Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καθαρισμα + cable management απο την αρχη χθες, στο συστημα της υπογραφης. GPU η R7 250.

 

 

post-231489-0-68588600-1464881801_thumb.jpg

 

 

post-231489-0-03727600-1464881827_thumb.jpg

 

Τα καθετα sata που φαινονται δεξια ειναι στην πισω πλευρα του κουτιου οχι μπροστα.

 

 

post-231489-0-45989500-1464881819_thumb.jpg

 

 

 

post-231489-0-64148900-1464881807_thumb.jpg

 

Τα 6+2 τα αφησα εδω γιατι συντομα θα μπει αλλη gpu. Χρειαστηκε επισης να αφαιρεσω το 4ο drive bay για να χωρεσουν τα καλωδια απο κατω.

 

Δυστυχως ομως στην προσπαθεια μου να περασω το 4+4 της cpu πανω απο το 20+4, ασκησα δυναμη προς τα κατω στην ψυκτρα με αποτελεσμα να "ξεκολλησει" καπως απ τον επεξεργαστη.

Εξαιτιας αυτου idle temp εχω 36-42 ενω θα επρεπε να ειχα 32-34. Εκανα stress test με prime95 και σε full load ειχα 61-63, οσο επρεπε να ειχα δηλαδη. Οποτε σε κανα μηνα που θα αλλαξω gpu θα αλλαξη και την παστα. Εξαλλου εχει 2 χρονια την ιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλες led controller??

Ναι το αγοράσα από ένα μαγαζί skroutz. Είναι με τηλεχειριστήριο. Πολύ βολικό πολλές λειτουργίες κλπ.. και το αστείο είναι ότι κόστιζε 4€ το controller και οι καλοί αυτοί άνθρωποι μου έδωσαν κουπόνι 5€ για την επόμενη αγορά :-)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθαρισμα + cable management απο την αρχη χθες, στο συστημα της υπογραφης. GPU η R7 250.

 

 

 

 

 

Τα καθετα sata που φαινονται δεξια ειναι στην πισω πλευρα του κουτιου οχι μπροστα.

 

 

 

 

 

 

Τα 6+2 τα αφησα εδω γιατι συντομα θα μπει αλλη gpu. Χρειαστηκε επισης να αφαιρεσω το 4ο drive bay για να χωρεσουν τα καλωδια απο κατω.

 

Δυστυχως ομως στην προσπαθεια μου να περασω το 4+4 της cpu πανω απο το 20+4, ασκησα δυναμη προς τα κατω στην ψυκτρα με αποτελεσμα να "ξεκολλησει" καπως απ τον επεξεργαστη.

Εξαιτιας αυτου idle temp εχω 36-42 ενω θα επρεπε να ειχα 32-34. Εκανα stress test με prime95 και σε full load ειχα 61-63, οσο επρεπε να ειχα δηλαδη. Οποτε σε κανα μηνα που θα αλλαξω gpu θα αλλαξη και την παστα. Εξαλλου εχει 2 χρονια την ιδια.

Στο καρβιδιο 300Ρ μπορεις και καλυτερα απο cable management παντως :) Με λιγη υπομονη γινεται. 

Επισης το 8pin  eps του cpu το περνας απο πανω αριστερα, οχι πανω απο το 24pin. Χωριστα το βαζεις. 

Αν δεν φτανει, προεκτασουλα ή το παιρνας απο την εγκοπη που εχει η καρτα γραφικων συνηθως στα αριστερα οπως κοιτας το κουτι. Βεβαια εγω εχω στο 2ο πισι το 300R με παραθυρο, οποτε φαινονται ολα τα καλωδια και το προσπαθησα πολυ για το cable management. Αν δε θες δεματικα, βαλε τα απλα tireups ευκαμπτα (αυτα που πιανεις τα καλωδια κλασικα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο καρβιδιο 300Ρ μπορεις και καλυτερα απο cable management παντως :) Με λιγη υπομονη γινεται. 

Επισης το 8pin  eps του cpu το περνας απο πανω αριστερα, οχι πανω απο το 24pin. Χωριστα το βαζεις. 

Αν δεν φτανει, προεκτασουλα ή το παιρνας απο την εγκοπη που εχει η καρτα γραφικων συνηθως στα αριστερα οπως κοιτας το κουτι. Βεβαια εγω εχω στο 2ο πισι το 300R με παραθυρο, οποτε φαινονται ολα τα καλωδια και το προσπαθησα πολυ για το cable management. Αν δε θες δεματικα, βαλε τα απλα tireups ευκαμπτα (αυτα που πιανεις τα καλωδια κλασικα).

 

Ευχαριστω, με την αλλαγη gpu/παστας θα προσπαθησω και αυτο και ο,τι αλλο προκυψει, τωρα βαριεμαι να ξαναασχοληθω :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο νέο κουτάκι Corsair 500R, με παλιό hardware για την ώρα μέσα.

 

Με το κινητό είναι τραβηγμένες και η εσωτερική είναι πολύ θολή, αλλά ο υπολογιστής είναι πατρικό οπότε δεν μπορώ να κάνω κάτι.

 

Specs 

Q9400 @ 3.2

8Gb 800mhz 

Gigabyte P965DS4

Gigabyte GTX460

Seasonic S12II 620

1TB WD blue + 500Gb WD

 

Αθόρυβο ακόμα και σε full load, το ζηλέυω... Εμένα κάνει σαν ATR 72 στην απογείωση.

post-317077-0-18589600-1464985662_thumb.jpg

post-317077-0-01036300-1464985675_thumb.jpg

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι να μεγαλώνει η παρέα των s340 nzxtάδων :) ( μήπως να αλλάξεις τον φωτισμό σε κάτι πιο λευκό εσωτερικά; )

θα μπορουσα αλλα θα φαινεται το απαισιο ανεμιστηρακι της noctua!
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pc της υπογραφής μου είναι πραγματικά ότι πιο αθόρυβο είχα! Αφού δεν βάζω κάρτα γραφικών για να μην χαλάσω την ησυχία :P

χαχα...μπα μη σε ανυσηχει η καρτα δεν εχει φασαρια..οι δισκοι μονο εχουν..καιγω τους εχω ξηλωσει πλεον γιαυτο το λογο και μονο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...