Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη η έκδοση Android 4.0 ICS για το LG Optimus 2X


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι stay away from LG Optimus 2X μωρε ? αφου είναι eol το κινητό δεν κυκλοφορεί πια ....όσοι το πήραμε το πήραμε

το καλό είναι ότι τώρα που θα βγουν οι source codes μια χαρά updates θα παίρνουμε απο τους devs στο xda

γράψε καλύτερα stay away from LG or Nvidia tegra

 

Φιλε μου δεν αγοραζουν ολοι καινουρια.

Πολλοι εδω μεσα κοιτανε και στις αγγελιες μεταχειρισμενων για να εξοικονομησουν χρηματα.

 

Περιμενε κανα χρονο τωρα να βγει η Jelly Bean που ειναι αισθητα γρηγοροτερη.

Η ICS ειναι βαρια πολυ σε σχεση με την νεα Jelly Bean ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το update ομολογουμένως άργησε πάρα πολύ.

 

Κατά τα άλλα, το κινητό σήμερα είναι 2 ετών (κυκλοφόρησε το 2010).

Ποιο άλλο κινητό 2 ετών παίρνει ακόμα αναβαθμίσεις;

 

Ετσι να τα λεμε αυτα! Συγχαρητηρια στην LG που ακομα και 2 χρονια μετα την κυκλοφορια του κινητου εξακολουθει να το υποστηριζει με αναβαθμισεις! Απο τις ελαχιστες εταιριες που το τηρουν αυτο! Παραδειγμα προς μιμηση για ολες τις υπολοιπες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι να τα λεμε αυτα! Συγχαρητηρια στην LG που ακομα και 2 χρονια μετα την κυκλοφορια του κινητου εξακολουθει να το υποστηριζει με αναβαθμισεις! Απο τις ελαχιστες εταιριες που το τηρουν αυτο! Παραδειγμα προς μιμηση για ολες τις υπολοιπες

ελπίζω να το λές ειρωνικά :mellow:

 

Περιμενε κανα χρονο τωρα να βγει η Jelly Bean που ειναι αισθητα γρηγοροτερη.

Η ICS ειναι βαρια πολυ σε σχεση με την νεα Jelly Bean ..

δεν θα περιμένω πολύ γιατί η jelly Bean για το optimus 2x έχει βγει

http://download.cyan...tly&device=p990

. απλά έχει το call bug(και αυτό εξαιτίας της lg, που δεν έχει δώσει τα source codes για να φτιαχτεί αυτό το bug.)που την κρατάει πίσω .

 

τα source codes για το android 4 θα βγουν στις επόμενες εβδομάδες(συνήθως 2 κάνει η lg να τα βγάλει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xαιρω πολυ.

Official δεν εχει βγει.

 

Θυμαμαι οταν ειχα το κινητο εγω ειχαν βγει πολλες "και καλα" ics αλλα με πολλες ελλειψεις σε drivers και δε μπορουσες να βαλεις κανα προγραμμα ..

Ουτε καν τον chrome δεν επαιρνε ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xαιρω πολυ.

Official δεν εχει βγει.

χαίρω πολύ και ούτε και θα βγει .... αν περιμέναμε από την lg....

 

ps .λες ότι δεν δούλευε το hw acceleration(γιαυτό δεν δούλευε ο chrome) το οποίο τώρα δουλεύει (που πάλι η lg έφταιγε με τα source codes)

ps2 . το κινητό με working hw acceleration δεν έχει να ζηλέψει τπτ από τα άλλα κινητά .πάει σφαίρα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, το ότι βγήκε στην αγορά Ιανουάριο του '11 δεν σημαίνει ότι η LG είναι φανταστική που δίνει ICS σε EOL συσκευή. Το ICS βγήκε μόλις 9 μήνες μετά το 2Χ και μόνο EOL δεν ήταν τότε.

 

Εντελώς ερασιτεχνική συμπεριφορά. Και η Google πάει και κάνει φιλανθρωπία και της δίνει το Nexus για να μην παρατήσει την mobile αγορά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω που εχω κανει ρουτ το κινητο μ πως κανω την official αναβαθμιση?επισης,αυτα π λετε για source codes τι ειναι?ειμαι λιγο ασχετη οπως φαινεται!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω που εχω κανει ρουτ το κινητο μ πως κανω την official αναβαθμιση?επισης,αυτα π λετε για source codes τι ειναι?ειμαι λιγο ασχετη οπως φαινεται!!!

