Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eυχαριστω παιδια! Θα κοιταξω να βγαζω καμια φωτο υψηλοτερης αναλυσης οταν μπορεσω!

 

Το hardware για οσους τους ενδιαφερει:

i7 - 6700k @4.5Ghz

XFX RX 480 8GB

Asus Z170-A

Thermaltake berlin 630w

Hyper X Fury 16gb ddr4

Samsung 750 evo 250GB

1TB καποιος western digital σκληρος.

Tούμπανο ωραίος.Μέχρι στιγμής τι εντύπωση έχεις για την XFX.?

Εμφανησιακά την γλυκοκοιτάζω πολύ αλλά θέλω και γνώμη για θερμοκρασίες απο χρήστες.

To entho στη τιμή που έχει είναι εκτός ανταγωνισμού πραγματικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Tούμπανο ωραίος.Μέχρι στιγμής τι εντύπωση έχεις για την XFX.?

Εμφανησιακά την γλυκοκοιτάζω πολύ αλλά θέλω και γνώμη για θερμοκρασίες απο χρήστες.

To entho στη τιμή που έχει είναι εκτός ανταγωνισμού πραγματικά.

Μεχρι τους 55-60c οι ανεμιστηρες δεν γυρνανε καν. Με το που την πηρα την εκανα oc κατευθειαν,οποτε δεν μπορω να σου πω για στοκ θερμοκρασιες. Χτες το βραδυ καταφερα να ειμαι stable με τα παρακατω: oc 1288-->1340mhz στον πυρηνα και 2000-->2150mhz στην μνημη. Η καρτα απλα δεν ακουγεται. Full load παιζει στους 75-85c με τον ανεμηστηρα να μην περναει το 50%.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μιας που αναφέρθηκε, καλό είναι οι GPU να μην περνάνε τα 75-80 γιατί θα έχουν μακροχρόνια πρόβλημα οι κολλήσεις του πυρήνα με τα γνωστά αποτελέσματα.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μιας που αναφέρθηκε, καλό είναι οι GPU να μην περνάνε τα 75-80 γιατί θα έχουν μακροχρόνια πρόβλημα οι κολλήσεις του πυρήνα με τα γνωστά αποτελέσματα.

 

 

Θα κοιταξω να φτιαξω ενα fan curve, γιατι το αυτοματο δεν παει πανω απο 50% τους ανεμηστηρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα ειναι αυτονοητο το fan curve σε καρτες που εχουν ως προτεραιοτητα την ησυχια. ~75c θα ηταν μια καλη θερμοκρασια αν την επιτυχεις, σε συνδιασμο με το οσο δυνατον χαμηλοτερο θορυβο. 

Στο μεταξυ μονο εγω ειμαι ή γενικως δε βρισκετε πουθενα xfx review για την 480; 

Καλο το info που δινεις παντως! Thanx. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα ειναι αυτονοητο το fan curve σε καρτες που εχουν ως προτεραιοτητα την ησυχια. ~75c θα ηταν μια καλη θερμοκρασια αν την επιτυχεις, σε συνδιασμο με το οσο δυνατον χαμηλοτερο θορυβο. 

Στο μεταξυ μονο εγω ειμαι ή γενικως δε βρισκετε πουθενα xfx review για την 480; 

Καλο το info που δινεις παντως! Thanx. :)

Oντως δεν υπαρχουν σχεδον καθολου πληροφοριες για τις επιδοσεις της. Παντως φαινεται απο τις καλες υλοποιησεις. 

Στο firestrike με ρολοι 1330mhz μου εβγαλε σκορ 14064, ενω οπως με εννημερωσαν σε αλλο θεμα τα παιδια του φορουμ, η υλοποιηση της msi στα 1330mhz εβγαλε 13400

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα η υλοποιηση και το ποσο καλη ειναι , φαινεται στο gaming... Αφηνω στην ακρη τα benchmark. Στη ζωη μου ειχα τρεξει 2 φορες, και ετρεξα 10 τωρα για να μαθουν καποιοι που ηθελαν πως τα παει η 1070 που εχω. Μου ειναι αδιαφορα ομως τα νουμερα, την καρτα για gaming την παιρνω :) 

Εστω και ετσι , το παραπανω που λες, κατι λεει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα η υλοποιηση και το ποσο καλη ειναι , φαινεται στο gaming... Αφηνω στην ακρη τα benchmark. Στη ζωη μου ειχα τρεξει 2 φορες, και ετρεξα 10 τωρα για να μαθουν καποιοι που ηθελαν πως τα παει η 1070 που εχω. Μου ειναι αδιαφορα ομως τα νουμερα, την καρτα για gaming την παιρνω :)

Εστω και ετσι , το παραπανω που λες, κατι λεει.

Kαι γω φιλε μη φανταστεις, πρωτη φορα τρεχω benchmarks. Και αυτο καθαρα για να δω αν ολα ειναι οκαυ (γιατι ειναι και σχετικα μεγαλο το ποσον που εδωσα) και για να δουμε που βρισκεται η xfx αφου δεν υπαρχουν πολλα reviews. Mεχρι τωρα σε 1080p παιζω σε ultra οτι τιτλο εχω δοκιμασει. Η ουσια ειναι να κανει καλα την δουλεια του, δεν κυνηγαμε νουμερα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα ειναι αυτονοητο το fan curve σε καρτες που εχουν ως προτεραιοτητα την ησυχια. ~75c θα ηταν μια καλη θερμοκρασια αν την επιτυχεις, σε συνδιασμο με το οσο δυνατον χαμηλοτερο θορυβο. 

Στο μεταξυ μονο εγω ειμαι ή γενικως δε βρισκετε πουθενα xfx review για την 480; 

Καλο το info που δινεις παντως! Thanx. :)

Καλησπέρα έχω κάνει εγώ ένα μίνι review με αριθούς απο heaven, και battlefield 1,4. Έχω αυτήν την κάρτα συγκεκριμένα . Ότι θέλεις να μάθεις επιπλέον ρώτα με να σου, και έαν το γνωρίζω μετα χαράς να σου πώ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω σε διπλανο φορουμ ενδιαφεροταν καποιος να δει κατι για XFX :) Εγω εχω gtx1070 , αλλα ειναι καλο να υπαρχουν πληροφοριες γιατι η 480 θα ειναι στο μυαλο μου για το 2ο μηχανημα μου (της κοπελας μου δηλαδη), σε περιπτωση που αποδημησει η 770 εις τοπο χλοερον :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 αλλα ειναι καλο να υπαρχουν πληροφοριες γιατι η 480 θα ειναι στο μυαλο μου για το 2ο μηχανημα μου (της κοπελας μου δηλαδη)

tommy τυχερή αυτή που θα σε πάρει :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...