Προς το περιεχόμενο

Tablet 9,7" Vero A9724 IPS €199,00


Comaniac

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλή προφορα από κοτσόβολο στα 199€ ενώ ενδεικτική έχει 235€. Αντιπρόσωπος η OKTABIT.

 

Λειτουργικό σύστημα: Android 4.0 ICS

Επεξεργαστής: Cortex-A9 1.5GHz διπύρηνος

GPU: Mali-400

Μνήμη RAM: 1GB

3G/ HSPA

Οθόνη: 9.7 ίντσες, LCD IPS, 1024×768 pixels

Κάμερα: 2 Megapixel

Δεύτερη κάμερα: VGA

Ενσωματωμένη μνήμη: 16GB

Κάρτα μνήμης: micro SD (έως και 32GB)

Wi-Fi n, Bluetooth, mini USB, USB Host, HDMI

Μπαταρία: 4000 mAh

Διαστάσεις: 242x189x9.9 χλστ.

Βάρος: 620 γρ

 

Οσον αφορά την μπαταρία μπορεί να είναι 4000 mAh αλλά με 7.4V.

Εγώ πάντως το χτυπάω την Δευτέρα. Αν καποιος το έχει ας μας δώσει τα φώτα του. Διαφορετικά περιμένετε Δευτέρα που θα το έχω στα χέρια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι γνωρίζω ακόμη και αν δεν είναι εγκατεστημένο υπάρχουν τρόποι να λυθεί το πρόβλημα.

 

[How To] Που είναι το Google Play?

 

Αν δεν μπορείτε να βρείτε το Google Play στο tablet σας, ακολουθήστε τα παρακάτω βήματα.

1η περίπτωση

1. Πηγαίνεται στο System settings / Accounts & sync και επιλέξτε ADD ACCOUNT, που βρίσκεται επάνω δεξιά στην οθόνη.

Επιλέξτε Google account και κάντε login με το gmail σας. Αν δεν έχετε, τότε δημιουργήστε (δίνεται η δυνατότητα από το tablet)

2. Μετά την εισαγωγή του gmail σας θα οδηγηθείτε στο περιβάλλον του Google Play. Αφού ολοκληρώσετε την διαδικασία που θα σας ζητηθεί (δεν είναι απαραίτητο να κάνετε εισαγωγή της πιστωτικής σας κάρτας, οπότε επιλέξτε "Skip" σε εκείνο το κομμάτι), θα μεταφερθείτε στο Google Play.

3. Εντός του Google Play κάντε αναζήτηση για το app "ES File Explorer" και εγκαταστήστε το.

4. Αφού το εγκαταστήσετε, ανοίξτε το και πηγαίνεται στο tab "AppMgr". Εκεί θα βρείτε το "Google Play Store".

Αγγίξτε το δάχτυλο σας στο εικονίδιο του Google Play και κρατήστε το για λίγο. Στη συνέχεια θα εμφανιστεί ένα μενού επιλογών. Επιλέξτε "Shortcut".

Αυτό ήταν. Το εικονίδιο του Google Play προστέθηκε στην επιφάνεια εργασίας.

2η περίπτωση

Σε περίπτωση που έχετε ήδη προσθέσει Gmail account, αλλά έχετε κλείσει το Google Play και δεν το βρίσκετε, κάντε τα εξής:

1. Ανοίξτε τον browser και κάντε αναζήτηση με keyphrase "Google Play". Όταν εμφανιστούν τα αποτελέσματα, κάντε tap στο link του Google Play. Θα ανοίξει ένα παράθυρο το οποίο θα σας ρωτάει με ποια εφαρμογή θέλετε να ολοκληρώσετε τη διαδικασία. Επιλέξτε το Play Store και στη συνέχεια θα μεταφερθείτε στο περιβάλλον του Google Play.

2. Εντός του Google Play κάντε αναζήτηση για το app "ES File Explorer" και εγκαταστήστε το.

3. Αφού το εγκαταστήσετε, ανοίξτε το και πηγαίνεται στο tab "AppMgr". Εκεί θα βρείτε το "Google Play Store".

Αγγίξτε το δάχτυλο σας στο εικονίδιο του Google Play και κρατήστε το για λίγο. Στη συνέχεια θα εμφανιστεί ένα μενού επιλογών. Επιλέξτε "Shortcut".

Αυτό ήταν. Το εικονίδιο του Google Play προστέθηκε στην επιφάνεια εργασίας.

Σε περίπτωση που δεν βρίσκεται το Google Play στον ES File Explorer τότε θα πρέπει να αναζητήσετε το .apk στο internet.

Αφού το εγκαταστήσετε, ακολουθήστε τα παραπάνω βήματα, στην περίπτωση που δεν ενεργοποιηθεί από μόνο του.

3η περίπτωση

Αν εγκαταστήσετε το Google Play και σας βγάζει error κατά την εκκίνηση του και κρασάρει ή δεν λειτουργεί με κανέναν από τους παραπάνω τρόπους, τότε τα πράγματα δυσκολεύουν.

Αυτό συμβαίνει γιατί προφανώς το app έχει εγκατασταθεί ως user app και όχι ως system app (απαραίτητο για να δουλέψει το Google Play.

Στην περίπτωση αυτή, ακολουθήστε τα παρακάτω βήματα:

1. Ανοίγουμε τον browser στο tablet, κάνουμε αναζήτηση για το ES File Manager apk και Google Play apk και τα κατεβάζουμε στον φάκελο Downloads.

