Προς το περιεχόμενο

Update BIOS...


evoracing

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι αυτό δεν είναι το BIOS version.

Πας στην καρτέλα και μπαίνεις στο EZ Flash και βλέπεις αναλυτικά ημερομηνία, έκδοση, κλπ.

Μπορείς να βάλεις και το CPU Z να το δεις μέσα από τα Windows και να τελειώνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμή το post του evoracing θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με το BIOS update. Αν η έκδοση του BIOS που έχουμε είναι για παράδειγμα 4 εκδόσεις πίσω και θέλουμε να αναβαθμίσουμε, περνάμε κάθε καινούργια έκδοση μία-μία ή αναβαθμίζουμε κατευθείαν στη τελευταία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται. Μερικές φορές το ένα, μερικές το άλλο. Σε κάθε περίπτωση θα το λέει στο site. Ανάλογα με το πόσο βασική ήταν η αναβάθμιση παίζει να πρέπει να τα περάσεις και ένα-ένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώχ μη μου λες τέτοια. Πρόκειται για την Asus Crosshair 3 Formula και στο site της Asus δεν αναφέρει τίποτα για το πως πρέπει να περαστούν τα BIOS Updates.

Και το ακόμα καλύτερο της υπόθεσης είναι πως για να περαστεί ο 960Τ πρέπει οπωσδήποτε να γίνει update στο BIOS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα κάνω και ελπίζω να τον "δει" η μητρική τον επεξεργαστή ώστε να προχωρήσει η διαδικασία, γιατί αλλιώς με βλέπω να ψάχνω άλλο πιο παλιό μοντέλο, να κάνω μέσω αυτού το update και μετά να περάσω τον καινούργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου εχει τυχει σε PC να θελει παλιοτερη εκδοση BIOS. Προκειται για σπανια περιπτωση.

Στα Macintosh παιζει αυτο, αλλα ετσι και αλλιως γινεται μεσω του Update πλεον.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...