Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, glight είπε

Κάνε κάτι με τα καλώδια ΑΜΕΣΩΣ! Αδικείς το κουτί

σωστο αλλα δεν γινετε τιποτα οσο κ να κρυψω ..κ εγω θελω να μην φαινονται  ...το εβαλα πισω ...Αλλαξα vga  ,κ αυτη εχει απο πανω το ρευμα,η προηγουμενη ,ιδια παλι ,το ειχε πλαγια κ καπως τα  βολεβα,ευχαριστω παντως...κ δεν ειναι,,,κουτι .... lol 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, anemosrider είπε

σωστο αλλα δεν γινετε τιποτα οσο κ να κρυψω ..κ εγω θελω να μην φαινονται  ...το εβαλα πισω ...Αλλαξα vga  ,κ αυτη εχει απο πανω το ρευμα,η προηγουμενη ,ιδια παλι ,το ειχε πλαγια κ καπως τα  βολεβα,ευχαριστω παντως...κ δεν ειναι,,,κουτι .... lol 😂

Με λιγη προσπάθεια και τα κατάλληλα υλικά γίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινάω σιγά σιγά την αναβάθμιση του κουτιού μου. Ακόμα στην αρχή είμαι. Οι αλλαγές που θέλω να κάνω είναι:

- Να πάρω ένα Modular τροφοδοτικό και να "πετάξω" τα περιττά καλώδια καθώς και το άσχημο καλώδιο προς την κάρτα γραφικών

- Θέλω να βάλω την υδρόψυξη H80 που έχω απλά δεν κάθεται καλά στη μητρική γιατί θέλει rubber washers. Κλασσικό πρόβλημα με κάποιες corsair

- Να αλλάξω τα πολύ καλά φανάκια της arctic cooling με aRGB.

- δεν ξέρω τι να κάνω με τα καλώδια της 3ης φωτό.... καμιά ιδέα;

 

IMG_20200301_113338.jpg

IMG_20200301_113356.jpg

IMG_20200301_113422.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, anemosrider είπε

σωστο αλλα δεν γινετε τιποτα οσο κ να κρυψω ..κ εγω θελω να μην φαινονται  ...το εβαλα πισω ...Αλλαξα vga  ,κ αυτη εχει απο πανω το ρευμα,η προηγουμενη ,ιδια παλι ,το ειχε πλαγια κ καπως τα  βολεβα,ευχαριστω παντως...κ δεν ειναι,,,κουτι .... lol 😂

Το ρεύμα της μητρικής μπορεί να περάσει από κάτω και πίσω από το «κουτί» και να βγεί στην τρύπα που φαίνεται πάνω από το μπόρντ. (για αυτό τον σκοπό την έχουν εκεί)
Ομοίως και το καλώδιο της vga μπορεί να περαστεί από κάτω και πίσω και να βγαίνει μαζί με το κόκκινο sata καλώδιο ώστε να είναι μισοκρυμμένο πίσω από την κάρτα.

Τρόπο θέλει. ;)
Παράδειγμα:
HTB1nnTZe8Kw3KVjSZTEq6AuRpXa9.jpg

Επεξ/σία από dpolal
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, dalain said:

Project: Mercury D.
Status:  Under Construction

IMG_20200301_030300_pwr033-01_copy_3174x2378.jpeg

Αψογη ιδεα (αισθητικα) για τα γραφικα. Ελπιζω να αναπνέει απο πισω μονο. 

Πολυ δυνατο οπως μας εχεις συνηθισει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dalain είπε

Project: Mercury D.
Status:  Under Construction

IMG_20200301_030300_pwr033-01_copy_3174x2378.jpeg

Μήπως θα ήταν καλύτερα να «γυρίσεις» την μεταλλική πλακέτα 180 μοίρες έτσι ώστε όλα τα καλώδια να «φεύγουν» από την κάτω μεριά  για να κρυφτούν ποιό εύκολα ;;
Ωραίο φαίνεται πάντως. ❤️

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, deafman είπε

Αψογη ιδεα (αισθητικα) για τα γραφικα. Ελπιζω να αναπνέει απο πισω μονο. 

