Προς το περιεχόμενο
djjohnnie13

Πρόβλημα μετά το suspend

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας εχω vertex 4 ,h77m-atx gigabyte ,i3 3220,consair 600w builder series,2x2 G ddr3 1600mhz consair blue vengeance ,2t seagate hdd ,vga gt640 msi!windows 7 ultimate 64 bit!οταν αφηνω το συστημα να μπει σε αναστολη λειτουργιας και επειτα κουνησω το ποντικι για να παρει παλι μπρος αναβει για δυο φορες το φωτακι του power on μαζι με το hdd led και σβηνει,επειτα κανει επανεκινηση και παει να μπει αλα τιποτα,ξανακανει επανεκινηση αυτη την φορα ανοιγει βγαζει error system recovery και παταω και μπαινει κανονικα!αν εχω ανεβασει τισ μνημες στα 1600 μου ζηταει επαναφορα των μπιος!εχετε ιδεα σε τι μπορει να οφειλεται?ειναι ολα καινουργια οποτε με εγγυηση αν δεν βγαλω ακρη θα πρεπει να τουσ παω ολο το κουτι και επειδη το εχω στησει μονος μου μαλλον θα πληρωσω..κι αν οχι θα το εχουνε εκει καμια βδομαδα!ο υπολογιστης δουλευει μια χαρα το προβλημα ειναι μονο οταν ειναι σε αδρανεια!εχω clear-cmos!καθε βοηθεια δεκτη ευχαριστω!!!

ξεχχασα να γραψω οτι ειχα καποιες αλλες μηνμες 2χ4g consair vengeance black και μου τις αλλαξαν προληπτικα λενε!απο πλαισιο ειναι ολα εκτος απο κουτι και ssd(το κουτι ειναι το consair500r να δημιουργει προβλημα αυτο χλωμο ετσι?)

επισης εχω κανει update τα bios σε f9 και το fw του ssd ειναι 1,5

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκει κολησες?ειπαν να τις αλλαξουνε προληπτικα αν και εκανα βλακεια γιατι οπως φενεται δεν ειναι θεμα μνημων,την διαφορα στα χρηματα την πηρα αγοραζοντας κατι αλλα πραγματα απο κει!αν βαλω αλλα 2χ2 της ιδια μαρκας θα εχω προβλημα?οσο για το προβλημα μου παραμενει αλυτο μηστηριο..!βοηθηστε γιατι θα αναγκαστω να τους το παω και δεν θα εχω υπολογιστη μια βδομαδα!ισως ειναι λεπτομερεια οπως μου ειπανε με υφος εκει,αμα με χασουνε απο πελατη να δουνε τι καλα που θα ναι.τα παντα ειναι καινουργια οποτε θελω και στις λεπτομερειες να ειναι ολα οκ!!!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Είπα μήπως!

Αν έχεις USB συσκευές συνδεδεμένες πέρα πληκτρολογίου και ποντικιού δοκίμασε να τις αποσυνδέσεις και να δεις τι γίνεται!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

ειχα την καμερα και το πολυμηχανημα τα εβγαλα αλλα παλι τα ιδια

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Αν έχει αποκλειστεί θέμα με τις μνήμες τότε μονο το τροφοδοτικο μπορώ να σκεφτώ η κάποιο θέμα με το κςιτουργικο! Αν έχεις την δυνατότητά δοκίμασε καποιο άλλο τροφοδοτικο!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

ναι μηνμες αλλαξα,λειτουργικο εχω windows 7 ultimate sp1 απο τον θειο και εκανα φορματ προχθες ειναι δυνατον να φταινε?οταν το εχω sto high perfomarnce κανενα προβλημα γενικα δουλευει μια χαρα,μολις ανεβασω τις μηνμες στα 1600μηζ μαζι με τα restart μου ζηταει και επαναφορα στα bios για να τρεξει παλι τις μηνμες στα 1333 αυτο δηλαδη μου δειχνει οτι το προβλημα το εχει η μητρικη!ας πει και καποιος αλλος την γνωμη του αν και βλεπω να τους το παω να το δουν,απλα εχω ξενερωσει γιατι τους ειπα το προβλημα μου και σχεδον με ειρωνεια μου απαντησαν πως κανεις ετσι σιγα το πραγμα!850 ευρω στοιχιζει ο πυργος δεν τον εκλεψα!!!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Γενικά σε oced καταστάσεις το suspend παίζει να έχει θεμα χωρίς αυτό να σημαίνει οτι έχει πρόβλημά η μητρική!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

ποτε δεν ειχα προβλημα με windows ultimate που ειχα με socket 775,E8400 και τροφοδοτικο ενα του κιλου οπως το λετε εδω,γι αυτο μου φενεται περιεργο τωρα!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

εχω αυτες εδω, http://www.plaisio.g...600-Kit.htm��αν παρω αλλο ενα kit το ιδιο θα εχω προβλημα?θα δουλευουν μια χαρα σαν quand channel?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.