Προς το περιεχόμενο

Το Skype επιβεβαιώνει εμμέσως την άφιξη της νέας υπηρεσίας video messaging


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Μολις βαλουν custom emoticons (με δυνατοτητα απενεργοποιησης φυσικα), θα ερθουμε κ οι τελευταιοι εναπομειναντες απ' το msn :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαση πρεπει αν δωσει στο 99.97 της πλατφορμας των χρηστων και οχι στο linux.Και που τρεχει εισαι τυχερος...

 

Το ποσοστό του linux είναι αρκετά περισσότερο από το 0,03% των χρηστών, και όταν μιλάμε ακόμα και για ποσοστά του 2 % ή 3 % αυτό μεταφράζεται σε πολλά εκατομμύρια χρήστες παγκοσμίως. Η microsoft είναι η τυχερή, που υπήρχε ήδη linux έκδοση του skype και έχει γίνει μονοπώλιο σε αυτό τον τομέα σε όλα τα λειτουργικά. Αν δεν υπήρχε το skype και σε linux πιθανώς να εμφανιζόταν και να είχε αναπτυχθεί αρκετά κάποιο αντίπαλο πρόγραμμα ανοιχτού κώδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς για να βλέπεις να λέει ότι χαίρεται που δεν παράτησε η Ms το Skype, καταλαβαίνεις ότι δεν έχει δει την είδηση ότι το msn messenger θα αποσυρθεί και ότι το skype θα πάρει τη θέση του...

 

Δεν με απασχολεί το msn. Όταν το πήρε η Microsoft σκέφτηκα ότι οι μέρες του σκαιπ για λίνουξ είναι μετρημένες. Αλλά απέδειξε το αντίθετο.

 

βαση πρεπει αν δωσει στο 99.97 της πλατφορμας των χρηστων και οχι στο linux.Και που τρεχει εισαι τυχερος...

 

 

Δεν νομίζω να την χαλάει την Microsoft που της ακουμπάω λεφτά όντως ευχαριστημένος από την υποστήριξη στην έκδοση που ανήκει το 0,03%.

 

Δεν είναι chat friendly αυτό το ρημάδι το skype.

Πώς να το κάνουμε...Είναι υπηρεσία για video call και μέχρι εκεί.

 

Εύχομαι να μην αλλάξει αυτό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ αυτά που θέλω να ενσωματώσουν στο skype είναι ο διαμοιρασμός εικόνων. όσο για τα emoticons αν απλά αλλάξουν τα defaults, θα είμαι μια χαρά! τα default emoticons του skype είναι εκτρώματα! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Δεν με απασχολεί το msn. Όταν το πήρε η Microsoft σκέφτηκα ότι οι μέρες του σκαιπ για λίνουξ είναι μετρημένες. Αλλά απέδειξε το αντίθετο.

 

not my point, anyway...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοναδικό που με ενοχλεί στo linux skype είναι ότι έχει διαφορετικό παράθυρο για το πρόγραμμα, για την κλήση και το chat. Αν τα ενοποιήσουν όλα σε ένα θα είναι μια χαρά. Είναι πολύ σπαστικό να κάνεις 3 alt+~ για να βρεθείς στο παράθυρο του skype που θέλεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώρα να αρχίσει να το φορτώνει το skype η μικροαπαλή, μέχρι του χρόνου θα είναι μια φοβερή μπλοατεριά ισάξια του επικού msn messenger που με το πέρασμα των χρόνων γιγαντονώταν! Αλλά παρά το γιγάντωμα αυτό ήθελε το msn plus του για να στρώσει.

 

Μοίρα κακιά που το βρήκε το skype...

 

Αναμένω να δω με ενδιαφέρον ομολογώ τι ακριβώς θα κάνει με την έκδοση για linux. Προς το παρών ούτε να ενοποιήσει τα παράθυρα chat/video όπως έχει κάνει στην έκδοση για windows δεν έχει μπει στον κόπο.

 

Είναι καιρός να βγει μια αντίστοιχη open source εφαρμογή για linux. Δεν έχω βρει κάτι ανάλογο του skype για linux και είναι πολύ πιθανό με τη φροντίδα της μα σύντομα να αναγκαστούμε να το ξεφορτωθούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι και ασχημο στο linux ρε παιδια.

Μου τη σπαει οπως ειναι σχεδιασμένο ετσι.

Μετα μολις μπαινω στα win 7 το βλεπω ομορφο σε αντιθεση με linux.

Ξερουν τι κανουν. Σε κανουν να το αντιπαθήσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...