Προς το περιεχόμενο

jOBS: Πρεμιέρα στις 27 Ιανουαρίου με πρωταγωνιστή τον Ashton Kutcher ως Steve Jobs


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι φίλε, αυτοί που αναφέρεις εβραϊκές ρίζες έχουν οι ράτσες τους.... Και οι αρμένιοι δεν είναι απαραίτητα εβρέοι αλλά εβραιοτραφείς... Επίσης τι παραδόσεις πήρε ο Τζόμπς και που ήταν οργανωμένος στο πανεπιστήμιο;

 

 

,

Άνθρωπέ μου επειδή παρατράβηξε το κακό με εσένα, που φαίνεται ότι είσαι αστοιχείωτος, μάθε να γράφεις με δεδομένα και να μην κακοχαρακτηρίζεις κάποιον που δεν γνωρίζεις, αλλά να μένεις στα γραφόμενα του...Αλλιώς φαίνεται πόσο λαϊκιστής είσαι...

Δεν θα μου πει για ορθογραφία κάποιος που δεν βάζει τόνους... του δημοτικού είσαι, σου άρεσε αυτό;

Λοιπόν με κούρασες γιατί δεν ξέρεις τι σου γίνεται, αν θες να μάθεις για τους αεροψεκασμούς ψάξε τις μελέτες των βορειοευρωπαίων ακαδημαϊκών και μερικών αμερικανών επιστημόνων, μετεορολόγων.

Ετσι τωρα τα λες ολα ,ειδες που σε ειχα καταλαβει αλλα εδω ειναι τεχνολογικο φορουμ οι θεωριες συνομωσιας και οι αεροψεκασμοι ειναι στο σαιτ της Μενεγακη μην μπερδευεσαι.Πως σας καταλαβαινω ομως αμεσως ,εχω ανιχνευτη για ολους εσας δεν υπαρχει αλλη εξηγηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως απο την είδηση για μια ταινία, μιλάμε τώρα για αεροψεκασμούς; :huh:

Εντάξει, μια συζήτηση εξελίσσεται, αλλά τόσο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο αγωνία και διαφωνίες για το αν θα γυριστεί ταινία για τη ζωή του Steve Jobs. Δεν χρησιμοποιούν τα δικά σας χρήματα ή χρήματα από τον ελληνικό προϋπολογισμό και δεν είναι υποχρεωτικό να πάτε να την δείτε.

Εκτός αν προσβάλει τις καλλιτεχνικές σας ανησυχίες και αμαυρώνει την ιστορία και εικόνα του παγκόσμιου κινηματογράφου και της 7ης τέχνης, οπότε πάω πάσο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο αγωνία και διαφωνίες για το αν θα γυριστεί ταινία για τη ζωή του Steve Jobs. Δεν χρησιμοποιούν τα δικά σας χρήματα ή χρήματα από τον ελληνικό προϋπολογισμό και δεν είναι υποχρεωτικό να πάτε να την δείτε.

Εκτός αν προσβάλει τις καλλιτεχνικές σας ανησυχίες και αμαυρώνει την ιστορία και εικόνα του παγκόσμιου κινηματογράφου και της 7ης τέχνης, οπότε πάω πάσο.

 

Σωστός σε όλα... κλασσικα αλλο ένα θέμα περι του μήλου που παρεκτρέπεται ξεφεύγει τραγικά.

Οπως πάντα ψαχνουμε το δεντρο και χανουμε το δάσος...

Εμενα προσωπικα δεν με νοιαζει καθολου , ας κανουν την ζωή του ταινια, αμα δεν γουστάρω δεν την βλέπω απλα τα πράγματα (με το πιο πιθανό να την δω).

 

Η ουσία που χανουμε όλοι μας είναι το αν έχει θέση μια τετοια ειδηση σε ένα φόρουμ που εικάζεται ότι επιτρέπονται μονο τεχνολογικές είδήσεις. Οπως και το κατα ποσο το φορουμ απο γενικά τεχνολογικο τείνει να γίνει apple forum μονο και μονο επειδη καποιοι βασικοι διαχειρηστές έχουν μια έντονη συμπαθεια προς την συγκεκριμένη εταιρεία .. η τελος παντως επειδη απλα η συγκεκριμένη εταιρειας απλα ¨πουλάει΄΄ και τραβαει κόσμο ειδικα λόγο των διαφωνιων που δημιουργούνται!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνας οτι δεν ειναι λιγοι οι ανθρωποι που δεν μπορουσαν ή δεν θελαν να χειριστουν Η/Υ αλλα χειριζονται ενα smartphone . Το να εχουν αυτοι οι ανθρωποι προσβαση σε κοινωνικα δικτυα, διαδικτυακες υπηρεσιες (e-banking) κ.α. δεν ειναι κατι ασημαντο.

Πιστεύεις ότι υπάρχει άνθρωπος που χρειάζεται το e-banking και τα κοινωνικά δίκτυα τόσο πολύ και δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει PC; Πόσο σημαντικό θεωρείς ότι είναι να έχει κανείς social media on-the-go και mobile banking... Μόνο πολύ συγκεκριμένους και απαιτητικούς επαγγελματίες αφορά αυτό το ζήτημα και είναι σαφές ότι ο κόσμος που σήμερα αγοράζει τέτοια κινητά δεν είναι τέτοιος.

