Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, toutsos είπε

Καλημέρα. Μπορείς να μου πεις ποιο καλώδιο παρήγγειλες που συνδέει το molex σε header;

Δεν είναι molex τα φανάκια που έχω όρθια έχουν διπλό βύσμα και molex και τρία pin και επειδή δεν έχω χώρο στην μητρική και δεν φτάνουν τα καλώδια έχω παραγγείλει ένα splitter 1 to 3 pin

Τρέχω τώρα ένα realbench stress test εδώ και 20 λεπτά έχω max 74 βαθμούς επεξεργαστή 63 στην κάρτα.

Από θόρυβο ποιο πολύ κάνει το core 2 duo του πεθερού.

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, LLLEFTERIS είπε

Δεν είναι molex τα τακάκια που έχω όρθια έχουν διπλό βύσμα και molex και τρία pin και επειδή δεν έχω χώρο στην μητρική και δεν φτάνουν τα καλώδια έχω παραγγείλει ένα splitter 1 to 3 pin

Από απλή περιέργεια, αξίζει οικονομικά το ότι παίρνεις όλα αυτά τμηματικά (ανεμηστήρες καλώδια κλπ) για να δουλευουν τα fans ανάλογα με την εσωτερική θερμοκρασία ή θα ήταν πιο καλά να έπαιρνες έτοιμα Κιτ ανεμιστήρων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, D1mm1s είπε

Από απλή περιέργεια, αξίζει οικονομικά το ότι παίρνεις όλα αυτά τμηματικά (ανεμηστήρες καλώδια κλπ) για να δουλευουν τα fans ανάλογα με την εσωτερική θερμοκρασία ή θα ήταν πιο καλά να έπαιρνες έτοιμα Κιτ ανεμιστήρων?

Καλύτερα κιτ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, D1mm1s είπε

Αφού καθόμαστε μέσα ας κάνουμε κάτι να περάσει η ώρα και να ομορφηνουμε το PC μας...!!

90568537_1090944314604789_2868376136058929152_n.jpg.0416f8bb3518f616147a826984858d54.jpg

Από ebay είναι; Μπορώ να έχω ένα link; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, D1mm1s είπε

Από AliExpress τα είχα παραγγείλει.

https://www.aliexpress.com/item/32882388192.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.13d04c4dv4OigH

Μεγειες μεγειες....Οταν τα βαλεις πανω ενημερωσε μας αν είναι οκ γιατι τα εχω δει κ εγω κ θέλω να παραγγείλω.Και εννοείται φωτό τοποθετημένα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, dalain είπε

Μεγειες μεγειες....Οταν τα βαλεις πανω ενημερωσε μας αν είναι οκ γιατι τα εχω δει κ εγω κ θέλω να παραγγείλω.Και εννοείται φωτό τοποθετημένα

Ευχαριστώ πολύ!!

Λοιπόν τα έβαλα και φάινεται να είναι οκ.. Μέχρι στιγμής λειτουργούν όλα ομαλά.

Τα έχω πάνω στο PC περιπου 45 λεπτά με 1 ώρα και so far δεν έχει σβήσει, όπως επίσης δεν μου έχει κάνει τπτ περίεργο.

Το μόνο κακό που διαπίστωσα, όπως θα δείτε και εσείς, είναι ότι πρέπει με το που τελειώσει η όλη φάση με τον Ιό να πάω να πάρω ένα άλλο κουτί.

Παιδεύτικα πάρα πολύ γιατί δεν έχει καθόλου χώρο από πίσω και το αποτέλεσμα με τους δίσκους και με τα καλώδια που φαίνονται δεν μου αρέσει καθόλου..
Όπως και να έχει το ανεβάζω μόνο και μόνο για να δείτε τα νέα καλώδια τα οποία τα συστήνω...!!

90596743_217331906299130_4929250076317974528_n.jpg.47f43e4160d9cf169f417fceb5ba43bd.jpg

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, D1mm1s είπε

Ευχαριστώ πολύ!!

Λοιπόν τα έβαλα και φάινεται να είναι οκ.. Μέχρι στιγμής λειτουργούν όλα ομαλά.

Τα έχω πάνω στο PC περιπου 45 λεπτά με 1 ώρα και so far δεν έχει σβήσει, όπως επίσης δεν μου έχει κάνει τπτ περίεργο.

Το μόνο κακό που διαπίστωσα, όπως θα δείτε και εσείς, είναι ότι πρέπει με το που τελειώσει η όλη φάση με τον Ιό να πάω να πάρω ένα άλλο κουτί.

Παιδεύτικα πάρα πολύ γιατί δεν έχει καθόλου χώρο από πίσω και το αποτέλεσμα με τους δίσκους και με τα καλώδια που φαίνονται δεν μου αρέσει καθόλου..
Όπως και να έχει το ανεβάζω μόνο και μόνο για να δείτε τα νέα καλώδια τα οποία τα συστήνω...!!

90596743_217331906299130_4929250076317974528_n.jpg.47f43e4160d9cf169f417fceb5ba43bd.jpg

κριμα να εχεις τοσο ωραια parts και να σ χαλαει την εκονα το chieftec και τα molex

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, D1mm1s said:

Ευχαριστώ πολύ!!

Λοιπόν τα έβαλα και φάινεται να είναι οκ.. Μέχρι στιγμής λειτουργούν όλα ομαλά.

Τα έχω πάνω στο PC περιπου 45 λεπτά με 1 ώρα και so far δεν έχει σβήσει, όπως επίσης δεν μου έχει κάνει τπτ περίεργο.

