Προς το περιεχόμενο

Προστασία από υπέρταση 6,90-8,91euro Public


skoulas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 293
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιας και αναφερθηκες στα ηχεια...εμενα μετα την αρνητικη αξιολογηση μου εδωσαν Link.png Site: http://www.public.gr/product/perifereiaka/iheia-akoystika-mikrofona/pc-speakers-21/creative-a520-systima-iheion-ypologisti-51-mayro/prod3060384pp/">αυτα με 19.90ευρο...το ειχα γραψει και τοτε...οποτε επρεπε να τους 'κραξεις' και εσυ...δεν θα εχανες τιποτα...

 

Κι εμένα τα ίδια, μετά από ατέλειωτες αναμονές στο τηλ., αναπάντητα e-mail, και απειλές για καταγγελίες βάσει της σχετικής νομοθεσίας, μου έδωσαν από τα 3 τεμάχια που είχα παραγγείλει συνολικά (1 για μένα κ τα άλλα για λογαριασμό φίλων (ΟΧΙ για να τα πουλήσω), το 1 (για το οποίο στο e-mail της αντι-προσφοράς που μου είχαν στείλει, το link παρέπεμπε στα creative 2.1, τα οποία τότε κόστιζαν γύρω στα 35€, χωρίς να μου διευκρινίζουν καν πόσα τεμάχια κ σε τι τιμή)...

 

"....διότι το προϊόν 0006323 της παραγγελίας σας 130749235 εξαντλήθηκε λόγω ιδιαίτερα αυξημένης ζήτησης σε πολύ σύντομο χρόνο. Αντί αυτού και για

την δική σας εξυπηρέτηση, σας προτείνουμε το παρακάτω αντίστοιχο προϊόν . 0704473 SPEAKERS CREATIVE A220 2.1 http://www.public.gr/product/perifereiaka/iheia-akoystika-mikrofona/pc-speakers-21/creative-a220-systima-iheion-ypologisti-21-mayro/prod3060386pp/ Παρακαλούμε ενημερώστε μας εάν επιθυμείτε να καταχωρήσουμε την παραγγελία του προϊόντος αυτού απαντώντας στο παρόν e-mail......")

 

Ό,τι να 'ναι γενικώς, ελεεινή αντιμετώπιση, κι απ' ό,τι το 'ψαξα λίγο, μόνο πρώτη φορά δεν ήταν που κάνουν τα ίδια κ χειρότερα, και αυτοί, και άλλες "αλυσίδες", ονόματα μη λέμε (αλλά έχω κάνει ήδη 2 καταγγελίες στη ΓΓΠΚ για το Multirama :ph34r: ), οπότε λίγο δύσκολο να το αποδόσεις σε "ανθρώπινο λάθος"...

 

Στο τέλος της μέρας που λένε, δε με χάλασε κ ιδιαίτερα που πήραμε έστω κ 1 σετ στα 20€, αλλά το μαγαζί μπήκε (και) για μένα στη μαύρη λίστα...

 

Εγω παντως απο αυτα που εγραψε ο Πανος καταλαβα οτι τα πηρε τα ηχεια (το χαρτι δεν πηρε)!

Όντως, το χαρτί δεν είχα καν το κουράγιο να τους τους το ξαναζητήσω (ήδη τους είχα στείλει σχετικό mail που πήγε προφανώς στον κάλαθο!) :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παρέλαβα κι εγώ.

 

Σίγουρα δεν κοστίζουν 40€ όπως γράφει πάνω αλλά στα 9€ το 8αρι είναι μια χαρά η τιμή.

 

να φανταστω ειχε το καλωδιο για το ρευμα μεσα ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παρέλαβα κι εγώ.

 

Σίγουρα δεν κοστίζουν 40€ όπως γράφει πάνω αλλά στα 9€ το 8αρι είναι μια χαρά η τιμή.

 

Γενικα σε αλλα ιντερνετομαγαζα θα τα βρεις γυρω στα 20 ευρω κανονικη τιμη το 5αρι οποτε θεωρω τιμια τιμη τα 9 ευρω για το 8αρι.

