Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλαγή κουτιού ξανά...

Phanteks enthoo pro m

 

Αυτό το πλαινό τζάμι...θεσπέσιο.! Ωραίο το αποτέλεσμα αλλά τον ssd δεν θα τον άφηνα εκεί. Αν ήταν σκουρόχρωμός ναι.

 

 

Οι μύτες απο τα κατσαβίδια στην πράσινηγ θήκη. Best seller, έχω τις ίδιες. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για πες εμπειρία και εσύ από το phanteks. Πως σου φαίνεται, μειονεκτήματα-πεονεκτήματα.

 

ΥΓ: Η Η7 κούκλα είναι.

Αρκετά καλές οι εντυπώσεις αν και αρχικά είχα κάποια θεματάκια. Στα μειονεκτήματα το πίσω panel που δεν το λες και πολύ στιβαρό, επίσης μάλλον κάπου είχε χτυπηθεί και ψιλοφρακάρει. Πάλεψα αρκετά για να το βγάλω. 

Άλλο ένα περίεργο είναι ότι το αυτοκολλητάκι της phanteks που βρίσκεται στο κέντρο το βρήκα κατά τύχη γιατί ήταν κολλημένο σε μια γωνία στο ταβάνι του κουτιού(δεν γνωρίζω αν έτσι έπρεπε να είναι). 

Στα συν η μεγάλη ευκολία στο cable management. Πολύ ευρύχωρο πίσω και τα σκρατσάκια λύνουν χέρια.

Αυτό το πλαινό τζάμι...θεσπέσιο.! Ωραίο το αποτέλεσμα αλλά τον ssd δεν θα τον άφηνα εκεί. Αν ήταν σκουρόχρωμός ναι.

 

 

Οι μύτες απο τα κατσαβίδια στην πράσινηγ θήκη. Best seller, έχω τις ίδιες. :-D

Τον δίσκο το έβαλα τελικά εκεί γιατί ήταν ο μοναδικός τρόπος να χρησιμοποιήσω μόνο ένα καλώδιο τροφοδοσίας sata από το τροφοδοτικό(υπάρχει και ενας hd στις πίσω θέσεις) αν τον έβαζα πίσω από τη μητρική θα έπρεπε να πίξω στα καλώδια.

 

Οι μύτες αυτές με έχουν σώσει... ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες εμπειρία και εσύ από το phanteks. Πως σου φαίνεται, μειονεκτήματα-πεονεκτήματα.

 

ΥΓ: Η Η7 κούκλα είναι.

Ήμουν στο τσακ να ρωτήσω ποια είναι και μετά είδα το σχόλιό σου. Πραγματικά πολύ όμορφη αλλά και όλο το αποτέλεσμα πολύ δυνατό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο ένα σουλούπωμα του υπολογιστή της κοπελίας μου. Δυστυχώς δεν έβγαλα το πριν να γελάγατε λίγο με την συναρμολόγηση του e-shop. Αλλαγές, πριν ένα τροφοδοτικό ms-tech, στοκ cooler και case ένα Aerocool GT. Μετά, Xfx pro core, Be quiet Pure Rock, και case Zalman Z9 Neo Black. Μπορω να πώ ένα τιμιότατο κουτάκι για τα 55€ του. Ποιότητα κατασκευής υποδεέστερη απο ακριβά κουτιά προφανώς άλλα πολλά features και χώροι για πολύ καλό cable management.

