Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, Stamer είπε

Σιγά τις πατέντες! Γενικά όποιος θέλει τα πάντα περιποιημένα και σωστά (μαζί κι εγώ) θα καταφύγει το λιγότερο σε μία πατέντα για κάτι. Το gpu sagging είναι η δική μου ψύχωση, δεν το μπορώ με τίποτα! Και επειδή (μάλλον λόγω gpu) δεν έπαιζε καλά το σύστημα που είχε το κουτί μου, πήρα το παρακάτω:

https://www.amazon.co.uk/upHere-Graphics-Anodized-Aerospace-Cards(black)/dp/B076GYL25H/ref=sr_1_1_sspa?ie=UTF8&qid=1552828600&sr=8-1-spons&keywords=gpu+anti-sag+bracket&psc=1

Είναι πολύ πιο διακριτικό απ'οτι φαίνεται, το έβαψα και τελείως μαύρο με σπρευ για να μην φαίνεται καν logo και είναι εξαιρετικό. Πάντως θα δοκίμαζα και την λύση του βίντεο.

Η λυση του βιντεο ψιλοβοηθαει αλλα αν η καρτα ειναι πολυ βαρια με τον καιρο θα ξαναγυρει εστω λιγο εμενα που ειχε μπλοκ πανω σχετικα βαρυ δεν κρατησε για πολυ.

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Aurumnus είπε

Μερικοί είναι όχι απλά μεγάλα μαστόρια αλλά και καλλιτέχνες!

Εξαιρετική δουλειά!

Μπορείς να πεις τι ακριβώς έχεις χρησιμοποιήσει; Πλήρη specs;

 

Σε ευχαριστω πολυ....Εξαιρετικη δουλεια δεν ειναι ,εχει πολλα ψεγαδια....

Λοιπον αρχικα εβαψα το κουτι με χρωμα κιμωλιας,μου αρεσει η υφη του και το ματ αποτελεσμα,μετα το περασα ενα κερι(βερνικι για χρωμα κιμωλιας)

Πηρα τα καλωδια που ηθελα,πηρα τα ανεμιστηρακια που μου αρεσαν,λεντοταινια ειχα και πριν,τα κουμπωσα πανω και ετοιμος.Περιμενω να μου ερθουν καποια cable combsπου εχω παραγγειλει για να συμμαζεψω λιγο το χαλι των καλωδιων,οπως επισης και ενα καλωδιο για να μεταφερω την καρτα ηχου γιατι σχεδον ακουμπαει με την καρτα γραφικων....

Δεν εχω τον χρονο που θα ηθελα για να αφιερωσω αλλα το παλευω αναμεσα σε δουλεια,γυναικα,μωρο και υποχρεωσεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, dalain είπε

Που λετε εχεις ενα ωραιο μαυρο απλο λιτο και απερριτο κουτακι και ξαφνικα μια μερα στην καρφωνει να το βαψεις ασπρο...Αφου το κανεις λες ε δεν αλλαζω και κανα καλωδιακι ετσι για αλλαγη....Μετα λες δεν αλλαζω και κανα ανεμιστηρακι,για να δεσει το γλυκο ρε αδερφε...Και λιγες μερες μετα καταντας ετσιιιιιιι......

(Ακομα χρηζει βελτιωσης και πρεπει να περιποιηθω καποια πραγματακια ,και περιμενω να μου ερθουν κατι ψιλολογια,αλλα ειπα να το μοιραστω μαζι σας!)

IMG_20190319_235252-01-2240x2163.jpeg

IMG_20190319_235601-01-2622x2584.jpeg

Μπροστά τι έχεις για intake? Επίσης έχεις κάνει πατέντα και μετέφερες το panel των USB - power κλπ στο κάτω μέρος του κουτιού? 

Επεξ/σία από Νυσταγμένος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Νυσταγμένος είπε

Μπροστά τι έχεις για intake? Επίσης έχεις κάνει πατέντα και μετέφερες το panel των USB - power κλπ στο κάτω μέρος του κουτιού? 

Μπροστά εχω τα δυο ανεμιστηρια που φαίνονται στην φωτογραφία,δεν εχω προσθέσει κατι αλλο.Οσο για το πανελ,ειναι μια ιδιαιτερότητα του κουτιού που σου επιτρέπει να το βάλεις οπου θες (μπροστά, πάνω ή κάτω).Το συγκεκριμένο κουτί μπορεις να το βάλεις και ξαπλα αφου οι βιδες που συγκρατούν το πισω πανελ εχουν λαστιχενια "παπουτσακια" για να πατάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dalain είπε

Μπροστά εχω τα δυο ανεμιστηρια που φαίνονται στην φωτογραφία,δεν εχω προσθέσει κατι αλλο.Οσο για το πανελ,ειναι μια ιδιαιτερότητα του κουτιού που σου επιτρέπει να το βάλεις οπου θες (μπροστά, πάνω ή κάτω).Το συγκεκριμένο κουτί μπορεις να το βάλεις και ξαπλα αφου οι βιδες που συγκρατούν το πισω πανελ εχουν λαστιχενια "παπουτσακια" για να πατάει.

Πόσα mm είναι τα ανεμιστηράκια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Νυσταγμένος είπε

Ωραίος! Από θόρυβο και σκονη πως πάει? Στο skroutz αυτό είναι το παράπονο όλων. 

Κοιτα το κουτί ειναι ανοιχτό απο παντού οποτε ειναι ευάλωτο στην σκονη και ακούγονται τα πάντα.Επειδη μου αρέσει να είναι καθαρό το καθαρίζω μία φορά τον μήνα.Τα φανακια τα έβαλα χθές.Στην αρχη με φουλ στροφές ήταν ενοχλητικά,μετα που ρυθμίστηκαν απο το bios δεν ακούγονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

GOcnhtomvo7kCNhFyVRhHskyk-XvHFiZyNCc8XF6

8KCj0388xYiFa_UCpB37jurHtfOf-1k88LwqWGCA

Έχω αλλους 2 ML140 λέω να τους βάλω στο ψυγείο για push pull αν και...δεν ζεσταίνεται καθόλου και είναι και αθόρυβο.

image.png.46649f6cd044ddeed55e47a75aba3e23.png

Επεξ/σία από GRat
  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ύστερα από πολλά χρόνια που είχα το παλιό pc μου είπα να κάνω και εγώ μια αναβάθμιση. Μόνο τα ανεμιστηράκια θέλω να αλλάξω γιατί το πίσω έχει ένα σπασμένο πτερύγιο και άλλο ένα κάνει λίγο θόρυβο και το καλοκαίρι ίσως την κάρτα γραφικών.

 

Με τις φωτογραφίες δεν το έχω και πολύ :P

spacer.png

 

spacer.png

 

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...