είχε αγοράσει πια η Amstrad την Sinclair. O +2 είχε -ας πούμε- το concept του CPC 464 α λα Spectrum όμως, και ο +3 το concept του CPC 6128. Nομίζω αμφότεροι είχαν 128Kb ram χωρiσμένη σε 2 pages (δεν ήταν όλη η ραμ απευθείας προσβάσιμη απο το cpu).

Υ.Γ. 8 ταπεινά χρώματα (με 2 φωτεινότητες), grid overlay και attributing στα sprites αλλά .. τι εποχές! Κοίτα δω τι κάνανε οι προγραμματιστές στην παλέτα με dithering, interrupts και flash registers.

ZX_Spectrum_standard_palette_with_8x8_di

Rion-Unreal.png 5b8d78fd.png

Επεξ/σία από Formation
  • Like 3
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Και που να έβλεπες τι είχε εντός της ψύκτρας.

Θα προσπαθήσω να βρω από ένα πισι που μου έφεραν - χωρίς υπερβολή μισό κιλό χώμα μέσα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Το έβλεπα προχθές και αναρωτιόμουν πιο παλικάρι είναι αυτός ο "Γκιόργιος" που έφτασε το build του μέχρι εκεί. Μπράβο!

Στο κανάλι αυτό γράφτηκα πριν 10 μέρες. Τι feedback πήρες από τον κόσμο;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Eσείς που λέτε για pc ιστορίες τρόμου, περιμένουμε φωτογραφίες!

Vol 2.

Μου έφερε φίλος ντεσκτοπ. Έκλεινε λέει μετά από 10 λεπτά χρήσης.

Τσέκαρα θερμοκρασίες, 100αρια και έκλεινε. Έλα όμως που ακουγόταν ένα ''κρακ-κρακ'' σαν να προσπαθούσε κάτι να δουλέψει και φράκαρε κάπου.

post-376299-0-23250700-1464448806_thumb.jpg

Δυστυχώς δεν βρήκα την κατάλληλη φώτο. Το παραπάνω τροφοδοτικό είχε τόσο χώμα μέσα που ο ανεμιστήρας δεν μπορούσε να γυρίσει. Τα ίδια είδα και στην gpu (5750 Ati). Παρόλα αυτά τίποτα δεν είχε καεί, ενώ το πισί δούλευε νον στοπ από το 2009-2010.

Το case ηταν ένα mini tower (στο πλάι το τροφοδοτικό + το dvd για να χωρέσουν). Υπόψιν ότι το παρέλαβα με:

amd ii x4 955 + stock cooler, ati 5750, psu coolermaster παίζει να ήταν - δεν είμαι σίγουρος), 1 τέρρα hdd 7200rpm. Από μόνο του φτάνει για να ψήσεις μπιφτεκάκια. Με μια άρτικ φριζερ προ, η θερμοκρασία κατέβηκε 25 βαθμούς.

Πάμε παρακάτω.

Μου έφερε μπαρμπας λαπτοπ. Acer του 2007. Το πληκτρολόγιο είχε αποτσίγαρα. 100άρια για πλάκα επίσης.

Αρχίζω καθαρισμό - η ψύκτρα είχε πιάσει αυτό το πράγμα από κάτω. Παίζει να ήταν κάτι ανάμεσα σε πίσα και νικοτίνη.

post-376299-0-89595500-1464449030_thumb.jpg

• Like 11
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • κλειδώθηκε και ξεκλειδώθηκε αυτό το θέμα

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.