Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 2


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...

 

κοίτα δικαίωμα κάποιων να γουστάρουν το δούλεμα, να τους ταϊζουν φόλα και να λενε ευχαριστώ, να προτιμούν τις χάντρες και τα καθρεφτάκια. Δικαίωμα μου όμως όπως και των υπολοίπων να βγάζουμε τις παρωπίδες και να κρίνουμε όχι μόνο τα γραφικά που μόνο για pc game του 2014 δεν δείχνουν αλλά και την πανηλίθια τακτική τους να μιλάνε για next gen, για dx11 και να επιμένουν να δείχνουν στα show, στις press demos και γενικά όπου έβρισκαν μέχρι λίγες βδομάδες πριν το console ed. launch κάτι που δεν σκόπευαν να κυκλοφορήσουν. Δούλεμα ολκής δλδ όπως και στο περίφημο "ξεχωριστή έκδοση για pc", μόνο που διαλέγεις keyb/mouse και συνεχίζει να σου εμφανίζει xbox buttons στην οθόνη. Τώρα για να συγκρίνεις  reveal και pc release σημαίνει ότι χρειάζεσαι επειγόντως 

https://www.dealsup.gr/deals.php?id=37

 

χάρη δεν κάνεις όταν ζητάς από κάποιον λεφτά για κάτι, είτε πουλάς τυρόπιτες είτε videogames ,δεν είδα καμιά  bamco/from να χαρίζει κόπιες δεξιά και αριστερά, πελατάκια να την ταϊσουν ζητά..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

zeniath, αυτή είναι η θέση σου, η οποία διαμορφώνεται από τις προσδοκίες σου για το παιχνίδι αυτό και είναι απόλυτα σεβαστή.

 

Μήν αγνοείς όμως τις προσδοκίες των υπόλοιπων PC gamers και τις δικές τους απόψεις, διότι όλα αυτά μεταφράζονται σε πωλήσεις, οι οποίες καθορίζουν τη πορεία του franchise στο PC.

 

Το ότι μου κάνουν χάρη που το βγάζουν σε PC ΔΕΝ το δέχομαι ως επιχείρημα σε καμία περίπτωση.

 

Τα δικά μου και τα δικά σου λεφτά χρειάζονται για να ζήσουν και όχι το ανάποδο.

 

Και στο τέλος της ημέρας, η κριτική που γίνεται είναι αυτή που θα ασκήσει πίεση στο στούντιο για βελτίωση του franchise και όχι η τυφλή αποδοχή του οτιδήποτε μας πλασάρουν.

 

Η αρνητική κριτική για το τί προμόταρε το στούντιο και το τί παρέδωσε τελικά, αποτελεί φλέγον θέμα τόσο στις κονσόλες, όσο και στο PC και απασχόλησε και το ίδιο του στούντιο. Να είσαι σίγουρος ότι για όποιες βελτιώσεις δείς στο τεχνικό τομέα του DS 3 και στην προώθηση του παιχνιδιού, ο κόσμος που φώναζε για το DS 2 έπαιξε σημαντικότατο ρόλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το είδα σε έναν φίλο που έχει PS3, δεν είχα παίξει το πρώτο DS.

 

Μου θυμίζει αρκετά το Severance: Blade of Darkness σε μερικά πράγματα (κρίμα που δεν έχει dismemberment T_T) και οκ, έκανα μερικές κακές κινήσεις και είδα τι γρήγορα ψοφάς. :P

 

Από την μία δεν με εντυπωσίασε κάτι, αλλά δεν είναι κακό σίγουρα (μου εξηγούσε διάφορα ο φίλος και μου έδειξε από πιο μετά περιοχές λίγο).

