Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

42 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Το pc της υπογραφής:

Ξεκίνησα να μαζεύω τα κομμάτια τέλη Οκτώβρη, την 3080 την βρήκα κατά τύχη από Κωτσόβολο,

είχα βάλει παραγγελία ενώ δεν ήταν διαθέσιμη και την μεθεπόμενη μου χτύπησαν το κουδούνι!

30 Δεκέμβρη πήρε μπρός πρώτη φορά, δυστυχώς ο (πρώτος) 5900Χ ήταν ελαττωματικός,

έχασα 2 βδομάδες στο περίμενε, όταν τελικά πήρα cpu, βγάζει double click το ironclaw,

το αλλάζω επιτόπου με το dark core pro, ξενερώνω με το 90άρι που δεν το είχα υπολογίσει,

κάθομαι να παίξω, φορτώνει το bfV κι ακούω ένα συριγμό λες και κρυβόταν καμιά κόμπρα στο pc.

Coil whine τέζα να τρίζουν οι φρονιμίτες μου.

Το αφήνω εκεί να βουίζει στο μενού του bfv και πάω να ψήσω μια μοσχαρίσια να πνίξω το πόνο μου.

Μετά την αιματοχυσία κάνω κι ένα μπανάκι και με την καφεδάρα στο χέρι πλησιάζω περίλυπος το pc.

Προφάνως κάποια καλή νεράιδα της pc master race έκανε κάνα μαγικό όσο έλειπα και η κάρτα είχε σχεδόν

ησυχάσει... Δυό μέρες μετά το coil whine σχεδόν εξαφανίστηκε. Πάλι καλά.

 

3.jpg.222cbac1708e41d64abb8fd83045d94f.jpg

1.jpg.3b21c93f47f8e6123f4bd7e1b110eeb2.jpg

2.jpg.f50c294847f54ed531d8b13e70e8b77d.jpg

Πολύ όμορφο, δεμένο χρωματικά και γεμάτο.

Καλοδουλευτο!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, DiaperCh@nger101 είπε

...

Η αντλια δεν θα επρεπε να ειναι στο κατω μερος στο μπλοκ? Με την λογικη ο αερας να φυγει μεσα απο τους σωληνες και ειτε να μεινουν εκει, ειτε στο πανω μερος του ψυγειου

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Η αντλια δεν θα επρεπε να ειναι στο κατω μερος στο μπλοκ? Με την λογικη ο αερας να φυγει μεσα απο τους σωληνες και ειτε να μεινουν εκει, ειτε στο πανω μερος του ψυγειου

 Ούτε κατάλαβες τι είδες στο βίντεο του μαλλιά, ούτε από αυτό που γράφεις βγαίνει κανένα νόημα.

Η οδύσσεια της μπουρμπουλήθρας έχει ως εξής:

Θα πάει στο ψηλότερο σημείο.  Απλό.

Αυτό σημαίνει ότι η αντλία απαγορεύεται να είναι το ψηλότερο σημείο.

Αυτό δεν σημαίνει ότι η αντλία πρέπει ντε και καλά να είναι το χαμηλότερο σημείο.

Ειναί ιδανικό αλλά όχι απαραίτητο.

Πιο αναλυτικά και σίγουρα πιο παραστατικά:

 

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από DiaperCh@nger101
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/1/2021 στις 4:57 ΜΜ, mcrae13 είπε

 Μιά φρέσκια με 3080 😋

 

 

20210119_132731.jpg

και μια ακόμα 

20210119_192734.jpg.cac4e6bcb5cae0f4f21a65eefa2c2f41.jpg

Πανέμορφη η άτιμη. 

Απλά βλέπω δεν θα έχει πολύ χώρο από το τζάμι η κάρτα να παίρνει αέρα, πως τα πάει έτσι από temps? Δεν πνίγεται?

Επίσης επειδή έχω παρόμοιο κουτί με το δικό σου, είδα καλύτερες θερμοκρασίες με τα πλαινά fans να βάζουν αέρα όσον αφορά την κάρτα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Herald είπε

Πανέμορφη η άτιμη. 

