Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαζί με το δικό μου απο το eshop πρέπει να έφερνα 2 3 κομμάτια ακόμα γιατι βλέπω εχει και αλλο διαθέσιμο http://www.e-shop.gr/case-phanteks-enthoo-pro-m-midi-tower-black-acrylic-window-p-PER.816371

 

Offtopic : Αν ενδιαφέρεται κανένας πουλάω το corsair 800d , για λεπτομέρειες οποιος θέλει σε pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί με το δικό μου απο το eshop πρέπει να έφερνα 2 3 κομμάτια ακόμα γιατι βλέπω εχει και αλλο διαθέσιμο http://www.e-shop.gr/case-phanteks-enthoo-pro-m-midi-tower-black-acrylic-window-p-PER.816371

Ωχ, και εγώ το τρενάρω από τον Γενάρη! Μήπως να το πάρω τελικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί με το δικό μου απο το eshop πρέπει να έφερνα 2 3 κομμάτια ακόμα γιατι βλέπω εχει και αλλο διαθέσιμο http://www.e-shop.gr/case-phanteks-enthoo-pro-m-midi-tower-black-acrylic-window-p-PER.816371

 

Offtopic : Αν ενδιαφέρεται κανένας πουλάω το corsair 800d , για λεπτομέρειες οποιος θέλει σε pm

Πολύ ωραίο το νέο case, με γειές! Άλλα ήθελα να σε ρωτήσω Spank, για ποιο λόγο πήγες στο Phanteks από το 800D; Υπάρχει κάποιος λόγος ή απλά για αλλαγή;

 

Edit: Στείλε μου σε Pm μια τιμούλα για το 800d αν μπορείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο το νέο case, με γειές! Άλλα ήθελα να σε ρωτήσω Spank, για ποιο λόγο πήγες στο Phanteks από το 800D; Υπάρχει κάποιος λόγος ή απλά για αλλαγή;

 

Edit: Στείλε μου σε Pm μια τιμούλα για το 800d αν μπορείς.

 

Το 800d καλο και άγιο αλλα ηταν πολύ μεγάλο πλέον για τα γούστα μου ήθελα κατι σε μικρότερο όμορφο και επάνω για το γραφείο , εκτος αυτού με το phanteks εχω καλύτερο airflow απο το corsair μιας και το συγκεκριμένο ηταν φτιαγμένο για να λειτουργεί καλύτερα κατω απο υδρόψυξη , το πιστεύεις ή οχι με το phanteks εχω καλύτερο cable managements απο οτι με το τεράστιο corsair.

Ωχ, και εγώ το τρενάρω από τον Γενάρη! Μήπως να το πάρω τελικά?

 

Σου προτείνω να το πάρεις δεν θα το μετανιώσεις και εγώ που περιμένα απο το eshop 7 μέρες έλεγα να παω σε άλλο μιας και ήθελα καινούργιο κουτάκι αλλα τελικά η υπομονή με αποζημίωσε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειχα υποσχεθει ηρθε η ωρα να ανεβασω το tower μου υστερα απο τις πολλες αλλαγες που εγιναν.

 

Ειχαμε αλλαγες σε:

mb ----> Asus z97 maximus hero vii

cpu ----> Intel 4790k

ram ----> Gskill trident 16b 2400mhz

cpu block ----> Ek supremacy evo

psu ----> Corsair Rm 850

 

Επισης τοποθετηθηκε το full sleeved kit της corsair σε κοκκινο χρωμα, καλυπτρα στο 900d καθως και το backplate της xspc στην r9.

 

post-256540-0-38710300-1464519771_thumb.jpg

 

post-256540-0-05420200-1464519775_thumb.jpg

 

  • Like 27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εκει στους σωληνες του ψυγειου καποιος σου βγηκε λιγο στραβος και δεν ειναι παραλληλοι :P

Περα απο την πλακα πολυ ωραιο αποτελεσμα , τι υγρο εχεις ? εχεις φτιαξει mayhems paste blood red?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει στους σωληνες του ψυγειου καποιος σου βγηκε λιγο στραβος και δεν ειναι παραλληλοι :P

Περα απο την πλακα πολυ ωραιο αποτελεσμα , τι υγρο εχεις ? εχεις φτιαξει mayhems paste blood red?

Ναι το υγρό είναι το mayhems και μίξη οτι ειπες απο πανω.

 

Αν αναφερεσαι στους σωλήνες του μπροστινού ψυχειου ισως είναι λόγω καλυπτρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι το υγρό είναι το mayhems και μίξη οτι ειπες απο πανω.

 

Αν αναφερεσαι στους σωλήνες του μπροστινού ψυχειου ισως είναι λόγω καλυπτρας

Το πάνω ψυγείο που στέλνει cpu και gpu(μπορεί βέβαια να μπερδεύτηκα και από την φωτογραφία)

 

Όπως είπα και πιο πάνω το αποτέλεσμα είναι πολύ ωραίο μου άρεσε γενικά πως εστησες τους σωλήνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πάνω ψυγείο που στέλνει cpu και gpu(μπορεί βέβαια να μπερδεύτηκα και από την φωτογραφία)

 

Όπως είπα και πιο πάνω το αποτέλεσμα είναι πολύ ωραίο μου άρεσε γενικά πως εστησες τους σωλήνες

Δεν μπερδευτηκες εχεις δικιο που το ειδες, ευτυχως ειχε μετατοπιστει το σκουλικακι του αλλου σωληνα και φαινοταν ετσι, με λιγο γυρισμα δεξιοστροφα ολα ηρθαν στα ισια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν μπερδευτηκες εχεις δικιο που το ειδες, ευτυχως ειχε μετατοπιστει το σκουλικακι του αλλου σωληνα και φαινοταν ετσι, με λιγο γυρισμα δεξιοστροφα ολα ηρθαν στα ισια τους.

απλα το ανεφερα γιατι μου ειχε τυχει και δεν ειχε μπει τελικα καλα ο σωληνας μεσα στο ρακορ (επιασε μονο το 1 oring στη περιπτωση μου) και με ενα ελαφτυ κουνημα στο κουτι ειχα ενα ωραιο συντριβανι :s

ΒΤW ποσο ζηλευω της καρτες στο νερο , εχω ξενερωσει το Block της alphacool δεν κανει στην 390x nitro που εχω μαλλον η sapphire μας την εκανε παλι και κατι αλλαξε στο pcb

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειχα υποσχεθει ηρθε η ωρα να ανεβασω το tower μου υστερα απο τις πολλες αλλαγες που εγιναν.

 

Ειχαμε αλλαγες σε:

mb ----> Asus z97 maximus hero vii

cpu ----> Intel 4790k

ram ----> Gskill trident 16b 2400mhz

cpu block ----> Ek supremacy evo

psu ----> Corsair Rm 850

 

Επισης τοποθετηθηκε το full sleeved kit της corsair σε κοκκινο χρωμα, καλυπτρα στο 900d καθως και το backplate της xspc στην r9.

 

attachicon.gif4cc94cb55aac71a9056df65ea24e7b6ebcc7b66a6b1e98a2c5c8a40626263ee8_full.0.jpg

 

attachicon.gifadcaa3fa896ce55e83d1b97040062185d55bf2cd951e3058b1a050bf83cddb8d_full.jpg

minecraft παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...