 

Όσο παίζεις σε τραβάει περισσότερο γενικά ή αν δεν σου κάτσει από νωρίς;

 

Ίσως πάει και πιο καλά ηχητικά με headset, πιστευώ. :)

 

ΥΓ. Συνήθειο που έχω για Greatswords και γενικά 2h και να βλέπω 1h greatsword + ασπίδα (στον δικό του χαρακτήρα). Fun stuff. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@dungeon master

Άντε πάλι, τόσα έγραψα γιατί δεν τα διαβάζεις; Λες ότι μας ταΐζουν και γουστάρουμε, σου λέω δεν ασχοληθήκαμε ποτέ για να μας νοιάζει, εκεί εσύ πάλι στα ίδια. Σου λέω ποτέ δεν είδα δηλώσεις για το game γιατί δεν με νοιάζει, πάλι τα ίδια λες.

 

Όταν θα απαντήσεις κάτι πάνω σε αυτό που έγραψα, και δεν θα κάνεις αβαβά, λέγοντας τα ίδια ξαναμιλάμε, αλλά αν θες κάντο με pm γιατί δε γουστάρω να πάει το thread κατά διαόλου.

 

@panther

Ρε συ ναι, αλλά όπως και να το κάνεις, τα λεφτά μας ΔΕΝ τα χρειάζονται, οι πωλήσεις σε PC είναι υπερβολικά λίγες για να μετράνε σε σχέση με κονσόλες. Το Demon Souls δε το έβγαλαν, δεν τους ένοιαζε να το βγάλουν, το DS1 από πρήξιμο το έκαναν και το έβγαλαν τελικά και ήταν το χειρότερο port όλων των εποχών. Αλλά ποιος νοιάστηκε; Είπαμε ευχαριστώ, και οι modders έκαναν την δουλειά τους.

 

Κριτική σε θέματα μάρκετινγκ δεν με ενδιαφέρει να κάνω και μου την δίνει όταν αντί να ασχολούμαστε με το παιχνίδι που είναι διαμάντι, ασχολούμαστε με το τι είπαν οι μαρκετίστες (ή οι devs μετά από οδηγίες από μαρκετίστες) λες και τα trailer μας απασχολούν. Το τι κάνουν οι κονσολάδες δεν με νοιάζει, PC είναι εδώ, αυτοί δεν έχουν εναλλακτικές, εμείς έχουμε τους modders.

 

Το θέμα είναι ένα. Το παιχνίδι είναι καλό? Είναι. Σε PC φαίνεται καλύτερο από κονσόλα? Φαίνεται. Τέλος τότε, για μένα δεν υπάρχει θέμα ή πρόβλημα. Πρόβλημα θα πω αφού παίξω πλέον και έχω χειροπιαστές εντυπώσεις, για το τι είπε κάποιος και αν αλλάξαμε λίγο το brightness δεν θα ασχοληθώ.

 

Το να μην αγοράζει κανείς το παιχνίδι γιατί είναι πιο φωτινό απ'όσο έδειχναν στα pre-release και να το κράζει είναι θλιβερό, την στιγμή που το παιχνίδι καθ'αυτό, είναι ΔΙΑ-ΜΑ-ΝΤΙ.

 

Αλλά όπως λες και εσύ, το παιχνίδι και η ουσία του είναι combat mechanics σε συνδυασμό με την αίσθηση απόλυτης και τρομακτικής μοναξιάς. Η μόνη φορά που ασχολήθηκα με τα γραφικά στο DS1 ήταν με τον Solaire που έλεγε για τον ήλιο, κάτι τέτοιο ελπίζω να γίνει και στο DS2, να είμαι τόσο απασχολημένος που το τελευταίο που θα με νοιάζει είναι να κάτσω να κοιτάξω τα γραφικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η όλη μαγεία είναι η δυσκολία του σε συνδυασμό με τα combat mechanics που είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή στο video gaming.