2. Ανοίγουμε τον File Manager, πηγαίνουμε στον φάκελο Downloads και εγκαθιστούμε τον ES File Manager

3. Ανοίγουμε τον ES File Manager, κάνουμε tap στις τρεις βουλίτσες της taskbar (δεξιά από την ένταση του ηχείου) και επιλέγουμε «Ρυθμίσεις»

4. Κάνουμε scroll down και επιλέγουμε τη ρύθμιση «Επιλογές Root»

5. Τσεκάρουμε την επιλογή «Πάνω στον κεντρικό φάκελο» και μετά στο «Εξερευνητής Root». Επιλέγουμε «Ναι» στο μήνυμα που θα εμφανιστεί και στη συνέχεια επιλέγουμε το «Προσάρτηση συστήματος αρχείων».

6. Πηγαίνουμε πίσω με τα βελάκια, μένοντας πάντα στον ES File Explorer μέχρι να εμφανιστούν οι φάκελοι αρχείων στο /sdcard.

7. Ανοίγουμε τον φάκελο «Download», στη συνέχεια στο «Επιλογή» και κάνουμε tap στο apk του Google Play. Στη συνέχεια επιλέγουμε «Αντιγραφή», στο επάνω μέρος της οθόνης.

8. Κάνουμε tap στο tab «Αγαπημένο» και επιλέγουμε «Τηλέφωνο».

9. Ανοίγουμε τον φάκελο «system» και στη συνέχεια τον φάκελο «app».

10. Κάνουμε tap στο εικονίδιο με το μπλε βελάκι, στο κάτω μέρος της εικόνας και κάνουμε tap στο Google Play, ώστε να επικολληθεί στον φάκελο system/app.

11. Κάνουμε tap στο εικονίδιο του και κρατούμε μέχρι να εμφανιστεί pop-up με διάφορες επιλογές. Κάνουμε scroll down και επιλέγουμε «Ιδιότητες». Στη συνέχεια κάνουμε κλικ στο «Αλλαγή» και τσεκάρουμε όλες τις επιλογές «Ανάγνωση», καμία από το «Εκτέλεση» και μόνο την «Χρήστης» από την «Εγγραφή».

12. Κάνουμε restart το tablet (από το κουμπί Power).

13. To tab «Αγορές» έχει ενεργοποιηθεί στο μενού των εφαρμογών μας. Κάνουμε tap, εισάγουμε τον λογαριασμό google που απαιτείται για τη σύνδεση με το Google Play και πλέον είμαστε έτοιμοι να κατεβάσουμε εφαρμογές από το Google Play.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....ξέρουμε ποιανού κλώνος είναι;

 

Είχα ένα laptop Vero από την Oktabit, το οποίο ουσιαστικά ήταν ένα μοντέλο της MSI. Αλλά στην περίπτωση του tablet, δεν γνωρίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συν 50 ευρω περιπου για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο και να μπορεις να το επιστρεψεις αν ειναι ελαττωματικο δεν ειναι κ ασχημα

για root κ τετοια στα αντιστοιχα ξενα φορουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού λέει το παιδί πως στο φυλλάδιο είναι στα 200.Μην κοιτάτε τις τιμές Internet ,σπάνια τις ενημερώνουν.

Όχι ότι είναι και καμιά τρομερή προσφορά βέβαια.Προσωπικά δεν θα το παιρνα ούτε στα 200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλό το xoom2 αλλα για όσους θέλουν 8'. Αν θέλω κινεζιά στις 8' βρίσκω με 100€. Δεν πρεπει να παραβλέψουμε οτι η σύσκεύη είναι 9,7', ελληνικής αντιπροσωπείας και ας είναι κινέζικο. Αν πας σε καθαρή κινεζιά από τα γνωστα μαγαζιά θα περιμένεις να έρθει τουλαχιστον 10μερες, έχεις τον κίνδυνο έστω και μικρό να σου χρεώσουν τελωνείο, χωρίς άμεση υποστήριξη (οχι οτι έχω και μεγαλη εμπιστοσύνη στα καταστήματα μας), και θα δώσεις 170-180€ σίγουρα. Και οι ανάγκες διαφερουν, έγω ας πούμε δεν θέλω gps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλό το xoom2 αλλα για όσους θέλουν 8'. Αν θέλω κινεζιά στις 8' βρίσκω με 100€. Δεν πρεπει να παραβλέψουμε οτι η σύσκεύη είναι 9' date='7', ελληνικής αντιπροσωπείας και ας είναι κινέζικο. Αν πας σε καθαρή κινεζιά από τα γνωστα μαγαζιά θα περιμένεις να έρθει τουλαχιστον 10μερες, έχεις τον κίνδυνο έστω και μικρό να σου χρεώσουν τελωνείο, χωρίς άμεση υποστήριξη (οχι οτι έχω και μεγαλη εμπιστοσύνη στα καταστήματα μας), και θα δώσεις 170-180€ σίγουρα. Και οι ανάγκες διαφερουν, έγω ας πούμε δεν θέλω gps.[/quote']

 

συμφωνώ καλύτερά να συγκρίνουμε όμοιες ίντσες και να σκεφτούμε ότι και κινεζια να πάρεις 10'' από κίνα με τέτοια χαρακτηριστικά θες 150-160 τουλάχιστον,με τελωνειο ίσως και αναμονή κάποιες μερες.εγώ πέρυσι πήρα το carrefour το 10αρι, έχω ics και γενικά είμαι ευχαριστημένος.με τέτοια χαρακτηριστικά πιστεύω ο μεσος χρήστης είναι καλυμμένος και με το παραπάνω.για 199 οκ άλλα μέχρι εκεί...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...