Προς το περιεχόμενο

Το Skype επιβεβαιώνει εμμέσως την άφιξη της νέας υπηρεσίας video messaging


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Skype δεν επιβεβαίωσε επίσημα τις φήμες σχετικά με την νέα υπηρεσία video messaging που λέγεται ότι θα συνοδεύσει την πλατφόρμα του, εντούτοις όμως κάτι τέτοιο συνέβη με έμμεσο τρόπο, όταν ενημέρωσε τους όρους χρήσης του.Η νέα υπηρεσία video messaging είχε αρχικά αναφερθεί τον Σεπτέμβριο ως ένα χαρακτηριστικό που θα επιτρέπει στους χρήστες να στέλνουν μικρά σε διάρκεια μηνύματα, που έχουν προηγουμένως εγγράψει, σε άλλους χρήστες Skype. Την περασμένη Τετάρτη ήρθε και η επιβεβαίωση ότι το feature θα είναι σύντομα διαθέσιμο με την ανανέωση των όρων χρήσης οι οποίοι αναφέρουν ότι η νέα υπηρεσία θα διατίθεται μόνο στους Premium χρήστες. Σύμφωνα με τους όρους, όταν ανήκετε σε αυτή την κατηγορία των χρηστών μπορείτε να λάβετε και να στείλετε απεριόριστο αριθμό μηνυμάτων video, ενώ για όσα θα λαμβάνετε δεν θα υπάρχει "ημερομηνία λήξης".

 

Για τους μη premium χρήστες, δίνεται μεν η δυνατότητα χρήσης της υπηρεσίας, αλλά με κάποιο όριο, το οποίο δεν έχει ακόμη διασαφηνιστεί. Ωστόσο μηνύματα ανάμεσα σε χρήστες που δεν ειναι premium θα λήγουν έπειτα από 90 ημέρες εκτός και αν προέρχονται από χρήστη premium. Αν και το Skype κλήθηκε πολλές φορές να σχολιάσει τα δημοσιεύματα, μέχρι τώρα δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο.

 

Link.png Site: http://www.itworld.com/unified-communications/325782/skype-confirms-video-messaging-feature-legal-change'>ITworld

Επεξ/σία από z4rx07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο το είχε/εχει δωρεάν το msn αξιοποιόντας το skydrive...

 

όπως είπε και ο thresh εγώ αυτό που περιμένω για να αλλάξω μια και καλή σε skype είναι η ενσωμάτωση των λειτουργιών του msn. βλέπε διαμοιρασμός εικόνων, custom emoticons, msn games. Μικρές λεπτομέριες αλλά πολύ πρακτικές! ειδικά ο διαμοιρασμός εικόνων με βόλευε πάρα πολυ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που βλέπω ότι η Microsoft δεν το παράτησε το skype αλλά το βελτιώνει και προσθέτει χαρακτηριστικά. Ως χρήστης linux επίσης πρέπει να την παραδεχτώ επειδή έχει βγάλει 2 τελικές εκδόσεις που είναι και σταθερές! Μπράβο της!

 

Όσο για αυτούς που θέλουν περισσότερα emoticons και games, ας μείνουν στο msn. Μου αρέσει που είναι σοβαρό και δεν θέλω να βαρύνει. Είναι πραγματικά εργαλείο και με έχει κερδίσει σαν χρήστη premium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για αυτούς που θέλουν περισσότερα emoticons και games, ας μείνουν στο msn. Μου αρέσει που είναι σοβαρό και δεν θέλω να βαρύνει. Είναι πραγματικά εργαλείο και με έχει κερδίσει σαν χρήστη premium.