 

Είναι γεγονός ότι έχει προσεγμένο combat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

preview της pc εκδοσης

 

http://www.gamespot.com/articles/dark-souls-2-on-the-pc-has-from-software-learned-its-lessons/1100-6418830/

 

τρεχει στα 60 fps εχει καλυτερα γραφικα απο τις κονσολες αν και οχι σαν αυτα που  μας εδειχναν υποστηριζει ολες τις αναλυσεις. Κατι εμαθαν. Eπισης δεν ξερω ποσοι το ειδατε αυτο αλλα http://www.gamespot.com/forums/system-wars-314159282/dark-souls-2-demo-was-running-on-pc-ds1-sold-30000-29378840/ μεχρι πριν 1 χρονο το DS1ειχε πουλησει πανω απο 300.000 στο pc υπερβολικα υψηλο νουμερο για ενα παιχνιδι που ειχε τοσο αθλιο port. Τωρα το 2 θα πρεπει να φτασει σιγουρα το 1 εκατομυριο πωλησεις στο pc αφου δεν εχει τα τεχνικα προβληματα του πρωτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση? Δηλαδη αν ΔΕΝ μας εδειχναν εκεινο το πρωτο videaκι τώρα δεν θα γκρινιαζε κανεις σωστα??

 

Tα έχουμε ξαναπεί αυτά.

 

Η ποιότητα ενός προϊόντος εξαρτάται από τις προσδοκίες που έχουμε για αυτό. Οι προσδοκίες μας διαμορφώνονται από προσωπική εμπειρία, φίλους, διαφήμιση, κριτικές, σύγκριση με άλλα παρεμφερή προϊόντα, τιμή.

 

Γι'αυτό και ένα προϊόν που εσύ βρίσκεις ποιοτικό, για τον άλλο μπορεί να μήν είναι, αν έχετε διαφορές στους πιό πάνω παράγοντες.

 

Οπότε, ναί, αν δεν έδειχναν μέχρι 1 μήνα πρίν τη κυκλοφορία του παιχνιδιού τις εικόνες και τα βίντεο που έδειχναν, ο κόσμος δεν θα αντιδρούσε στο βαθμό που αντιδρά τώρα.

 

Και γι'αυτό κάποιος που ακολουθούσε στενά τη προώθηση του παιχνιδιού και έκανε pre-order τη collector's νιώθει εξαπατημένος και ο άλλος που δεν είδε τίποτα απορεί για ποιό λόγο διαμαρτύρεται ο πρώτος, αφού το παιχνίδι είναι κορυφαίο στα δικά του μάτια.

 

Αυτός είναι ο αντίκτυπος του false advertising.

 

Και δεν είναι μόνο ένα βιντεάκι, αλλά μεγάλο κομμάτι του οπτικοακουστικού υλικού που προμόταραν για σχεδόν έναν χρόνο και κατάντησαν να αφαιρούν screenshots από το Steam πρίν λίγες μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα δικαίωμα κάποιων να γουστάρουν το δούλεμα, να τους ταϊζουν φόλα και να λενε ευχαριστώ, να προτιμούν τις χάντρες και τα καθρεφτάκια. Δικαίωμα μου όμως όπως και των υπολοίπων να βγάζουμε τις παρωπίδες και να κρίνουμε όχι μόνο τα γραφικά που μόνο για pc game του 2014 δεν δείχνουν αλλά και την πανηλίθια τακτική τους να μιλάνε για next gen, για dx11 και να επιμένουν να δείχνουν στα show, στις press demos και γενικά όπου έβρισκαν μέχρι λίγες βδομάδες πριν το console ed. launch κάτι που δεν σκόπευαν να κυκλοφορήσουν. Δούλεμα ολκής δλδ όπως και στο περίφημο "ξεχωριστή έκδοση για pc", μόνο που διαλέγεις keyb/mouse και συνεχίζει να σου εμφανίζει xbox buttons στην οθόνη. Τώρα για να συγκρίνεις  reveal και pc release σημαίνει ότι χρειάζεσαι επειγόντως 

https://www.dealsup.gr/deals.php?id=37

 

χάρη δεν κάνεις όταν ζητάς από κάποιον λεφτά για κάτι, είτε πουλάς τυρόπιτες είτε videogames ,δεν είδα καμιά  bamco/from να χαρίζει κόπιες δεξιά και αριστερά, πελατάκια να την ταϊσουν ζητά..

