Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, Federacion είπε

Aμην ρε Λευτέρη. Έπρεπε να γίνει παγκόσμιος εγκλεισμός για να το τελειώσεις. Εύγε.

Δεν εχω τελειωσει ακομα θελω να παραγγειλω απο Ali βαση και καλωδιο να βαλω την καρτα ορθια.

Τα λεφτα τελειωσαν. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Federacion είπε

Ρε μια χαρά είναι η κάρτα έτσι. Καλά σκίζει τo pc, αν και κρίμα που έχεις μικρό SSD.

Γιατι μικρος αφου δεν παιζω παιχνιδια για να θελω χωρο για games μονο επεξεργασια βιντεο κανω.

Εχω 144GB ελευθερα και εχω κανει Over Provisioning 10%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/3/2020 στις 9:02 ΜΜ, LLLEFTERIS είπε

Να ρωτησω κατι;

Και οι 6 ανεμιστηρες 3 υδροψυξη και τρεις στο πλαϊ βγαζουν τον αερα εξω απο το κουτι.

Προβλημα με θερμοκρασιες δεν εχω σε stress test με σχετικα αθορυβη την υδροψυξη εφτασα 74 βαθμους σε επεξεργαστη και 63 σε καρτα γραφικων.

Να βαλω τρεις στο πατωμα να βαζουν αερα μεσα η δεν χρειαζεται;

Με ποιο stress test έφτασες 74 βαθμούς ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/3/2020 στις 9:02 ΜΜ, LLLEFTERIS είπε

Να ρωτησω κατι;

Και οι 6 ανεμιστηρες 3 υδροψυξη και τρεις στο πλαϊ βγαζουν τον αερα εξω απο το κουτι.

Προβλημα με θερμοκρασιες δεν εχω σε stress test με σχετικα αθορυβη την υδροψυξη εφτασα 74 βαθμους σε επεξεργαστη και 63 σε καρτα γραφικων.

Να βαλω τρεις στο πατωμα να βαζουν αερα μεσα η δεν χρειαζεται;

Έχεις αρνητική πίεση στο κουτί και πολύ μάλιστα... Σε χρόνο dt το κουτί θα είναι τίγκα στην σκόνη. Γύρνα τους ανεμιστήρες που έχεις στο πλάι να βάζουν αέρα. Το ιδανικό θα ήταν να τους βγάλεις και να τους βάλεις στο πάτωμα και τους 3 να βάζουν αέρα στο κουτί και να ψύχουν και τη gpu. Μη βάλεις άλλους ανεμιστήρες, δεν έχει νόημα, μόνο περισσότερο θόρυβο θα κερδίσεις.

Επεξ/σία από purif
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, purif είπε

Έχεις αρνητική πίεση στο κουτί και πολύ μάλιστα... Σε χρόνο dt το κουτί θα είναι τίγκα στην σκόνη. Γύρνα τους ανεμιστήρες που έχεις στο πλάι να βάζουν αέρα. Το ιδανικό θα ήταν να τους βγάλεις και να τους βάλεις στο πάτωμα και τους 3 να βάζουν αέρα στο κουτί και να ψύχουν και τη gpu. Μη βάλεις άλλους ανεμιστήρες, δεν έχει νόημα, μόνο περισσότερο θόρυβο θα κερδίσεις.

Αν τους βγαλω και τους βαλω κατω θα μεινει μια μεγαλη τρυπα εκει.

Αναποδα ειναι ασχημοι θα επρεπε να βγαζουν ανεμιστηρες με εντιθετη ροη αερα.

Θορυβο δεν εχω παροτι οι τρεις στο πλαϊ δεν ειναι συνδεμενοι στην μητρικη αλλα σε Molex που παει να πει οτι δουλεουν στο full περιμενω ενα καλωδιο 1 σε 3 για να τους βαλω στην μητρικη.

Κατω για να βαλω ανεμιστηρες πρεπει να παρω ενα μαλακο καλωδιο για το USB3.0 γιατι ειναι χοντρο και βρισκει.

IMG-20200128-184705.jpg&key=483ab71f14ff

Έβαλα δύο ανεμιστήρες στο πάτωμα που είχα και τρέχω τεστ.

IMG_20200327_101730.jpg

Χωρίς τίτλο.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Αν τους βγαλω και τους βαλω κατω θα μεινει μια μεγαλη τρυπα εκει.

Αναποδα ειναι ασχημοι θα επρεπε να βγαζουν ανεμιστηρες με εντιθετη ροη αερα.

Θορυβο δεν εχω παροτι οι τρεις στο πλαϊ δεν ειναι συνδεμενοι στην μητρικη αλλα σε Molex που παει να πει οτι δουλεουν στο full περιμενω ενα καλωδιο 1 σε 3 για να τους βαλω στην μητρικη.

Κατω για να βαλω ανεμιστηρες πρεπει να παρω ενα μαλακο καλωδιο για το USB3.0 γιατι ειναι χοντρο και βρισκει.

IMG-20200128-184705.jpg&key=483ab71f14ff

 

Ισχύει αυτό που λες αλλά δυστυχώς αυτό το κουτί σχεδιάστηκε εξ αρχής για custom loops με 2+ ψυγεία και distro plate. Έχει πάρα πολλούς χώρους για μόνο 1 ΑΙΟ. (έχω το μεγάλο του αδελφάκι, το Ο11-XL)

Μπορείς μελλοντικά να βάλεις την ΑΙΟ στο πλάι. Είναι καλύτερα να μπει εκεί καθώς δε θα τραβάει το ζεστό αέρα μέσα από το κουτί για να ψύχεται και βάλε τους ανεμιστήρες σε pull διάταξη και τους άλλους 3 πάνω να βγάζουν το ζεστό αέρα από το κουτί.

Επεξ/σία από purif
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...