Προς το περιεχόμενο

Καθαρισμός Case


Greatape

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

 

Θέλω να βγάλω τη σκόνη από το κουτί. Μέχρι τώρα το φύσαγα ή χρησιμοποιούσα πινέλο και την ψύκτρα του cpu http://www.scythe-usa.com/product/cpu/032/scmnj1000_detail.html την έκανα μπάνιο (χωρίς το ανεμιστηρακι :P ).

 

Επειδή αυτή η διαδικασία είναι βαρετή και χρονοβόρα σκέφτομαι να πάρω ένα φυσητήρα (blower).

Είδα αυτό http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=TLS.230001 το οποίο έχει καλές κριτικές.

 

Ποιά είναι η γνώμη σας για το συγκεκριμένο ; Προτείνεται κάτι άλλο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ ένα τέτοιο έχω, απ' το Praktiker το είχα πάρει, στα 15€ περίπου.

 

Προσοχή όμως γιατί είναι πολύ δυνατά, θέλουν κάποια απόσταση. Και φυσικά σε εξωτερικό χώρο μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μπλόκαρεις τους ανεμιστήρες με οδοντιγλυφιδες η λίγο σελοτειπ πριν το φυσηξεις κάθε φορά γιατί ειναι πολυ δυνατό, αλλά αν θέλεις λεπτομέρεια στο καθάρισμα τότε πινελακι σε πολύ βρομικα κουτιά...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακριβως το ιδιο δεν κανει για φυσιμα του υπολογιστη.Ενα κομπρεσερ αερος η παρε ενα σπρει αερος αλλα οχι να φυσας ηλεκτρονικα ειδη γτ εχει πολυ υγρασια αλλα και με το πινελακι που κανεις πιο καλη και φθηνη λυση....εξαλου θα το φυσας πανω απο 4-5φορες το χρονο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν κάνει για υπολογιστή;

 

Eμααα κατι ερωτήσεις και εσυ....

 

Τι θέλεις να αρπάξει καμια πουντα η μητρική χειμωνιάτικα με τόσο αέρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδία ο φυσυτήρας είναι ότι πρέπει για υπολογιστή τον χρησιμοποιώ πολλά χρόνια και έχω καθαρίσει δεκάδες κουτιά, αρκεί να μπλοκάρεις τα ανεμιστηράκια για να μην χαλάσουν και σε πολύ βρόμικα κουτιά να κανεις τις λεπτομεριες με ενα πινέλο και μετά παλι φυσημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...