Προς το περιεχόμενο

Tablet 9,7" Vero A9724 IPS €199,00


Comaniac

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά με τη μπαταρία τι γίνεται;

Πριν το αποφασίσετε κάποιος έλεγε ότι είχε αμφιβολίες για τη μπαταρία, Εσείς που το αγοράσατε τι λέτε;

Μια χαρα ειναι η μπαταρια, αλλα για τι χρηση του tablet μιλαμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πηρα σημερα και γω, όμως ακόμη ιντερνετ δεν είδα γιατι δεν υπαρχει ρουτερ εδω που ειμαι τωρα.

πλήν όμως

-Δοκίμασα ένα Stick Cosmote Internet on the go για mobile ιντερνετ ΑΛΛΑ δεν το βλέπει καθόλου

-Επίσης δοκίμασα ένα Airlink με κεραία για δίκτυα wifi ΟΥΤΕ αυτό το βλέπει

Τα δοκίμασα και στις 2 θυρες USB

Ξερει κανείς μηπως θέλει καμια ρύθμιση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιος που εχει αυτο και καποιο κινεζικο γνωστο μπορει να συγκρινει σε ποιοτητα κατασκευης?

εχω ακουσει πως κυκλοφορουν αυτη την περιοδο στα καταστηματα περισσοτερο επωνυμα στα 200-250 με χαμηλοτερες προδιαγραφες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηχανάκι το έχω καμιά 10 μέρες και το έχω δουλέψει αρκετά όλες αυτές τις μέρες. Αν ήταν να ξαναδιαλέξω, πάλι αυτό θα αγόραζα και όχι το samsung tab που έτρεχε σαν προσφορά τότε. Σαν μηχανάκι τρέχει άψογα αφού και τα χαρακτηριστικά του άλλωστε είναι πολύ αναβαθμισμένα. Δεν είναι τετραπύρηνο αλλά δεν νομίζω να είναι και απαραίτητο. Άλλωστε οι τιμές από τα τετραπύρηνα  είναι πολύ υψηλές ακόμα. Όσον αφορά τα γραφικά, δεν αντιμετώπισα το παραμικρό πρόβλημα σε ότι παιχνίδι και να έβαλα, ακόμα και στα πιο απαιτητικά.

 

 

καποιος που εχει αυτο και καποιο κινεζικο γνωστο μπορει να συγκρινει σε ποιοτητα κατασκευης?

εχω ακουσει πως κυκλοφορουν αυτη την περιοδο στα καταστηματα περισσοτερο επωνυμα στα 200-250 με χαμηλοτερες προδιαγραφες?

 

Η ποιότητα κατασκευής είναι πολύ ικανοποιητική με αλουμινένιο πίσω μέρος. Δεν μπορεί να συγκριθεί με την ποιότητα κατασκευής του samsung η του apple αλλά και αυτά δεν μπορούν να συγκριθούν με αυτό σε τιμή. Γενικά δεν με προβλημάτισε καθόλου  η ποιότητα κατασκευής του. 

 

Όσον αφορά την μπαταρία. Τα περισσότερα της αγοράς έχουν 8000mAh με συνδεσμολογία όμως 3,7V,το 9724 έχει 4000mAh στα 7.4v. Στην πράξη είναι ακριβώς το ίδιο, σε αυτονομία με διαφορετική συνδεσμολογία ώστε ο χρόνος φόρτισης να μειώνεται κατά πολύ Θέλει κανένα 2-ωρο να φορτιστεί. Ανάλογα τη χρήση λοιπόν κρατάει από 6 έως 10 ώρες.

 

 

Σοβαρά δεν έχει google play? Και κοστίζει 199 ευρώ; Τεφαρίκι.

 

Ειδικά για το Vero.

1. Ανοίγουμε τον browser στο tablet, κάνουμε αναζήτηση για το Google Play apk και το κατεβάζουμε στον φάκελο Downloads
2. Ανοίγουμε τον φάκελο «Download» και κάνουμε εγκατάσταση το Google Play.
3. Κάνουμε restart το tablet
4. Εισάγουμε τον προσωπικό μας λογαριασμό google (είτε μέσα από το περιβάλλον του Google Play είτε μέσα από το control panel του Android).

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1836057 για το apk του Google Play.

 

Με βάση όσα γνωρίζω μέχρι τώρα το συγκεκριμένο tablet έχει με διαφορά τη καλύτερη απόδοση προς τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εψαχνα και γω τις τελευταιες μερες για ενα οικονομικο ταμπλετ για την μητερα μου που ανακαλυψε το ιντερνετ και ενω ημουν ετοιμος να παραγγειλω Ainol Hero 10,1 απο Κινεζικο μαγαζακι επεσε στην αντιληψη μου το συγκεκριμενο,

 

Ο κινεζος θα πηγαινε 180€ με μεταφορικα κτλ και πολυ απλα κατεληξα στο Vero γιατι εχει αρκετα καλα σπεκς και για τον λογο της υποστηριξης. Η υποστηριξη που παιζει απο την Οκταμπιτ στο φορουμ τους δεν παιζεται. Διαβασα οτι ετοιμαζουν και πορτ για 4.1 Τζελυμπιν οπου ναναι.

 

Εντυπωσεις μεχρι στιγμης ειναι οκ. Ποιοτικη κατασκευη δεν φαινεται καθολου φτηνιαρικο, αλουμινενιο finish στην πλατη, οθονη μην περιμενετε καμια ρετινα αλλα το IPS πανελακι του ειναι μια χαρα (μειονεκτημα σε σχεση με το Αινολ η αναλυση που ειναι χαμηλοτερη) οσο απο επιδοσεις πεταει. Τρεχει χωρις το παραμικρο κολλημα και τα πιο βαρια παιχνιδια και του τρεξα και AnTuTu Benchmark και επιασε 12090 που το τοποθετει αυτη την στιγμη 3ο overall στα branded μετα το Galaxy Note 10.1 που ειναι παρα παρα πολυ καλα. Απο μπαταριες κτλ δεν εχω προλαβει ακομα να δω τι παιζει αλλα με την μικρη χρηση που το εχω κανει το βλεπω αξιοπρεπες αν και θελει μερικες φορτισης για να πιασει peak.

 

Γενικα, πιστευω πως ειναι μια αξιοπρεπης λυση για τα λεφτα του με πολυ βασικο για μενα το θεμα της συνεχους υποστηριξης. Στα αρνητικα η χαμηλη αναλυση της οθονης, σχετικα χαμηλα ηχεια. Το προτεινω παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ 100% με noobios. Και +1 από μένα για την άμεση απόκριση του support της oktabit. Όποιος ενδιαφέρεται ας κάνει μια βόλτα και από εκεί.

http://forum.oktabit.gr/topic/vero-tablet-a9724-97-ips-dual-core?page=1

Αλήθεια η προσφορά στα 199 τρέχει ακόμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια 3G στικακια παντως δουλευουν με το tablet.Οπως το alcatel one touch x200 και το zte mf110 (χωρις να κανω διαφημιση στα συγκεκριμενα απλα το ανεφεραν απο oktabit).

 

 

Επισης για τον ηχο βαλτε την εφαρμογη volume+ που στρωνει τα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...