Προς το περιεχόμενο

Tablet 9,7" Vero A9724 IPS €199,00


Comaniac

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα προπαραγγειλα το vero αλλα σκεφτομαι να ακυρωσω αυριο την παραγγελια και να παω για το samsung...τι λετε εσεις?

 

Καλησπερα,

ακριβως το ιδιο διλλημα, "βοηθεια" παρακαλω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα,

ακριβως το ιδιο διλλημα, "βοηθεια" παρακαλω !

 

καντε μια βολτα αν γινεται να δειτε το σαμσουνγκ απο κοντα. εγω εχω το p7500. το πρωτο 10.1 . θεωρω οτι το tab 2 θα εχει καλυτερη οθονη απο το vero. βαλτε στα + το gps. σκεφτειτε για οποιον ψαχνεται ποιο εχει περισσοτερη υποστηριξη ?

 

ειχα παιξει λιγο με το vero σε ενα κοτσοβολο. θεωρω οτι το samsung ειναι κατιτις καλυτερο. συγκριτικα με το προηγουμενο tab που εχω στα χερια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καντε μια βολτα αν γινεται να δειτε το σαμσουνγκ απο κοντα. εγω εχω το p7500. το πρωτο 10.1 . θεωρω οτι το tab 2 θα εχει καλυτερη οθονη απο το vero. βαλτε στα + το gps. σκεφτειτε για οποιον ψαχνεται ποιο εχει περισσοτερη υποστηριξη ?

 

ειχα παιξει λιγο με το vero σε ενα κοτσοβολο. θεωρω οτι το samsung ειναι κατιτις καλυτερο. συγκριτικα με το προηγουμενο tab που εχω στα χερια μου.

 

Και τα 2 ειναι value for money, αλλα το ενα ειναι Samsung οπως και να το κανουμε και εχει περισσοτερα χαρακτηριστικα οπως το GPS. Κατεχω και το Samsung Galaxy S τηλεφωνο και ακομα ειμαι υπερ-ευχαριστημενος εστω και με τις Custom Roms που παιρνει αναβαθμισεις ακομα.

Αποφασισα για Samsung τελικα, ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τα είδα και τα 2 και αγόρασα το vero. Σίγουρα και το samsung είναι εξαιρετική επιλογή. Η έλλειψη hdmi όμως είναι που με απέτρεψε για να είμαι ειλικρινής. Συγχαρητήρια στο support του oktabit, άμεσες απαντήσεις στο forum κάτι που επίσης επηρέασε την επιλογή μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την συσκεύη την έχω στα χέρια μου λειτουργεί άψογα μέχρι στιγμής. Απόλυτα ευχαριστημένος. Εν καιρώ θα επανέλθω με περισσότερες λεπτομέρειες. Προτείνω να μπείτε στο forum της oktabit για την συσκεύη http://forum.oktabit.gr/topic/vero-tablet-a9724-97-ips-dual-core?page=13#comment-104629 στο οποίο θα βρείτε όλες τις λεπτομέρειες και o webmaster θα σας απαντήσει άμεσα σε οποιαδήποτε απορία έχετε. Άψογο support εως εντυπωσιακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα ειχα την πρωτη μου (και ελπιζω τελευταια) επαφη με την τεχνικη υποστηριξη και εχω να πω οτι εμεινα εκπληκτος απο την αμεση εξυπηρετηση. Με την ανεκτιμητη βοηθεια του webmaster μεσα σε 5 λεπτα εφυγα με καινουριο tablet...

Για σκεφτητε να ειχα παραγγηλει απο κινα και να επρεπε να το τυλιξω, να μιλησω με κινα, να το στειλω, να περιμενω ενα μηνα να παει και αλλον ενα να γυρισει... κουραστηκα και που τα εγραψα.

Και παλι ενα μπραβο και ενα ευχαριστω.

υγ. και να μη ξεχναμε οτι προκειται και για ελληνικη εταιρεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

υγ. και να μη ξεχναμε οτι προκειται και για ελληνικη εταιρεια

 

Σορρυ αν σε στενοχωρησω αλλα θυμαμαι που ειχα ακουσει απο πολλους παλια οτι η oktabit ανηκει σε Τουρκικο εταιρικο σχημα.

