Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσο την πήρες και από που?

 

Εγώ πάντως πήρα 1m RGB ταινία (με μετασχηματιστή σε molex + χειριστήριο) από το ebay με 5 ευρώ. Δεν είναι μαγνητική όμως.

Αν μπορεις βαλε λινκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ απο E-world τα πήρα. Απλά δεν βλέπω να τα έχει στο skroutz ούτε στο site αυτή τη στιγμή. Είναι αυτά:

 

https://www.skroutz.gr/c/1618/ledstrips.html?keyphrase=deepcool+rgb

 

Είναι 1-2 ευρώ πιο ακριβά αλλά...μικρό το κακό. Πήγα πριν 2 βδομάδες και πήρα 3 συσκευασίες απο E-World οπότε μάλον απόθεμα τέλος.  :-D  :-D

 

Σε γενικές γραμμές, δεν είναι τα πιο φθηνά, υπάρχουν λεντοταινίες μακράν φθηνότερες εκεί έξω. Απλά η συγκεκριμένη φαίνεται πολύ ποιοτική, αδιάβροχη αν κρίνω απο την επένδυση των ταινιών και οι αποχρώσεις που βγάζει είναι πραγματικά πιστές και όμορφες. 

 

Καμμία σχέση με τις φθηνές του κιλού ή την αντίστοιχη ταινία που πουλάει το jumbo.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ απο E-world τα πήρα. Απλά δεν βλέπω να τα έχει στο skroutz ούτε στο site αυτή τη στιγμή. Είναι αυτά:

 

https://www.skroutz.gr/c/1618/ledstrips.html?keyphrase=deepcool+rgb

 

Είναι 1-2 ευρώ πιο ακριβά αλλά...μικρό το κακό. Πήγα πριν 2 βδομάδες και πήρα 3 συσκευασίες απο E-World οπότε μάλον απόθεμα τέλος. :-D :-D

 

Σε γενικές γραμμές, δεν είναι τα πιο φθηνά, υπάρχουν λεντοταινίες μακράν φθηνότερες εκεί έξω. Απλά η συγκεκριμένη φαίνεται πολύ ποιοτική, αδιάβροχη αν κρίνω απο την επένδυση των ταινιών και οι αποχρώσεις που βγάζει είναι πραγματικά πιστές και όμορφες.

 

Καμμία σχέση με τις φθηνές του κιλού ή την αντίστοιχη ταινία που πουλάει το jumbo.

Επικοινώνησα με το μαγαζί που φαινεται στο skroutz αλλά μου είπε ότι περιμένει παραλαβή τέλος του μήνα.

Πιστεύω αξίζει το κάτι παραπάνω γιατί στα έχει όλα έτοιμα(molex), είναι μαύρα όλα και είναι και μαγνητική οι ταινίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορεις βαλε λινκ.

http://www.ebay.com/itm/281893626672?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Φαίνεται ότι ανέβασαν την τιμή.

 

[...]

Θα τις έχω στο νού μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ απο E-world τα πήρα. Απλά δεν βλέπω να τα έχει στο skroutz ούτε στο site αυτή τη στιγμή. Είναι αυτά:

 

https://www.skroutz.gr/c/1618/ledstrips.html?keyphrase=deepcool+rgb

 

Είναι 1-2 ευρώ πιο ακριβά αλλά...μικρό το κακό. Πήγα πριν 2 βδομάδες και πήρα 3 συσκευασίες απο E-World οπότε μάλον απόθεμα τέλος.  :-D  :-D

 

Σε γενικές γραμμές, δεν είναι τα πιο φθηνά, υπάρχουν λεντοταινίες μακράν φθηνότερες εκεί έξω. Απλά η συγκεκριμένη φαίνεται πολύ ποιοτική, αδιάβροχη αν κρίνω απο την επένδυση των ταινιών και οι αποχρώσεις που βγάζει είναι πραγματικά πιστές και όμορφες. 

 

Καμμία σχέση με τις φθηνές του κιλού ή την αντίστοιχη ταινία που πουλάει το jumbo.

Ειχε 2 κομματια αποθεμα οταν παρηγγειλα. Μεχρι να πεις κιμινο, ειχε 0 , οποτε την κατεβασαν απο το eworld! 

Ειναι πραγματικα ποιοτικα και πολυ καλα τα χρωματακια που εχει! 

 

 

http://www.ebay.com/itm/281893626672?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Φαίνεται ότι ανέβασαν την τιμή.

 

Θα τις έχω στο νού μου.

Δε ξερω τι ποιοτητα ειναι (5050 λεει οτι ειναι), αλλα ισως να αξιζει να παρω αλλη μια να υπαρχει :P Ουτε 10€ δε κανει...(στο μεταξυ το χειριστηριο ειναι ακριβως ιδιο, με ιδιες λειτουργιες)
Απλα αν θες να βαλεις σε 2 σημεια, θες παλι κατι τετοιο αν δε κανω λαθος (για τα κοψε-ραψε). Και ενα ακομη για την επεκταση (που δε μπορω να βρω τωρα , δε το'χω στους σελιδοδεικτες μου :P
Εδω βρισκεις με ενα 20ρικο τις αλλες που ειναι 5Μ SMD5050, αδιαβροχες ή μη, και απλα ο λογος αγορας "ετοιμων" , ειναι η αποφυγη της κοπτοραπτικης πιστευω. Και αυτη απο το ebay στη λιστα μου λοιπον :)
 
 
Στο μεταξυ, σορρυ για το μεγαλο post, αλλα εβγαλα ενα βιντεακι οπου φαινεται αυτο το "εφφε" της ανακλασης του φωτος (στον ανεμιστηρα πισω) καθως αυξομειωνεις την ενταση των led. Λες και αλλαζω στροφες στον ανεμιστηρα ειναι και στο τελος καταληγει με 50rpm!!  Ανεμιστηρας στο ~30-35%. Φαση εχει :D (τα παιδια παιζει :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Εντάξει, προς το παρόν, 1 μέτρο με φτάνει. Το χειριστήριο προς έκπληξή μου ό,τι πατάς κάνει η ταινία. Ζεσταίνεται λίγο εύκολα, αλλά εντάξει δεν έχω απαιτήσεις με 5 ευρώ. Δεν την έχω βάλει ακόμη στο PC (περιμένω να την βάλω με νέα GPU και ένα fan), την δοκίμασα σε με εξωτερικό PSU.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινώνησα με το μαγαζί που φαινεται στο skroutz αλλά μου είπε ότι περιμένει παραλαβή τέλος του μήνα.

