Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Δυο αντλίες;

Ναι σε σειρα , ηταν να μπει 2η 390χ και να μπει νερο και στις 2 αλλα η alphacool μας τα χαλασε το gpx M01 δεν τεριαζει μαλλον καποιον tweak εκανε παλι η sapphire sto pcb και δεν καθετε με τιποτα το Block , οποτε εμεινα με 2 αντλιες και περιμενω της 490x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και παλι μικρή διαδρομή δεν ειναι για δυο αντλίες;

1η αντλια δεν βαζεις για μεγαλη διαδρομη , βαζεις οταν εχεις αρκετα περιοριστικο κυκλωμα (αρκετες γωνιες 90/45 , περιοριστικα βλοκ πχ gpu )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν με κατάλαβες άλλα δεν πειράζει,έλεγα μπας και ειναι πολλά τα 2χ1200lph όπως και να έχει  με το καλό να το δούμε έτοιμο  

Το πολλα δεν ενοχλουνε στις αντλιες δεν μας νοιαζει μονο η παροχη νερου (λιτρα ανα βρα) αλλα και το Head Pressure στην πραξη ποσο "ψηλα" θα παει το νερο φευγοντας απο την αντλια

 

Βαζοντας 2η αντλια δεν αυξανετε η παροχη εκει ειναι σταθερη στα 1200 λιτρα ανα ωρα , το κερδος ειναι στο head pressure

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαζοντας 2η αντλια δεν αυξανετε η παροχη εκει ειναι σταθερη στα 1200 λιτρα ανα ωρα , το κερδος ειναι στο head pressure

 

Το έψαχνα ώρα να στο δείξω :-D   

http://cdn.overclock.net/1/19/525x525px-LL-197acaa7_vbattach40030.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο βάζουμε στην σειρά για head pressure και οχι παρραληλα όπως της έχεις τοποθέτηση.Για να αυξήσουμε τη ροή μπαινουν παραλληλα όταν έχουμε πολλά ρακορ 90αρια block και ψυγεία.Εχω δει κατι λαθος στις φωτο σου;

Το αποτέλεσμα θα ειναι αμελητέο ούτε ένα μετρό διαδρομή δεν έχεις για να βγάλει διαφορά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δυο βάζουμε στην σειρά για head pressure και οχι παρραληλα όπως της έχεις τοποθέτηση.Για να αυξήσουμε τη ροή μπαινουν παραλληλα όταν έχουμε πολλά ρακορ 90αρια block και ψυγεία.Εχω δει κατι λαθος στις φωτο σου;

Το αποτέλεσμα θα ειναι αμελητέο ούτε ένα μετρό διαδρομή δεν έχεις για να βγάλει διαφορά

Οι αντλίες είναι σε σειρά δεν μίλησε κανένας για παράλληλες αντλίες, όσο για την διαδρομή στο σύνολο είναι περίπου 3μετρα σωλήνας, ακόμα δεν έχω καταλάβει το ακριβώς δείχνει η εικόνα,
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετοιμος και εγω να βαλω το δισκακι να δωσει και λιγο μουρη γιατι ο ocz ηταν ασπρος και δε κολαγε καλα..

και τι να δω...απο την αλλη μερια τα καλωδια :P tragik...αλλα οκ δειχνει καλυτερα εστω και αναποδα...

 

post-338868-0-15516300-1464818395_thumb.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...