 

Επισης μην ξεχνας οτι ο Jobs ειχε και το macOS. Mπορει φυσικα να μην ειναι το ιδιο επιτυχημενο με τα Windows αλλα σιγουρα μεσα στις 10ετιες κατι καλο του macOS θα μπηκε στα windows και γενικα στην πληροφορικη.

Τα μεγαλύτερα καλά του MacOS πηγάζουν από το γεγονός ότι είναι BSD. Τα υπόλοιπα είναι τα κλειδώματα και η πολύ αυστηρή πολιτική του λειτουργικό στο hardware και εύχομαι να μην το πάρουν τα Windows (που δυστυχώς άρχισαν να το παίρνουν, πχ. UEFI). Το MacOS είναι κακό παράδειγμα λειτουργικό, για την ελευθερία του τελικού χρήστη. Τα ίδια καλά με το λειτουργικό, θα τα βρεις στο UNIX, στο BSD, στο Linux κλπ. Απλά αυτά δεν πουλάνε τόσο πολύ.

 

Ομως δεν μπορει μια εταιρια να υπαρχει τοσα χρονια στους κορυφαιους χωρις να εχει προσφερει τιποτα.

Γιατί; Εταιρεία είναι και πουλάει. Δε σημαίνει ότι επειδή πουλάει προσφέρει. Δεν δαιμονοποιώ το κέρδος, ίσα-ίσα είμαι υπέρ της ελεύθερης αγοράς, απλώς το κέρδος μίας εταιρείας (και κυρίως τα απίστευα κέρδη μίας εταιρείας που βγάζει μαζί περισσότερα από όσα MS+Google+Facebook+Ebay+Amazon μαζί) δε σημαίνει αυτομάτως συνεισφορά στο κοινό καλό. Ιδίως όταν οι πρακτικές που εφαρμόζει είναι αλαζονικές και περιοριστικές.

 

Για την ταινια ασε να την δουμε και μετα να πουμε αν ειναι μουφα ή οχι.

Δε με νοιάζει η ταινία, δεν αναφέρθηκα ποτέ σε αυτήν. Δε μου αρέσει, βέβαια, το γεγονός ότι (πιθανότατα) θα προβληθεί ως ευεργέτης της πληροφορικής (δημιουργώντας αντίστοιχα πρότυπα σε αμαθείς και ημιμαθείς), αλλά αυτό είναι θέμα οπτικής δικής μου. Αν δεν προβληθεί ως τέτοιος, τότε θα προβληθεί ο χαρακτήρας του ως μαρκετίστας, οπότε πάλι δε με πολυ ενδιαφέρει.

 

Φυσικα και δεν μπορεις να κανεις τα ιδια με ενα PC εχοντας iPad αλλα θες και μερικες φορες να δεις γρηγορα κατι χωρις να ανοιγεις τον H/Y.

Σύμφωνοι, αλλά με τα ίδια λεφτά με ένα iPad αγοράζεις ακόμα και laptop! Αν ένα tablet κοστίζει το (πάρα) πολύ 300€, εγώ συμφωνώ μαζί σου. Αλλά τα πάντα είναι θέμα κόστους/οφέλους. Άμα μου πουλούσαν το τοστ 6€ και το μοσχαράκι 7€, προφανώς δε θα έπαιρνα ποτέ τοστ! Δυστυχώς, το marketing αυτό μας δίδαξε ότι 6€ για ένα tost είναι φυσιολογική τιμή... Εκεί ακριβώς είναι η ένσταση μου, όχι στην ύπαρξη του tost ή στην ευρεία διάδοσή του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός σε όλα... κλασσικα αλλο ένα θέμα περι του μήλου που παρεκτρέπεται ξεφεύγει τραγικά.

Οπως πάντα ψαχνουμε το δεντρο και χανουμε το δάσος...

Εμενα προσωπικα δεν με νοιαζει καθολου , ας κανουν την ζωή του ταινια, αμα δεν γουστάρω δεν την βλέπω απλα τα πράγματα (με το πιο πιθανό να την δω).

 

Η ουσία που χανουμε όλοι μας είναι το αν έχει θέση μια τετοια ειδηση σε ένα φόρουμ που εικάζεται ότι επιτρέπονται μονο τεχνολογικές είδήσεις. Οπως και το κατα ποσο το φορουμ απο γενικά τεχνολογικο τείνει να γίνει apple forum μονο και μονο επειδη καποιοι βασικοι διαχειρηστές έχουν μια έντονη συμπαθεια προς την συγκεκριμένη εταιρεία .. η τελος παντως επειδη απλα η συγκεκριμένη εταιρειας απλα ¨πουλάει΄΄ και τραβαει κόσμο ειδικα λόγο των διαφωνιων που δημιουργούνται!

Apple haters φορουμ τεινει να γινει διοτι 4-5 ατομα υποστηριζουν και οι υπολοιποι μπαινουν απλα για τα τρολαρουν η να γραψουν οτι τους κατεβαινει στο κεφαλι οπως π.χ κανει κρυο σημερα αρα φταιει η apple.Τα σχετικα με τους διαχειριστες ειναι απλα υπερβολες κατα την γνωμη μου και φυσικα ολος αυτο ο ντορος γινεται διοτι πολυ απλα η εταιρεια πουλαει και προσελκυει μεγαλο αριθμο ατομων στα σχετικα ποστ .Τιποτα δεν ειναι τυχαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...