Πιστεύω αξίζει το κάτι παραπάνω γιατί στα έχει όλα έτοιμα(molex), είναι μαύρα όλα και είναι και μαγνητική οι ταινίες.

 

Κάνε ένα τηλ και στο Eworld, δεν πιστεύω να έμεινε. Έχει απόθεμα γενικά.

 

 

(στο μεταξυ το χειριστηριο ειναι ακριβως ιδιο, με ιδιες λειτουργιες)

 
Στο μεταξυ, σορρυ για το μεγαλο post, αλλα εβγαλα ενα βιντεακι οπου φαινεται αυτο το "εφφε" της ανακλασης του φωτος (στον ανεμιστηρα πισω) καθως αυξομειωνεις την ενταση των led. Λες και αλλαζω στροφες στον ανεμιστηρα ειναι και στο τελος καταληγει με 50rpm!!  Ανεμιστηρας στο ~30-35%. Φαση εχει :D (τα παιδια παιζει :P

 

 

Εγώ χρησιμοποιώ ένα χειριστήριο για όλες τις λεντοταινίες. Δεν έχουν καμμία διαφορά. Το μόνο διαφορετικό είναι ότι της DeepCool είναι μαύρο και γι'αυτό χρησιμοποιώ αυτό.

Τώρα για τις στροφές του fan, έτσι είναι, ανάλογα την φωτεινότητα δείχνει το fan ότι περιστρέφεται διαφορετικά. Hertzzzzz.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα μιας και βλέπω ότι μιλάτε για led έχω να κάνω μια ερώτηση. 

Για να καταλάβετε γενικά έχω κώλυμα με τον φωτισμό και τον ήχο στην ζωή μου , οποτε τώρα με το pc μπήκα στο τριπάκι να κάνω το γραφείο ακόμα καλύτερο και να δημιουργήσω καλύτερη ατμόσφαιρα.

Από ήχο είμαι άριστος και μένει μονο ο φωτισμός . Το εσωτερικό του κουτιού έχει motherboard και σε λίγο κάρτα με rgb led  που δίνουν ωραίο εφέ. Το μονο που θέλω είναι να προσθέσω λευκό φωτισμό γιτί διαφορετικά κάνει μπαμ ο rgb φωτισμός αλλα δεν φαίνεται και πολύ παραδίπλα .

Πίσω και πάνω έχω white led fans και κάνουν ακριβώς αυτό που θέλω αλλα όλη η άλλη πλευρά απέναντι μένει σκοτεινή. 



Αν πάρω την παραπάνω ταινία μπορώ να επηρεάσω το ποσο φωτεινή είναι η παίζει στο τέρμα συνεχεια ?

φοβάμαι απλά μην είναι παρα πολύ φωτεινές πράγμα που δεν θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Ο φωτισμος που εδειξες , δε συμφερει οικονομικα imho. Ο RGB παραπανω ( ο ετοιμος ) , εχει ΚΑΙ ασπρο ;) Δεν υποχρεουσαι να εχεις καποια αποχρωση, μπορεις να εχεις και λευκο (ειναι αρκετα ικανοποιητικο και σε οτι ενταση θες, αλλα "μπλεδιζει καπως στην ledοταινια που πηρα εγω τουλαχιστον - στις σκετες λευκες, ειναι καλυτερο το ασπρο)

Οι ταινιες αυτες οπως η παραπανω της bitfenix, παιζουν σε συγκεκριμενη φωτεινοτητα, και ειναι πολυυυυυ φωτεινες (ειχα μια AKASA , για την παραπανω δε μπορω να ειμαι σιγουρος). Νομιζω πως τροπος για να παιξεις με την μιση φωτεινοτητα υπαρχει , αλλα θεωρω αδικος κοπος...

Οποτε για μενα , αν θες διαβασε εδω , και θα μπεις στο κλιμα του φωτισμου στο pc :) Ο οδηγος ειναι υπερ αναλυτικος!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεο συστημα με το enthoo pro acrylic. Απο κοντα απλα υπεροχο.

Κάνε ένα update όμως την υπογραφή :) Πολύ καλό κουτί το εν λόγω , πρόσφατα φτιάξαμε και σε ένα φίλο μου σύστημα σε αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα το ακρυλικ θελω να το παρω μονο και μονο για να βαλω το πισι της κοπελας μου μεσα (εχει το 300R ) :P Ειναι κουκλι και θα της αρεσει πολυ! Αλλα δε θα το παρω :P

 

Αψογο φιλε μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω παιδια! Θα κοιταξω να βγαζω καμια φωτο υψηλοτερης αναλυσης οταν μπορεσω!

 

Το hardware για οσους τους ενδιαφερει:

i7 - 6700k @4.5Ghz

XFX RX 480 8GB

Asus Z170-A

Thermaltake berlin 630w

Hyper X Fury 16gb ddr4

Samsung 750 evo 250GB

1TB καποιος western digital σκληρος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...