Πως να μεινουν στο msn?Ουσιαστικα,καταργηθηκε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

προφανώς για να βλέπεις να λέει ότι χαίρεται που δεν παράτησε η Ms το Skype, καταλαβαίνεις ότι δεν έχει δει την είδηση ότι το msn messenger θα αποσυρθεί και ότι το skype θα πάρει τη θέση του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το photo sharing θα είναι χαζομάρα αν δεν το ενσωματώσει στο skype η MS... Σε πάρα πολλές περιπτώσεις είναι πολύ πρακτικό όταν θέλεις να δείξεις μαζικά κάποιες φωτό κάπου και όχι μόνο

 

228850-windows-live-messenger-wave-4-sharing-video.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω από του χρόνου που σκοπεύει να διακόψει εντελώς τον Messenger θα το στρώσει το όλο πράγμα. Υπάρχουν πάρα πολλά features του Messenger που πρέπει να λάβει υπόψιν ότι πρέπει να παντρέψει με το Skype.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που βλέπω ότι η Microsoft δεν το παράτησε το skype αλλά το βελτιώνει και προσθέτει χαρακτηριστικά. Ως χρήστης linux επίσης πρέπει να την παραδεχτώ επειδή έχει βγάλει 2 τελικές εκδόσεις που είναι και σταθερές! Μπράβο της!

 

Όσο για αυτούς που θέλουν περισσότερα emoticons και games, ας μείνουν στο msn. Μου αρέσει που είναι σοβαρό και δεν θέλω να βαρύνει. Είναι πραγματικά εργαλείο και με έχει κερδίσει σαν χρήστη premium.

 

Ως χρηστης λινουξ πρεπει να σας πω οτι ειναι αθλιο το skype.

Απο UI μεχρι χρησιμότητα.

Κολλαει και αρκετες φορες οταν κανω videoκληση...

Το χει γραμμενο η ms, υπαρχει ακομα γιατι υπηρχε για λινουξ εκδοση απο τους παλιους κατοχους της εταιριας του skype.

Αλλιώς σιγα μην ασχολίοτανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαση πρεπει αν δωσει στο 99.97 της πλατφορμας των χρηστων και οχι στο linux.Και που τρεχει εισαι τυχερος...

 

Πιο απλα εκει που θα χει βαλει 2 ατομα για να γραφουν τον κωδικα να βαλει 5.

Και να διορθόσει το interface και την σταθερ'οτητα γιατι με αυτο δεν παει πουθενα.

Απο κει και περα δεν θελω κατι αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως χρηστης λινουξ πρεπει να σας πω οτι ειναι αθλιο το skype.

Απο UI μεχρι χρησιμότητα.

Κολλαει και αρκετες φορες οταν κανω videoκληση...

Το χει γραμμενο η ms, υπαρχει ακομα γιατι υπηρχε για λινουξ εκδοση απο τους παλιους κατοχους της εταιριας του skype.

Αλλιώς σιγα μην ασχολίοτανε...

 

Προσωπικά ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το Skype για GNU/Linux. Ούτε πριν ούτε τώρα που έχει αναλάβει η MS. Μάλιστα το θεωρώ λιγότερο bloated από την Win έκδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που θέλουμε πλέον είναι καλύτερη ενσωμάτωση του msn...

 

Το συγκεκριμένο το είχε/εχει δωρεάν το msn αξιοποιόντας το skydrive...

 

όπως είπε και ο thresh εγώ αυτό που περιμένω για να αλλάξω μια και καλή σε skype είναι η ενσωμάτωση των λειτουργιών του msn. βλέπε διαμοιρασμός εικόνων, custom emoticons, msn games. Μικρές λεπτομέριες αλλά πολύ πρακτικές! ειδικά ο διαμοιρασμός εικόνων με βόλευε πάρα πολυ.

Πάντως προσωπική μου άποψη είναι ότι το Skype έως τώρα δεν είναι καλύτερο από το msn. Εκτός από την έλλειψη σε υποστήρηξη αυτών που αναφέρατε και άλλων, δεν υπάρχει και το όμορφο design του msn..

Συνεχίζω και θα συνεχίζω να έχω εγκατεστημένο και να χρησιμοποιώ το msn(παράλληλα με το Skype) μέχρι την τελευταία μέρα κατάργησής του. Δεν έχω κάτι εναντίον του Skype. Ίσα-ίσα δυστυχώς το χρησιμοποιώ και περισσότερο μπορώ να πώ, αλλά πολύ κρίμα που κυριάρχησε και συνεπώς θα καταργηθεί το msn.. :-(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το UI του skype το θεωρώ τελείως άχαρο και χάνεσαι. Γενικά θα πρέπει να αντιγράψει σε αρκετά σημεία το live messenger ώστε να βελτιωθεί η χρηστικότητα του skype.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...