Πολυ δυνατο οπως μας εχεις συνηθισει

Εχω ανοιξει τρυπα απο πισω κ εχει κ κενό μεταξύ καρτας κ πλατης

1 ώρα πριν, dpolal είπε

Μήπως θα ήταν καλύτερα να «γυρίσεις» την μεταλλική πλακέτα 180 μοίρες έτσι ώστε όλα τα καλώδια να «φεύγουν» από την κάτω μεριά  για να κρυφτούν ποιό εύκολα ;;
Ωραίο φαίνεται πάντως. ❤️

Επειδή θα μπει ψυγείο κατω και θα εμπλεκαν ολα μαζι προτιμησα να μπει ετσι.Οπως κ να εχει θα γινει το απαραίτητο cable management

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

😅😇😇o καθενας λεει το κοντο του κ μακρυ του,🙂 καλο-δεχουμενα ολα τα σχολια..😉ειναι η,,τριτη βιτρινα που εχω,κ μου αρεσει ετσι οπως ειναι,τα καλωδια  κοντα ,για να τα παω,,γυρω-γυρω ,το καθε πραγμα εχει της ιδιοτροπιες του..κ ειναι διαφορετικο απο τα αλλα!! με τους υπολογιστες ασχολουμε απο 1996 .εμενα παντως αυτο το..κουτι δεν μου αρεσει διολου,ενα κρυο πραμα ειναι!!!😇😅

 

21 ώρες πριν, glight είπε

Κάνε κάτι με τα καλώδια ΑΜΕΣΩΣ! Αδικείς το κουτί

 

δεν θελω να προσβαλω κανεναν,,,χιουμορ κανω ετσι..;; με αυτο που ειπα οτι ,,,o καθενας λεει το κοντο του κ μακρυ του..☺️☺️ουτε κοροιδευω την προσπαθεια του οποιοδιποτε..αλλα κατι που μου αρεσει το λεω,κ το αντιστροφο,,σαν εμφανιση μιλαω παντα!!αυτα καλη Κυριακη ,κ παμε για αετο!!..κ λαγανα!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, anemosrider είπε

😅😇😇o καθενας λεει το κοντο του κ μακρυ του,🙂 καλο-δεχουμενα ολα τα σχολια..😉ειναι η,,τριτη βιτρινα που εχω,κ μου αρεσει ετσι οπως ειναι,τα καλωδια  κοντα ,για να τα παω,,γυρω-γυρω ,το καθε πραγμα εχει της ιδιοτροπιες του..κ ειναι διαφορετικο απο τα αλλα!! με τους υπολογιστες ασχολουμε απο 1996 .εμενα παντως αυτο το..κουτι δεν μου αρεσει διολου,ενα κρυο πραμα ειναι!!!😇😅

Κοίτα φίλε.
Και εμείς παλιοί είμαστε και τα σχόλια τα κάνουμε προκειμένου να βοηθήσουμε χωρίς να θέλουμε να το παίξουμε έξυπνοι και ειδήμονες.
Αλλά 200 ευρώ τροφοδοτικό και κοντά καλώδια δεν, κάτι δεν κολλάει.

Περί ορέξεως βέβαια, όπως είπες, λαγάνα και ταραμά. :D

 

Επεξ/σία από dpolal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dpolal είπε

Κοίτα φίλε.
Και εμείς παλιοί είμαστε και τα σχόλια τα κάνουμε προκειμένου να βοηθήσουμε χωρίς να θέλουμε να το παίξουμε έξυπνοι και ειδήμονες.
Αλλά 200 ευρώ τροφοδοτικό και κοντά καλώδια κάτι δεν κολλάει.

Περί ορέξεως βέβαια, όπως είπες, λαγάνα και ταραμά. :D

Εγω πάντως το πρώτο μου pc το εφτιαξα το 2017,μεχρι πριν ειχα λαπτοπακια.....εχω πολλά να μάθω ακόμα....ακομα κ στα 40 μου 😉😉😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dalain είπε

Εγω πάντως το πρώτο μου pc το εφτιαξα το 2017,μεχρι πριν ειχα λαπτοπακια.....εχω πολλά να μάθω ακόμα....ακομα κ στα 40 μου 😉😉😉

Εγώ πάλι, στο πρώτο κουτί υπολογιστή που άνοιξα για να περιεργαστώ/πειράξω ο επεξεργαστής ΔΕΝ είχε ψύκτρα, γιατί απλά δεν χρειαζόταν τότε. 😅

Καλά Κούλουμα. 😊

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

☺️κιομως ,φιλαρακι ειναι κοντα, ειδικα το ΑΤΧ 12V...τσιμα τσιμα ειναι ☺️,,κ .ὀ.ταραμας..δεν μου αρεσει διολου.....ουτε ...μασαω,,ουτε τρωω χαχαχαχαχαχαχα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για απαντήστε μου οι ειδικοί.
Aν στήσω σύστημα σε κάτι τέτοιο γίνομαι αυτόματα κάγκουρας ή θα χρειαστεί παραπάνω προσπάθεια ;;;

ah600w_02.jpg

ah600w_05.jpg

Επεξ/σία από dpolal
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...