Ιδιως το φουλ με προστασια και για tel/tv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να φανταστω ειχε το καλωδιο για το ρευμα μεσα ετσι?

 

Ναι. Πολύ πρακτικό το αποσπώμενο καλώδιο τροφοδοσίας!

 

Γενικα σε αλλα ιντερνετομαγαζα θα τα βρεις γυρω στα 20 ευρω κανονικη τιμη το 5αρι οποτε θεωρω τιμια τιμη τα 9 ευρω για το 8αρι.

Ιδιως το φουλ με προστασια και για tel/tv.

 

Σε τι χρησιμεύει η προστασία για την tv και το τηλ; Ποτέ δεν το κατάλαβα. Πχ. εγώ τώρα το χρησιμοποιώ στο πισι στο οποίο έρχεται και καλώδιο από εξωτερική κεραία και μπαίνει στην κάρτα τηλεόρασης αλλά και καλώδιο από την κεντρική πρίζα τηλεφώνου για το ρούτερ. Πρέπει να τα βάλω αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Πολύ πρακτικό το αποσπώμενο καλώδιο τροφοδοσίας!

 

 

Σε τι χρησιμεύει η προστασία για την tv και το τηλ; Ποτέ δεν το κατάλαβα. Πχ. εγώ τώρα το χρησιμοποιώ στο πισι στο οποίο έρχεται και καλώδιο από εξωτερική κεραία και μπαίνει στην κάρτα τηλεόρασης αλλά και καλώδιο από την κεντρική πρίζα τηλεφώνου για το ρούτερ. Πρέπει να τα βάλω αυτά;

 

"Υπερβολικο" ρευμα μια συσκευη δεν μπορει να δεχθει μονο απο το δικτυο ρευματος. Ας μην ξεχναμε και τους κεραυνους. Υπαρχει μια μικρη μεν πιθανοτητα δε να περασει κατι τετοιο ειτε μεσω της κεραιας ειτε μεσω του τηλεφωνικου καλωδιου που φερνει το σημα σπιτι σου και να παρει παραμαζωμα ειτε μια τηλεφωνικη συσκευη/ρουτερ ή μια τηλεοραση.

Οι περισσοτεροι δεν το χρησιμοποιουμε και ειναι η αληθεια οτι πχ για το τηλεφωνικο καλωδιο μπορει να εχει και καποιες αρνητικες επιπτωσεις υπο κανονικη λειτουργια. Π.χ. αν δοκιμασω να περασω το τηλεφωνικο καλωδιο πρωτα μεσω του ups ή καποιου πολυπριζου ασφαλειας, ανεβαινει καπως ο "θορυβος" της τηλεφωνικης γραμμης και σε οριακες περιπτωσεις μπορει να παιξει ρολο σε μια adsl συνδεση (π.χ. να χασεις καποια mbps στο κλειδωμα ή να οδηγησει σε αποσυνδεσεις).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα γραφει ''Μερικώς Τιμολογημένη''

 

Τι σημαινει αυτο γιατι πρωτη φορα κανω παραγγελια απο δ'αυτους. :-)

Εμενα γραφει ''Μερικώς Τιμολογημένη''

 

Τι σημαινει αυτο γιατι πρωτη φορα κανω παραγγελια απο δ'αυτους. :-)

Σημαινει οτι δεν υπαρχουν ολα διαθεσημα και θα τα στειλουν σε δοσεις;-)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα 2 παραγγελίες στις 27/2, μία στη 01.17 για 2 τεμάχια και μία στη 01.30 (πρωί πάντα) για άλλο ένα τεμάχιο.

Η παραγγελία της 01.30 είναι έτοιμη για παραλαβή.

Ελπίζω να μην κάνουν καμμία εξυπνάδα για την παραγγελία που έγινε νωρίτερα (01.17).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπό Επεξεργασία ακομη απο χθες το πρωι που εκανα την παραγγελια και παραλαβη απο το καταστημα Συνταγματος.

Μια απο τα ιδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...