Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεγιές μεγιές μεγιές.. Πολύ ωραίο και ας μην ειμαι φάν του τόσο Άσπρο στο εσωτερικό είναι πολύ ωραίο!!

Ρε gigabyte βάλε τα PIN του ρεύματος δίπλα δίπλα να μην αφήνουν κενό τα καλώδια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, D1mm1s είπε

Μεγιές μεγιές μεγιές.. Πολύ ωραίο και ας μην ειμαι φάν του τόσο Άσπρο στο εσωτερικό είναι πολύ ωραίο!!

Ρε gigabyte βάλε τα PIN του ρεύματος δίπλα δίπλα να μην αφήνουν κενό τα καλώδια....

Θα πάμε σε sapphire 6800xt όταν με το καλό βγουν σε νορμάλ τιμή. Θα είναι και δίπλα δίπλα αλλά και όμοια (δύο οκταπινα). Πάντως από ομορφιά η vision είναι δυνατή και όσο και να φοβόμουν το μωβακι μπροστά, τελικά μαμησε :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, radiohead είπε

Θα πάμε σε sapphire 6800xt όταν με το καλό βγουν σε νορμάλ τιμή. Θα είναι και δίπλα δίπλα αλλά και όμοια (δύο οκταπινα). Πάντως από ομορφιά η vision είναι δυνατή και όσο και να φοβόμουν το μωβακι μπροστά, τελικά μαμησε :)

βγαλε μπροστα το mesh,βρες ματ μωβ μελτζανι να το βαψεις και θα το φτασεις σε αλλο επιπεδο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, nickxatzh είπε

βγαλε μπροστα το mesh,βρες ματ μωβ μελτζανι να το βαψεις και θα το φτασεις σε αλλο επιπεδο!!!!

Ευχαριστω

Ερχεται με μαύρο μπροστα, πήρα το λευκό. Βγαίνει και σε μωβ αλλά είναι too much. fractal-design-meshify-c-color-mesh-pane

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@radiohead Πετυχαίνεις πάντα θεματικά αυτές τις λεπτές όμορφες ισορροπίες στο κάθε υποσύστημα. Το έχω ξαναπεί! ΑΨΟΓΟΣ! 🤘💪

Υ.Γ. ΜΟΝΟ μη τη γυρίσεις στο πλάι αλά "κορνίζα" όπως με τη Νιτρο :P

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/11/2020 στις 9:16 ΜΜ, radiohead είπε

Ευχαριστω

Ερχεται με μαύρο μπροστα, πήρα το λευκό. Βγαίνει και σε μωβ αλλά είναι too much. fractal-design-meshify-c-color-mesh-pane

Καθολου too much...ισα ισα!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/11/2020 στις 9:46 ΜΜ, nickxatzh είπε

Ετοιμο και το δικο μου pc!!

Nzxt 510i elite white
B550 Ashrock steel legend
Ryzen 5   3600 
TrindentZ neo 16g 3600 mhz cl16
Sapphire 5500xt 8gb special edition GDDR6
αεροψυξη arctic freezer 34 Esports duo
Bequite pure power 11 semi mod 700watt gold
M .2 adata sx8200 pro 512 gb
2X pny ssd 120g

1T hdd wd blue 7200 rpm

Οποιος θελει μου λεει προτασεις

Και ετοιμαζεται και ενας ακομη για το σπίτι γιατι αυτος ειναι στο γραφειο με 

Ryzen 7 5800x

Gpu 6800xt

Με 2k 165hz monitor κτλ κτλ κτλ..!!!!!

IMG_20201028_171055.jpg

 

IMG_20200729_170945.jpg

  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

Πιθανόν να γράφω σε λάθος θέμα παρακαλώ αν ναι ένα link ώστε να μεταφερθεί αλλού το Post Μου.

Αντιμετωπίζω ζήτημα θερμοκρασιών με το υπάρχον κουτί μου (CM Masterbox lite 5) το spec μου είναι i5 9600k (υδρόψυξη asus rog ryo 120), 2080ti 16gb ram, m2 ssd monitor 2k 165hz. Στο Pubg βλέπω θερμοκρασίες 85++ και στην γραφικών 80+++

Οι θερμοκρασίες κάποια στιγμή θα σκοτώσουν το hw και δεν ψήνομαι πολύ γι' αυτό.