Απλά βλέπω δεν θα έχει πολύ χώρο από το τζάμι η κάρτα να παίρνει αέρα, πως τα πάει έτσι από temps? Δεν πνίγεται?

Επίσης επειδή έχω παρόμοιο κουτί με το δικό σου, είδα καλύτερες θερμοκρασίες με τα πλαινά fans να βάζουν αέρα όσον αφορά την κάρτα. 

Οχι ρε συ. Μια χαρά χώρο έχει. Πρέπει να είναι κάνα 3αρι πόντοι τουλάχιστον . Το έχω χρόνια το κουτί και το bracket. Την φέρνει κοντά στην μητρική όσο γίνεται

Δεν αλλάζουν τα τεμπς στην κάρτα όπως και να τη βάλω. Με τα πλαϊνά δεν ξέρω, έχω το ψυγείο του cpu εκεί 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mcrae13 είπε

Οχι ρε συ. Μια χαρά χώρο έχει. Πρέπει να είναι κάνα 3αρι πόντοι τουλάχιστον . Το έχω χρόνια το κουτί και το bracket. Την φέρνει κοντά στην μητρική όσο γίνεται

Δεν αλλάζουν τα τεμπς στην κάρτα όπως και να τη βάλω. Με τα πλαϊνά δεν ξέρω, έχω το ψυγείο του cpu εκεί 

Ναι δεν είδα το ψυγείο, είχα κάνει focus την κάρτα που κλέβει την παράσταση. Έτσι όπως το έχεις στήσει θα έχεις καλύτερα temps στο CPU, λίγο χειρότερα στην κάρτα. 

Εγώ το έστησα yolo, όλο το exhaust από το radiator του CPU, βράζουν λιγο τα liquid temps με το 520w bios αλλά χαλάλι 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαγή από Tesla K10, σε hybrid GTX970. Η Τεσλα θα μπει σε πισι που τρέχει blender. Δεν έβλεπε η tensorflow την K10 γιατί ήθελε cuda 3.5 ελάχιστο, όποτε σε ένα μοντέλο πχ ήθελα 80 δευτερόλεπτα ανα epoch, ενώ τώρα 6 δευτερόλεπτα!!

Έβγαλα το πλαϊνό καπάκι και έβαλα πλεξιγκλάς, θέλει λίγο κόψιμο αλλά είναι το επόμενο που θα δω.

Η πρώτη φωτό γυαλίζει λόγω του ηλίου, αλλά δεν βαριέσαι.

EA90CB17-B2AE-4D27-9BEA-F59A90A4D4F4.jpeg

78E93B99-99A0-41BC-BBCD-9B6BA5782E95.jpeg

Στις 21/1/2021 στις 4:26 ΜΜ, Pc mod lab είπε

Δεν θυμάμαι αν τα ποσταρα πάλι, οπότε συγχωρέστε με!

FB_IMG_1595861116243.jpg

FB_IMG_1595861112610.jpg

FB_IMG_1595861108726.jpg

FB_IMG_1595861104439.jpg

received_1741648466031160.jpeg

received_639727776664566.jpeg

received_653568192240767.jpeg

received_222174289189325.jpeg

Έχεις εσωτερική από το πρώτο;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Herald είπε

Ναι δεν είδα το ψυγείο, είχα κάνει focus την κάρτα που κλέβει την παράσταση

Ισχύει :P 

3 ώρες πριν, Herald είπε

Έτσι όπως το έχεις στήσει θα έχεις καλύτερα temps στο CPU, λίγο χειρότερα στην κάρτα. 

Θεωρώ πως θα ειχα καλυτερα στον cpu αν το ψυγειο τραβούσε από έξω.  Επίσης ετσι οπως ειναι δεν επιβαρύνεται η κάρτα από τον cpu,οπότε δεν θα μπορουσε να ειναι καλυτερα + τους τρεις από κατω να την χτυπάνε με αέρα από κοντινη απόσταση. Μάλλον το αντίθετο ήθελες να πεις χεχε

Σε κάθε περίπτωση δεν έχω παράπονο από temps.Το κουτί εχει υποδειγματικό airflow

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...