(Οποιος ξερει περισσοτερα ας μας πει, αν και ειναι απο τις σοβαρες εταιρειες πληροφορικης).

 

Καλησπερα,

ακριβως το ιδιο διλλημα, "βοηθεια" παρακαλω !

 

Αν μπορεις να δωσεις 250 για αυτην την αγορα tablet, πηγαινε στο samsung.

Ενταξει, ειπαμε, value for money τα κινεζικα (εχω 2 στις 7" και ειμαι ευχαριστημενος για τα λεφτα τους), αλλα μην το ξεφτιλισουμε κιολας, μιλαμε για αλλη κλαση, αλλες προδιαγραφες παραγωγης και αλλη ποιοτητα κατασκευης.

 

150Ε τα εξης τα 200Ε τα εξης 250Ε το πηγατε..

εγω παντως αναμενω Link.png Site: http://www.buyincoin...duct-18634.html[/url] ']Cube Buyincoins

 

10.1" Cube U30GT Dual Core Peas Android 4.0 RK3066 1.6GHz Tablet PC 32GB 1G RAM

 

Το ειχα ψαξει για το cube και κολλησα οταν διαβασα για πολλα προβληματα (εδω σε θεμα σχετικο).

Τα διορθωσαν τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το ειχα ψαξει για το cube και κολλησα οταν διαβασα για πολλα προβληματα (εδω σε θεμα σχετικο).

Τα διορθωσαν τωρα?

 

δεν ξερω ποια προβληματα λες αλλα οπως ειπες μετρας τα υπερ και τα κατα και αποφασιζεις.. ανω των 150Ε δεν εδινα για ταμπλετα σε αυτη τη φαση.. Αν η συγκεκριμενη του τοπικ εκανε 150Ε οντως θα εμπαινα σε πειρασμο γιατι αν συνεβαινε προβλημα θα μπορουσα να την επιστρεψω (σχετικα ευκολα).

Κατα τ αλλα απο Ασια ειναι και η αναμονη 15-20 μερες μινιμουμ.. Οποιος το βιαζεται παει και τα σκαει στον εμπορο που εχει κανει ηδη την εισαγωγη, κλεφτες θα γινουν κ αυτοι? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ αν σε στενοχωρησω αλλα θυμαμαι που ειχα ακουσει απο πολλους παλια οτι η oktabit ανηκει σε Τουρκικο εταιρικο σχημα.

(Οποιος ξερει περισσοτερα ας μας πει, αν και ειναι απο τις σοβαρες εταιρειες πληροφορικης)

 

Η Oktabit S.A ξεκίνησε το 1992 σαν Ελληνική εταιρεία. Πριν από 15 χρόνια άνηκε σε ένα ευρωπαϊκό group - με έδρα την Ελβετία- που είχε και κάποιο operation στην Τουρκία.

 

Έπειτα εξαγοράστηκε από μια αμερικάνικη πολυεθνική και από το 2000 η Oktabit είναι 100% ελληνική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω ποια προβληματα λες αλλα οπως ειπες μετρας τα υπερ και τα κατα και αποφασιζεις.. ανω των 150Ε δεν εδινα για ταμπλετα σε αυτη τη φαση.. Αν η συγκεκριμενη του τοπικ εκανε 150Ε οντως θα εμπαινα σε πειρασμο γιατι αν συνεβαινε προβλημα θα μπορουσα να την επιστρεψω (σχετικα ευκολα).

Κατα τ αλλα απο Ασια ειναι και η αναμονη 15-20 μερες μινιμουμ.. Οποιος το βιαζεται παει και τα σκαει στον εμπορο που εχει κανει ηδη την εισαγωγη, κλεφτες θα γινουν κ αυτοι? :P

 

καμια αντιρρηση, το cube παραμενει value for money, ρωτησα μηπως ηξερες κατι νεωτερο για

τα θεματα του γιατι και τα 150 λεφτα ειναι, ιδιαιτερα με τοσο ανταγωνισμο στα κινεζικα.

