Προς το περιεχόμενο

κενη οθονη στην επανεκκινηση


23Optimus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα ενα περιεργο προβλημα αντιμετωπιζω εδω και μηνα σε καποιες επανεκκινησεις βγαζει

οχι το μαυρο που διχνει ο υπολογυστης απλα η οθονη ειναι κενη τελιος λες και ειναι κλειστη αυτο συμβαινει σε καποιες επανεκκινησεις μολις κλειινει η οθονη για να δειξει την εικονα της μητρικης μου .. εμενα μενει κενη η οθονη μετα αναγκαζομαι να το κλεισω απο το κουμπι μετα γι \α να κλεισει.

δεν παρατιρω αλου προβλημα εχω αλλαξει οδηγους σε καρτα γραφικων παιζω παιχνιδια χωρις προβληματα .... μηπως ξερει κανεις τι μπορει ναναι αυτο?

 

 

windows 7 ultimate 64 bit

motherboard ASUS PLP-LE (LEONITE 2)

5 gb ram (3.50 gb διαθεσιμη)

seagate baraccuda 7200 rpm 250 gb

intel core 2 duo E4500 2.20 ghz

ati sapphire 7750 ddr5 1 gb

AC 550 W turbo x

οθονη samsung syncmaster 940 bw ( 19 inch 1440x900)

optical drive Samsung DVD-RW SH-224BB Sata Black Bulk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε ένα reset στο cmos,πρόσεχε αν έχεις «περίεργες» ρυθμίσεις,να ξέρεις να της ξανά βάλεις....

Μπορεί να τελειώνει και η μπαταρία της μητρικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο δεν το γνωρζω να το κανω αλλα ειναι σιγουρο οτι ειναι αυτο μη κανω βλακια γιατι τισ προαλλες που εκανε μαυρο ειχε πει το προγραμα οδηγησης οθονης σταματισε ν αλειτουργει AMD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρο στην ζωή είναι μόνο ο θάνατος,και οι φόροι,σαφώς μπορεί να είναι και από την κάρτα γραφικών,τους οδηγούς της,την μητρική,το τροφοδοτικό ή χίλια δύο άλλα πράγματα,δεν μπορεί να το ξέρει κανείς σίγουρα ποιο είναι το πρόβλημα χωρίς δοκιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ετσι ειναι.. το θεμα ειναι οτι παλια που ειχα παλια πραματα δεδ το κανε τωρα που βαλα τα μισα απο αυτα που θελουν αλαγμα καρτα γραφικων τροφοδοτικο και οπτικο μεσο και φορματ επισης το κανει.... θα δουμε στην αρχη πιστευα οτι ηταν αυτο το προβλημα που εκανε στοπρογραμα οδηγησης οθονης αλα ισως φταινε πολλα ναι ακομα και ο σκληρος και τα bios που μου βγαζανε προβληματα στο φορματ παντα..

 

το θεμα ειναι απλο απλως επειδη αλλαζει η τεχνολογια ενας υπολογυστης δεν αντεχει πολλα χρονια αν εχει μηχανηματα απο το 2007 θελει λεφτα για ολα αλαγμα εκτος και αν εχω κανει λαθος τοποθετιση και δεν λειτουργει σωστα η καρτα μου σε αυτη τη μητρικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...