 Σε διάφορα review που έψαξα για το παραπάνω κουτί είδα πως δεν φημίζεται για το air flow του. Τώρα όταν παίζω έχω ανοιχτό το μπροστινό καπάκι ώστε να μπαίνει αέρας μέσα αρκετά.  

Θα ήθελα παρακαλώ την πρόταση σας για άλλο κουτί με αρκετά καλό airflow όπως επίσης και την πρόταση σας για το Phanteks P500A. Το budget με μεγάλη υπέρβαση στα 150€.

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Snoo2 είπε

Καλησπέρα σας,

Πιθανόν να γράφω σε λάθος θέμα παρακαλώ αν ναι ένα link ώστε να μεταφερθεί αλλού το Post Μου.

Αντιμετωπίζω ζήτημα θερμοκρασιών με το υπάρχον κουτί μου (CM Masterbox lite 5) το spec μου είναι i5 9600k (υδρόψυξη asus rog ryo 120), 2080ti 16gb ram, m2 ssd monitor 2k 165hz. Στο Pubg βλέπω θερμοκρασίες 85++ και στην γραφικών 80+++

Οι θερμοκρασίες κάποια στιγμή θα σκοτώσουν το hw και δεν ψήνομαι πολύ γι' αυτό.

 Σε διάφορα review που έψαξα για το παραπάνω κουτί είδα πως δεν φημίζεται για το air flow του. Τώρα όταν παίζω έχω ανοιχτό το μπροστινό καπάκι ώστε να μπαίνει αέρας μέσα αρκετά.  

Θα ήθελα παρακαλώ την πρόταση σας για άλλο κουτί με αρκετά καλό airflow όπως επίσης και την πρόταση σας για το Phanteks P500A. Το budget με μεγάλη υπέρβαση στα 150€.

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Το Phanteks ειναι μια πολυ καλη επιλογη. Δοκιμασμενα κουτια απο εμενα ειναι το Be Quiet 500DX, Fractal Design Meshify C και Lian Li O11 το οποιο θεωρω πως ειναι απο τα καλυτερα κουτια, με την τιμη του αυτη τη στιγμη στα 140€ περιπου. Το "κακο" ειναι οτι δεν εχει fans πανω, αλλα με ενα σετακι 5 Arctic P12 στα 25€ εισαι κομπλε. Σε καθε περιπτωση σημαντικο ειναι να δεις αν το κουτι μπορει να χωρεσει την καρτα γραφικων σου. Αυτα στα του κουτιου. Απο κει και περα, τσεκαρε οτι εχει κουμπωσει σωστα το μπλοκ στον επεξεργαστη, αλλαξε και παστα και δες αν εχεις διαφορες. Μια λυση ακομα ειναι να πας και σε μεγαλυτερη υδροψυξη. Παντως για θεμα airflow και γω θα το αλλαζα το Coolermaster.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Snoo2 είπε

Καλησπέρα σας,

Πιθανόν να γράφω σε λάθος θέμα παρακαλώ αν ναι ένα link ώστε να μεταφερθεί αλλού το Post Μου.

Αντιμετωπίζω ζήτημα θερμοκρασιών με το υπάρχον κουτί μου (CM Masterbox lite 5) το spec μου είναι i5 9600k (υδρόψυξη asus rog ryo 120), 2080ti 16gb ram, m2 ssd monitor 2k 165hz. Στο Pubg βλέπω θερμοκρασίες 85++ και στην γραφικών 80+++

Οι θερμοκρασίες κάποια στιγμή θα σκοτώσουν το hw και δεν ψήνομαι πολύ γι' αυτό.

 Σε διάφορα review που έψαξα για το παραπάνω κουτί είδα πως δεν φημίζεται για το air flow του. Τώρα όταν παίζω έχω ανοιχτό το μπροστινό καπάκι ώστε να μπαίνει αέρας μέσα αρκετά.  

Θα ήθελα παρακαλώ την πρόταση σας για άλλο κουτί με αρκετά καλό airflow όπως επίσης και την πρόταση σας για το Phanteks P500A. Το budget με μεγάλη υπέρβαση στα 150€.

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Κοίτα το κουτί της υπογραφής μου. Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχει πολύ καλές θερμοκρασίες και με πιο λίγα λεφτά από το max του budget σου.

Επεξ/σία από D1mm1s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...