 

Το update μπορείς να το κάνεις κανονικά με τον επίσημο τρόπο, μόνο που θα χάσεις το root και θα πρέπει να το ξανακάνεις μετά. Κατά τ' άλλα δεν υπάρχει κάποια άλλη διαφορά.

Το source code είναι ο πηγαίος κώδικας του λογισμικού με βάσει τον οποίο δουλεύουν οι developers/προγραμματιστές για την ανάπτυξη/παραμετροποίηση του λογισμικού. Εν ολίγοις, προχωρημένα πράγματα άχρηστα σε μας τους κοινούς θνητούς. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το update μπορείς να το κάνεις κανονικά με τον επίσημο τρόπο, μόνο που θα χάσεις το root και θα πρέπει να το ξανακάνεις μετά. Κατά τ' άλλα δεν υπάρχει κάποια άλλη διαφορά.

Το source code είναι ο πηγαίος κώδικας του λογισμικού με βάσει τον οποίο δουλεύουν οι developers/προγραμματιστές για την ανάπτυξη/παραμετροποίηση του λογισμικού. Εν ολίγοις, προχωρημένα πράγματα άχρηστα σε μας τους κοινούς θνητούς. :P

 

χαχα!σε ευχαριστω πολυ!!!κ δουλευουν ολα τα βασικα ή εχει bugs?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα!σε ευχαριστω πολυ!!!κ δουλευουν ολα τα βασικα ή εχει bugs?

 

Καλό θα ήταν αν έχεις πολλές εφαρμογές που χρησιμοποιούν root access (π.χ. setCPU, SManager, scritps/overclocking, κλπ) να κάνεις ένα wipe data για να μην έχεις 100% προβλήματα μετά το update.

Αν έχεις κάνει root μόνο για να σβήσεις άχρηστες εφαρμογές τότε δεν υπάρχει θέμα.

Από 'κει και πέρα από τη στιγμή που είναι official η ROM δε θα πρέπει να υπάρχουν τίποτα bugs, αλλά LG είναι αυτή.. Αν και δεν έχει ακουστεί τίποτα μέχρι στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

b

Καλό θα ήταν αν έχεις πολλές εφαρμογές που χρησιμοποιούν root access (π.χ. setCPU, SManager, scritps/overclocking, κλπ) να κάνεις ένα wipe data για να μην έχεις 100% προβλήματα μετά το update.

Αν έχεις κάνει root μόνο για να σβήσεις άχρηστες εφαρμογές τότε δεν υπάρχει θέμα.

Από 'κει και πέρα από τη στιγμή που είναι official η ROM δε θα πρέπει να υπάρχουν τίποτα bugs, αλλά LG είναι αυτή.. Αν και δεν έχει ακουστεί τίποτα μέχρι στιγμής.

 

βρε κ εγω επειδη ειναι lg το λεω!!!root ειχα κανει για να βαλω σπασμενη rom...πωω sorry που ρωταω κ ρωταω αλλα το wipe data τι ειναι?τι κανει?αμα κανω απλα ενα back up κ το ξαναρουταρω δεν θα ειμαι οκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wipe data είναι ουσιαστικά format της μνήμης του κινητού. Σβήνονται τα πάντα από εφαρμογές, κλπ δηλαδή. Γίνεται μέσω recovery mode (για να έχεις custom rom θα έχεις ξαναμπεί λογικά) και μέσω του LG software update tool.

Αν θες, για να μη μπλέκεις, δοκίμασε να περάσεις όπως είσαι την official και να την ξαναρουτάρεις και αν σου βγάζει προβλήματα το κινητό τότε κάνε ένα wipe data (+wipe cache) και ξαναπέρνα την.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια συνεδεσα τον υπολογιστη με το κινητο μ κ με ενημερωσε οτι υπαρχει αναβαθμιση σε ics.ακολουθησα τα βηματα κ μου ειπε οτι πρωτα θα το αναβαθμισει σε gingerbread κ μετα σε ics.μολις τελειωσε η πρωτη αναβαθμιση κ επειτα η δευτερη , το κινητο εμεινε με το gingerbread κ οταν το συνδεω μ λεει οτι δεν υπαρχει αναβαθμιση κ εχω το νεοτερο λογισμικο.ακολουθησα ακριβως τις οδηγιες μονο π δεν κρατησα αντιγραφα ασφαλειας γιατι δεν ηθελα.τι να κανω τωρα για να αναβαθμιστει τωρα σε ics?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...