 

Εσύ όμως δεν δέχεσαι ότι μερικοί, μέσα κι εγώ, είμαστε ανώμαλοι με την σειρά και μας αρέσει ακόμη και με γραφικά NES.

 

Άποψη σου, άποψη μας και καμία επικρατέστερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω καταλαβαινω όλες τις αποψεις , μεταξυ άλλων και της εταιριας.

 

Δηλαδη πιστευω οτι εκαναν το καλυτερο δυνατο αλλά είδαν οτι δεν ήταν stable στις κονσόλες και το εκαναν downgrade για να μην φανε ντοματες. Γιατί στο pc δεν είναι κατα πολύ καλύτερο??? Μαλλον επειδη πάλι πρόκειται για port , τουλάχιστον ενα καλό port και καλυτερο απο τις κονσόλες... 

 

Κακα τα ψεματα η συγκεκριμένη εταιρια δουλευει με κονσόλες, τα πολλά λεφτά της θα τα παρει απο τις κονσόλες.

 

Απο κει και πέρα όμως , αυτό δεν σημαινει οτι το παιχνιδι δεν είναι αριστούργημα (απο ότι ακούγεται, γιατι προσωπικα δεν το επαιξα) με αρκετα βελτιωμένα γραφικά, οπότε θα αναλωθώ στο downgrade? όχι... Γιατί για μενα είναι upgrade (καλυτερα γραφικα , fps απο το 1ο).

 

Story mode: To 1o δεν το είχα παίξει γιατί είχα ακούσει για κακό port , ασχημα γραφικα κτλ κτλ Είχα δει και ενα βιντεο απο το character creation και μου φανηκε αστείο.

 

Αρκετούς μήνες μετά είπα ας το δω, το κανω εγκατασταση, βαζω το dsfix και ξεκινάω και τι βλέπω?? Εκτός απο το καλύτερο παιχνιδι που έχω παίξει ποτέ (και εχω παιξει πολλα) βλέπω και πανεμορφα γραφικά , καλοσχεδιασμένα που συμβάλλουν στην ατμόσφαιρα του παιχνιδιού και πλέον όταν ακουω απο φίλους οτι δεν επαιξαν το 1ο επειδη ακουσαν οτι είχε χαλια γραφικά τσατίζομαι κιόλας!!!!!!

 

Story mode off

 

Πελάτες είμαστε καλό είναι να κραζουμε και να απαιτούμε, εγώ προσωπικα θα επαιζα και με τα γραφικά του 1 όπως και πολλοί αλλοι και θα ημουν τρισευτυχισμένος , απο κει και πέρα θα περιμενω να το παιξω για να κανω σοβαρό σχόλιο για τα γραφικά του, γιατί σορρυ κιόλας απο 5 videakia συμπερασματα δεν μπορω να βγάλω...

 

 

Υ.Γ. Ασε που μετά το φιασκό του preorder σε Rome Total war 2 και Βf4 το μόνο που περιμένω πλέον είναι να μην είναι BETA το παιχνιδι :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι εταιρείες βάζουν παρόμοια γραφικά στο PC και στις κονσόλες για να μην κόψουν πωλήσεις από τις κονσόλες.Ποιος θα το έπαιρνε σε κονσόλα αν στο PC ήταν μέρα με τη νύχτα..Και όταν θα έβγαινε το Dark Souls 3, όλοι θα το περίμεναν για PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν ανεβηκε εδω αλλα μια συγκριση ps3 και Pc.

 

 

Στα ματια μου τουλαχιστο, η μονη διαφορα που ειδα ηταν στην Pc έκδοση βλεπεις τα game πολυ πιο καθαρα και οτι η θάλασσα εδειχνε πιο ωραια.. Τίποτα αλλο προς σημαντικής αναφορας. Παρόλα αυτά το παιχνιδι ειναι διαμαντι απο τα λιγα και για τους κολλημένους με τα γραφικά, το sweetFx θα κανει παλι το θαυμα του ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...