 

20160905 214640

20160905 214524

20160905 214459

20160905 214443

20160905 214431

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε πινελακι,blower κοινως φυσηστηρας και ενα καλο σπρει πεπιεσμενου αερα και γινετε καινουργιο  

 

RU talking 2 me; 

και blower και πεπιεσμένου παραπάει B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος denis_kos. Ερωτηση. Ποιο XFX Pro core εχεις; (Watt). Ειναι λιγο σαματατζιδικο, ετσι δεν ειναι; Εμενα το pro 650W μετα απο 1.5 χρονο παρουσιασε και coil whine (στης κοπελιας το pc ειναι). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 750w ειναι. Το πήρα μεταχειρισμένο και μόλις προχτές ξεκινησα να το δουλεύω. Ειναι λιγάκι αλλα σε ανεκτά επίπεδα. Coil whine δεν έχει προς το παρών,σε stress test τουλάχιστον. Θα το δώ και σε gaming τι παίζει κ θα ενημερώσω αν βγάλει κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κουτι πανω στο γραφειο, οποτε σκεψου, πηρα ενα φαν κοντρολλερ, εκλεισα τελειως ολους τους ανεμιστηρες, εσβησα δισκους, και ακουγοταν ΜΟΝΟ το τροφοδοτικο (ακομα και σε idle- δε το συζηταω για loads...). Εβαλα πισω το xfx ts 550 και βρηκα την υγεια μου. 

 

 

Ontopic , τελικα απο το να παιρνω ledοταινια και να κοβω και να ραβω, μου βγηκε πιο φτηνο αυτο, και εκανα και τη δουλεια που ηθελα!

 

post-269452-0-53467300-1473330078_thumb.jpg

 

 

 

post-269452-0-51800500-1473330140_thumb.jpg

 

 

Μενει να δεσω τα καλωδιακια τωρα και ετοιμος :)

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κουτι πανω στο γραφειο, οποτε σκεψου, πηρα ενα φαν κοντρολλερ, εκλεισα τελειως ολους τους ανεμιστηρες, εσβησα δισκους, και ακουγοταν ΜΟΝΟ το τροφοδοτικο (ακομα και σε idle- δε το συζηταω για loads...). Εβαλα πισω το xfx ts 550 και βρηκα την υγεια μου.

 

 

Ontopic , τελικα απο το να παιρνω ledοταινια και να κοβω και να ραβω, μου βγηκε πιο φτηνο αυτο, και εκανα και τη δουλεια που ηθελα!

 

20160908_131124.jpg

 

 

 

 

 

Μενει να δεσω τα καλωδιακια τωρα και ετοιμος :)

Τα ίδια led χρησιμοποιώ κι εγώ. Τα πρώτα που είχα πάρει είχαν ταινία διπλής όψης αλλα πλέον βγαίνουν μαγνητικά και βολεύουν πάρα πολύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ontopic , τελικα απο το να παιρνω ledοταινια και να κοβω και να ραβω, μου βγηκε πιο φτηνο αυτο, και εκανα και τη δουλεια που ηθελα!

Πόσο την πήρες και από που?

 

Εγώ πάντως πήρα 1m RGB ταινία (με μετασχηματιστή σε molex + χειριστήριο) από το ebay με 5 ευρώ. Δεν είναι μαγνητική όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια led χρησιμοποιώ κι εγώ. Τα πρώτα που είχα πάρει είχαν ταινία διπλής όψης αλλα πλέον βγαίνουν μαγνητικά και βολεύουν πάρα πολύ.

Βολευουν δε λες τιποτα... Οπως και το καλωδιακι επεκτασης τους βολευει!

Δε νομιζω οτι χρειαζομαι κατι αλλο πλεον. Η παλια ταινια  πηγε στης κοπελιας το pc :P

 

 

Πόσο την πήρες και από που?

 

Εγώ πάντως πήρα 1m RGB ταινία (με μετασχηματιστή σε molex + χειριστήριο) από το ebay με 5 ευρώ. Δεν είναι μαγνητική όμως.

απο το eworld 19.90. Αυτο ειναι 2 λεντοταινιες που εχουν καλωδιο επεκτασης ωστε να μπει ενα πανω και ενα κατω, και εχουν ενα μικρο τροφοδοτικο με το ματακι και το καλωδιο σε molex. Ακριβουτσικα σχετικα, απλα δεν ηθελα να παρω κατι τετοιο απο εξω , οποτε χαλαλι τα περισσοτερα χρηματα :)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...