Εχουν και εδω αναφερθει, αν κανεις αναζητηση τα βρισκεις αμεσως, το κυριοτερο θεμα ηταν αυτο http://tabletrepubli...fects-2253.html και παραπονα για το ηχειο, δεν το εχω δει προσωπικα και εχουν περασει μηνες απο τοτε.

 

Η Oktabit S.A ξεκίνησε το 1992 σαν Ελληνική εταιρεία. Πριν από 15 χρόνια άνηκε σε ένα ευρωπαϊκό group - με έδρα την Ελβετία- που είχε και κάποιο operation στην Τουρκία.

Έπειτα εξαγοράστηκε από μια αμερικάνικη πολυεθνική και από το 2000 η Oktabit είναι 100% ελληνική.

 

thanks φιλε για τις πληροφοριες, εννοεις δηλ. οτι το 2000 η αμερικανικη πολυεθνικη πουλησε σε Ελληνες ή κατι αλλο?

με τις ΑΕ ποτε δεν ξερεις τι γινεται απο πισω, ουτε στο site τους αναφερουν κατι για την παρουσα συσταση της εταιρειας, οχι πως ειναι υποχρεωμενοι βεβαια, αλλα ουτε κατι ενδεικτικα περι Ελληνικων συμφεροντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με το Samsung galaxy tab 2 o επεξεργαστής του Vero + gpu είναι καλύτερα? Γιατί βλέπω ότι το Samsung δουλεύει στο 1 GHz και φοβάμαι ότι θα ψιλοζορίζεται σε παιχνίδια και ταινίες HD. Aπο την άλλη μεριά του Vero είναι στα 1.5 GHz + 4-πύρηνη gpu.

Eπίσης το Vero θα γίνεται root χωρίς να χάνεις την 1 έτους εγγύηση και μάλιστα υπό τις οδηγίες του forum admin της oktabit.

Το Samsung γιατί επεσε σε τιμή? Πάει για νέο μοντέλο? Το λέω γιατί έπεσε γενικά σε τιμή, και στο εξωτερικό. Για ξεφόρτωμα μου φαίνεται, χωρίς να λέει και κάτι αυτό.

Για πείτε γνώμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτ

Σε σχέση με το Samsung galaxy tab 2 o επεξεργαστής του Vero + gpu είναι καλύτερα? Γιατί βλέπω ότι το Samsung δουλεύει στο 1 GHz και φοβάμαι ότι θα ψιλοζορίζεται σε παιχνίδια και ταινίες HD. Aπο την άλλη μεριά του Vero είναι στα 1.5 GHz + 4-πύρηνη gpu.

Eπίσης το Vero θα γίνεται root χωρίς να χάνεις την 1 έτους εγγύηση και μάλιστα υπό τις οδηγίες του forum admin της oktabit.

Το Samsung γιατί επεσε σε τιμή? Πάει για νέο μοντέλο? Το λέω γιατί έπεσε γενικά σε τιμή, και στο εξωτερικό. Για ξεφόρτωμα μου φαίνεται, χωρίς να λέει και κάτι αυτό.

Για πείτε γνώμες.

Για αυτούς ακριβώς τους λόγους αγόρασα το vero τελικά και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Προς το παρών όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για αυτ

Για αυτούς ακριβώς τους λόγους αγόρασα το vero τελικά και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Προς το παρών όλα καλά.

 

Καλησπερα και απο μενα,

τελικα, ενω ειχα αποφασισει για το Samsung πηρα τελικα το Vero για ποιο οικονομικο, γιατι οπως ειπε και ενα παλικαρι ποιο πανω, αρχισαμε να λεμε για tablets με 150€ και καταληξαμε σε αυτα με 250€. Συν και η εξαιρετη υποστηριξη-αναταποκριση απο OCTABIT Forum και τελος παντων να υποστηριξουμε και μια Ελληνικη εταιρια.

Συμπερασμα, το εχω εδω και 3 ημερες και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο την σχεση τιμης και αποδοσης του tablet. Μεχρι στιγμης ολα καλα.

 

Ευχαριστω

Επεξ/σία από km2111
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά με τη μπαταρία τι γίνεται;

Πριν το αποφασίσετε κάποιος έλεγε ότι είχε αμφιβολίες για τη μπαταρία, Εσείς που το αγοράσατε τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...