Προς το περιεχόμενο

Easy Buy World και PayPal


rezoma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματικα μακρια απο αυτο το καταστημα.

Εκανα παραγγελια, δεν ελαβα ποτε καποια απαντηση.

Τους παιρνω τηλεφωνο στα νουμερα του σιτε, και δεν απαντουσε κανεις.

Τους στελνω εμαιλ, τιποτα παλι.

Μιλαμε στο τσαt με τον υπαλληλο, και του εξηγω τι και πως, μου ζητησε αριθμο παραγγελιας κλπ και μου ελεγε οτι δεν βλεπει καμια παραγγελια. Του ειπα να του δωσω username και κωδικο του λογαριασμου που εφτιαξα στο σιτε, ωστε να δει οτι οντως υπαρχει η παραγγελια. Μου λεει αυτο δεν το κανω.

 

Μετα απο μια ωρα τσατ και αφου του εστειλα φωτογραφια της αποδειξης πληρωμης απο το paypal του ζητησα να μου επιστραφουν τα χρηματα, γιατι βαρεθηκα να παρακαλαω για τα αυτονοητα.

Εδω και 5 μερες δεν υπαρχει κανενα νεο στο paypal.

 

Πως μπορω να ζητησω τα χρηματα μου μεσω του paypal?

Επεξ/σία από paredwse
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπαίνεις στο λογαριασμό σου στο paypal και κάνεις dispute τη συναλλαγή.

 

το easybuyworld είναι franchise,

δεν μπορείς να στηριχθείς σε εξυπηρέτηση παρά μόνο αν πας και γνωρίσεις αυτόν που θα σε εξυπηρετεί στην περιοχή σου,

το κάθε σημείο το έχει πάρει franchise κάποιος , και συνήθως κάνει κι άλλα πράγματα,

οι χώροι παντού είναι υπόγεια και αποθήκες (και τα κεντρικά τους) ..

 

στη νέα σμύρνη είναι ένα υπόγειο και το παληκάρι που το τρέχει είναι και φωτογράφος .. για αυτό έχουν και κινητά για επικοινωνία, και φυσικά δεν έχουν τηλ. κέντρο 24/7..

αν θέλεις τις φθηνότερες τιμές της αγοράς (γιατί δεν υπάρχουν οι τιμές που δίνουν στα περισσότερα είδη) , θα τα υποστείς αυτά.

αν θέλεις εξυπηρέτηση θα πρέπει να την πληρώσεις (πήγαινε πλαίσιο-mediamarkt κλπ.) ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα κι εγώ παραγγελία απο το εν λόγω κατάστημα online και φρίκαρα.

 

Μια κάρτα μνήμης 35€ με αντικαταβολή. Μου στέλνουν mail δυο μέρες μετά να τους καλέσω για πρόβλημα στην παραγγελία, παρότι είχα αφήσει κινητό ως επικοινωνία. Τους καλώ εγώ, γιατί ήταν πολύ δύσκολο για αυτούς... και μου λένε πως δεν υπάρχει και ίσως να μην ξαναφέρουν την κάρτα (παρόλο που στο site την είχε άμεσα διαθέσιμη) και να αγοράσω μια άλλη με μόλις 60€!!!!

Ναι καλά... έκανα μια ωραία παραγγελία απο amazon με κόστος 28€ με δωρεάν αποστολή στο σπίτι μου και τέλος.

 

Απαράδεκτοι οι έλληνες "επιχειρηματίες"/καταστηματάρχες. Θέλουν και "υποστήριξη" τρομάρα τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Νομιζω επρεπε να το ειχες αναβαθμισει σε claim προτου περασουν οι 20 μερες, αλλιως το paypal θεωρει οτι τα βρηκατε με των πωλητη και δεν αναλαμβανει δραση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να θελω να σε απογοητευσω νομιζω τπτ :(

 

Αλλα δεν χανεις και τιποτα να στειλεις 1 μαιλ στο παηπαλ μηπως σε εξυπηρετήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς στην εποχή που ζούμε πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικά με τα Ελληνικά e-shops. Δεν ειμαι σε καμία περίπτωση φαν των μεγάλων αλυσίδων αλλά τουλάχιστον υπάρχει αξιοπιστία. Βέβαια υπάρχουν και κάποια μαγαζάκια που πάνε καλά αρκεί να τα βρούμε. Πάντως όποτε παραγγέλνω απο Ελληνικό e-shop (ακόμα και αλυσίδα) πάντα αντικαταβολή...να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...