Το μόνο κακό που διαπίστωσα, όπως θα δείτε και εσείς, είναι ότι πρέπει με το που τελειώσει η όλη φάση με τον Ιό να πάω να πάρω ένα άλλο κουτί.

Παιδεύτικα πάρα πολύ γιατί δεν έχει καθόλου χώρο από πίσω και το αποτέλεσμα με τους δίσκους και με τα καλώδια που φαίνονται δεν μου αρέσει καθόλου..
Όπως και να έχει το ανεβάζω μόνο και μόνο για να δείτε τα νέα καλώδια τα οποία τα συστήνω...!!

90596743_217331906299130_4929250076317974528_n.jpg.47f43e4160d9cf169f417fceb5ba43bd.jpg

Έβγαλες γυναικάρα με τακούνια σε πατσατζίδικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, D1mm1s είπε

Ευχαριστώ πολύ!!

Λοιπόν τα έβαλα και φάινεται να είναι οκ.. Μέχρι στιγμής λειτουργούν όλα ομαλά.

Τα έχω πάνω στο PC περιπου 45 λεπτά με 1 ώρα και so far δεν έχει σβήσει, όπως επίσης δεν μου έχει κάνει τπτ περίεργο.

Το μόνο κακό που διαπίστωσα, όπως θα δείτε και εσείς, είναι ότι πρέπει με το που τελειώσει η όλη φάση με τον Ιό να πάω να πάρω ένα άλλο κουτί.

Παιδεύτικα πάρα πολύ γιατί δεν έχει καθόλου χώρο από πίσω και το αποτέλεσμα με τους δίσκους και με τα καλώδια που φαίνονται δεν μου αρέσει καθόλου..
Όπως και να έχει το ανεβάζω μόνο και μόνο για να δείτε τα νέα καλώδια τα οποία τα συστήνω...!!

90596743_217331906299130_4929250076317974528_n.jpg.47f43e4160d9cf169f417fceb5ba43bd.jpg

Η αλήθεια ειναι πως δεν σε βοηθάει καθόλου το κουτί.Σε καποιο αλλο που θα εχει περισσότερες τρύπες κ θα κρύβει κ το τροφοδοτικό θα εισαι τέλειος.Ποσα combs εχει το καθε καλωδιο;

Επισης να μου επιτρέψεις να σου πω οτι δεν μου αρεσε η διχρωμία στα φανακια(υδροψυξης κ exhaust).Αν δεν αλλάζουν χρωμα αυτα παρε δυο αλλα ιδια με το πίσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, life is music είπε

κριμα να εχεις τοσο ωραια parts και να σ χαλαει την εκονα το chieftec και τα molex

Σωστό.. αν και το Chiftec το έχω χρόνια και μου έχει βγει σκυλί οπότε σκέφτομαι γιατί να το αλλάξω..(?)
Τα molex είναι ιστορία μου αμαρτία μου.. με 5 σκληρούς κάπως έπρεπε να δώσω ρευμα στα fan... για αυτό λεω ότι θέλω άλλο κουτί για να μη φαινονται όλα αυτα!

 

18 λεπτά πριν, glight είπε

Έβγαλες γυναικάρα με τακούνια σε πατσατζίδικο

χαχαχαχαχαχαχ σκληρός Κ@@@@λης

5 λεπτά πριν, dalain είπε

Η αλήθεια ειναι πως δεν σε βοηθάει καθόλου το κουτί.Σε καποιο αλλο που θα εχει περισσότερες τρύπες κ θα κρύβει κ το τροφοδοτικό θα εισαι τέλειος.Ποσα combs εχει το καθε καλωδιο;

Επισης να μου επιτρέψεις να σου πω οτι δεν μου αρεσε η διχρωμία στα φανακια(υδροψυξης κ exhaust).Αν δεν αλλάζουν χρωμα αυτα παρε δυο αλλα ιδια με το πίσω.

Αλλάζουν χρώμα τα 3 φαν. Τα 2 της υδρόψυξης είναι σταθερα γαλάζιο.

Το κάθε καλώδιο έχει 2 combs και από το link που έστειλα με το προϊόν ζήτησα εγω από τον πωλητη με μνμ πόσα ήθελα να μου βάλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, D1mm1s είπε

Σωστό.. αν και το Chiftec το έχω χρόνια και μου έχει βγει σκυλί οπότε σκέφτομαι γιατί να το αλλάξω..(?)
Τα molex είναι ιστορία μου αμαρτία μου.. με 5 σκληρούς κάπως έπρεπε να δώσω ρευμα στα fan... για αυτό λεω ότι θέλω άλλο κουτί για να μη φαινονται όλα αυτα!

χαχαχαχαχαχαχ σκληρός Κ@@@@λης

Αλλάζουν χρώμα τα 3 φαν. Τα 2 της υδρόψυξης είναι σταθερα γαλάζιο.

Το κάθε καλώδιο έχει 2 combs και από το link που έστειλα με το προϊόν ζήτησα εγω από τον πωλητη με μνμ πόσα ήθελα να μου βάλει.

Τροφοδοτικό δες αυτό εδώ πολύ ποιοτικό και είναι και gold 

https://www.skroutz.gr/s/11891112/Gigabyte-G750H.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!! Έχω το Corsair Obsidian 450D και σκέφτομαι να πάρω αυτά για να βάλω δύο μπροστά:

https://www.aliexpress.com/item/32844777955.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.69c92e0e9NRovv

Ξέρετε αν είναι καλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...