Προς το περιεχόμενο

Gaming Laptop στα 750 ευρώ


dre@mc@tcher

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Επειδή θα χρειαστεί να αποχωριστώ το desktop μου για λίγο καιρό θέλω να πάρω έναν φορητό που θα είναι αξιοπρεπείς στα παιχνίδια π.χ. Assassins creed 3 και Far cry 3 που θέλω να παίξω τώρα.

 

Στην αρχή σκεφτόμουν για 17αρα οθόνη αλλα μήπως πρέπει να θυσιάσω τις ιντσες για καλύτερες επιδόσεις?

 

Αν χρειαστεί θα πάω και λίγο πιο πάνω στα χρήματα οπότε είμαι ανοιχτός σε προτάσεις :)

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Dell καλή επιλογή,

 

αλλά αν θες κάτι πιο ελαφρύ-λεπτό-όμορφο-ποιοτικό, με 6GB Ram, 1000GB σκληρό και λίγο καλύτερη και πιο αξιόπιστη κάρτα γραφικών δες και αυτό:

 

https://www.skroutz.gr/s/2501421/Lenovo-IdeaPad-Z500-i5-3210M-6GB-1TB.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε υπόψιν σας τις απαιτήσεις του far cry 3 φαντάζομαι, έτσι? Κάτι 7870 desktop γονατίζουν για πλάκα και οι κάρτες αυτών των λαπτοπ δεν έχουν ούτε τη μισή δύναμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε υπόψιν σας τις απαιτήσεις του far cry 3 φαντάζομαι, έτσι? Κάτι 7870 desktop γονατίζουν για πλάκα και οι κάρτες αυτών των λαπτοπ δεν έχουν ούτε τη μισή δύναμη.

 

Ακριβως.

Φιλε dreamcather , αν δεις εδω http://www.notebookc...ds.13849.0.html , (κανεις restrict στο far cry 3) , θα δεις οτι σε high (δεν σε παω σε ultra), μονο μια 660m , στεκεται αξιοπρεπως.

Αρα μονοδρομος -> http://www.skroutz.g...B-32GB-SSD.html

 

Αν δεν μπορεις πηγαινε σε κατι με 640m αλλα θα παιξεις σε medium (πχ https://www.skroutz.gr/s/2658698/Acer-Aspire-V3-571-9831-i7-3632QM-6GB-750GB.html) Το Assassins III ειναι πιο ελαφρυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε υπόψιν σας τις απαιτήσεις του far cry 3 φαντάζομαι, έτσι? Κάτι 7870 desktop γονατίζουν για πλάκα και οι κάρτες αυτών των λαπτοπ δεν έχουν ούτε τη μισή δύναμη.

Συμφωνώ ναι αν θέλει να το πάιξει όλα σε ultra....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Σίγουρα δεν περιμένω να παίξω το Far cry 3 στο ultra απλά να απολαύσω gameplay χωρίς τρελό frame loss. Και το medium μου κάνει.

 

Επειδή δεν έχω πάρει ποτέ dell ή lenovo απο αξιοπιστία είναι και οι 2 καλές εταιρείες? Επειδή το πιθανότερο αν πάθει κάτι δεν θα μπορώ να το πάω για service μην μου μείνει στους 3 μήνες το φορητό :P

 

Θα κοιτάξω όλα οσα μου προτείνατε και θα επανέλθω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα dell και τα lenovo έχουν το καλύτερο service στην Ελλάδα...

Μάλιστα το Dell έχει την εγγύηση next bussiness day που έρχεται τεχνικός σπίτι σου και στο φτιάχνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για Gaming Laptop σε μικρότερες ίντσες δεν..?

lol?

750 ευρώ δίνει ο άνθρωπος....τι να κρίνουμε τις ίνστες??Αν αυξήσουμε και τις ίντσες ούτε και η 7870 (που λέει ο λόγος) δεν θα κάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol?

750 ευρώ δίνει ο άνθρωπος....τι να κρίνουμε τις ίνστες??Αν αυξήσουμε και τις ίντσες ούτε και η 7870 (που λέει ο λόγος) δεν θα κάνει...

 

ήταν γενική ερώτηση.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω σας προκάλεσα μεγάλο προβληματισμό με το Far cry 3 :P Αλλα απο οτι κατάλαβα με τα χρήματα που έχω να διαθέσω δεν θα μπορέσω να το παίξω το παιχνίδι οπότε αφήστε το δεν πειράζει.

 

Το Lenovo Y580 δυστυχώς δεν μπορώ να το πάρω είναι απαγορευτική η τιμή.

 

Απο τα άλλα φαίνεται το Acer να έχει την καλύτερη κάρτα γραφικών αλλά μου άρεσε και το Lenovo z500.

 

Θα δυσκολευτώ απο οτι φαίνεται ή θα ζητήσω δάνειο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...